Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Retroactiv sau nu?!


munima

Recommended Posts

[duel]Putin mi-a revenit sangele in obraji. Alta problema acum: de cand se recalculeaza? De la data intrarii in concediu de crestere a copilului, de la data cand solicit recalcularea sau de la data intrarii in vigoare a ord. 23? Si inca ceva: angajatorul este obligat sau poate face nazuri? Si inca o durere: fiind venitul de la locul de munca se va impozita, lucru care nu s-ar fi intimplat daca s-ar fi derulat contractele normal prin cjpas. P.S.Imi puteti transmite nume, locuri, date de "cashtigatori" in instanta?V-as pupa, drept bonus, pe nasuc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns
ti s-ar fi oprit si la casa impozit .... ei ar fi facut stat de plata si ar fi virat tot ce era de virat .... ar fi fost impozitul putin mai mic ca e un venit in alta unitate dar ai fi platit mica diferenta la sfarsit de an cand se cumuleaza totul la venitul global castigatori in instanta vom fi intr-un fel cu totii deoarece procesele se vor incheia rapid datorita art III. Eu am avut termenul pe 21, la doar 7 zile de la aparitia OUG23 si nu a avut timp avocata casei sa se pregateasca ca ar fi incheiat la primul termen cu acceptarea cauzei si transferul platii la angajator. Chestia e ca as fi castigat mai putin deoarece erau doar sumele pe anul trecut intrate in cauza. Acum am platit si ianuarie pana la data nasterii copilului (28) si evident suma asigurata a crescut ..... chiar considerabil ca de la 1.01 era mult marita ....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...