Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sterilet


MLDiana

Recommended Posts

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna, u am folosit si folosesc sterilet.Probleme nu am avut deloc, singura neplacere fiind un ciclu mai dureros si mai abundent, dureaza 5 zile in loc de 3 cit aveam inainte. Este chiar recomandat sa folosesti sterilet daca deja ai doi copii.Sunt in aceeasi situatie ca si tine, pentru mine aceasta metoda contraceptiva fiind cea mai potrivita. Nu m-am ingrasat deloc si nici n-am auzit de asa ceva pina acum. Se monteaza steriletul(spirala) daca ai cel putin 3 luni de la nastere, pentru ca uterul sa fie retras complet ca sa se fixeze corespunzator streriletul.Montarea nu e dureroasa .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Tiara, Eu am un singur copil momentan, dar mi-am pus sterilet cand avea 4 luni...deci il am de 1 an si 5 luni pus, si ma simt foarte bine. Ca si Arina, singura mea problema este ca am cicluri mai lungi (la mine nu sunt mai dureroase decat inainte). De ingrasat, as fi vrut eu sa ma ingras ca sunt slaba, dar nu s-a intamplat si nici n-am auzit de asta la sterilet (poate e vorba de pastila anticonceptionala aici). Nu am simtit nimic cand mi l-a montat si nu ai sensatia de corp strain in organism. Steriletul pe care il am eu se numeste Cooper T si este un sterilet in forma de "T" cu fir de cupru. L-am cumparat de la farmacie si costa 155.000 lei. De montat, mi l-a montat medicul meu ginecolog cu care am si nascut. Sanatate maxima!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...