Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mai e loc pentru o burtica?


mir76u

Recommended Posts

Buna, mamici de iunie-iulie!! Va citesc mesajele de o luna si abia acum m-am hotarit sa ma alatur si eu. Eu voi naste pina in 3 iulie si am un baietel ( vad ca predomina fetitele in perioada asta). Mi-as fi dorit si eu o fetita, dar n-a fost sa fie. Sunt la prima sarcina si, am mai scris pe forum la "generale", stau prost cu nervii din cauza aspectului fizic pe care il am de la sarcina. Am burtica mica pentru 7 luni, zice doctorul, asa e, recunosc, insa mie deja nu mai imi convine nimic. Nu mai vreau sa ies pe strada, nu stiu cu ce sa ma mai imbrac, nici chef de serviciu nu mai am, nu mai suport!! Sa nu credeti ca nu imi doresc sa fiu mamica, ba da, abia astept sa iasa, insa sarcina mie nu imi da acea fericire si euforie de care vorbiti toate. Cele doua luni care urmeaza mi se par fara sfirsit, sper sa nu fac o depresie. Sa va mai zic despre mine: am 1,55 inaltime si de la 50 de kg am ajuns la 61, am deja 92cm in jurul burticii, la fata nu m-am schimbat deloc si nici dunga neagra nu a aparut. Raspundeti-mi la asta , va rog: seara cind ma pun in pat, ma apuca o stare aiurea in picioare, ca o tensiune sau nu stiu ce, in spatele genunchiului, imi vine sa mi le tai atunci. Nu pot sa adorm, dau din picioare si nu stiu ce sa mai fac. Voua vi se intimpla asa? ce sa fac?? Atit va scriu pentru inceput, sper sa ma primiti si pe mine in gashca voastra! Va pup si aveti grija de burtici!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am trecut si eu prin starea asta cu picioarele(mie mi se mai intampla si la maini), dar n-avea legatura cu sarcina. de cand ma stiu patesc asa, mai ales daca trec printr-o perioada mai stresanta. Nu stiu ce sa-ti spun sa faci in afara de a incerca sa fi cat mai calma. Stresul ii face rau lui bebe. E usor de zis, dar mai greu de facut, nu? Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miro, bine ai venit printre burticoasele jun-jul![grasa] Ar fi bine sa postezi mesajul tau si la subiectul "Mamici de iunie-iulie - partea a doua" sa te vada toate fetele. Nu iti fa probleme ca nu ai trairile altor fete. Fiecare trecem prin perioade mai tulburi (hormonasii nostri o iau razne uneori). Incearca totusi sa fii mai relaxata. Cand o sa-l tii pe bebe in brate n-o sa-ti mai pese de nimic. Si o sa aiba el grija sa te faca sa slabesti.[bb] In legatura cu durerea de picioare nu stiu ce sa zic. Intreaba doctorul. Poate ar fi bine sa incerci sa stai intinsa cu piciorele mai ridicate pe o perna. Deci, te primim cu drag in gasca noastra. Te asteptam acolo! [cheers] Crisa si bebe burticos Tudor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am "tensiuni" in picioare, n-am decit "dat din picioare" pur si simplu. Le repar cu dat cu apa rece pe picioare, de sus pina jos si bagat in pat repede dupa aia, asa, cu picioarele ude. Cam intr-un minut-doua mi se face frig, asa ca ma acopar partial, dupa care mi se face somn. Daca nu adorm repede-repede, iar ma apuca datul din picioare, asa ca trebuie sa repet figura cu apa. Am mai avut chestia asta pe la 10 ani, numai ca atunci o faceam in somn. Mama zice ca jucam fotbal... :) (Or fi amintiri de cind jucam fotbal in uter? :) ) Daca la tine nu merge asta cu apa, incearca sa-ti folosesti imaginatia, poate descoperi "formula" - poate baie mai calda sau mai racoroasa, sau ceaiuri sau picioarele in sus pe pereti... vezi si tu ce te mai taie capul.. Toate bune.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...