Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (57)


Recommended Posts

Salut! Oana, multumesc mult! Prefer un cabinet particular, mi-e groaza sa stau sa astept dupa dr. prin spital. Adriana, noi am avut sambata parastasul de 40 de zile pentru bunica si mama si matusa mea au fost inebunite cu pregatirile. Din pacate nu te pot ajuta cu cantitati pentru ca au facut totul ochiometric. Am avut 3 bucati mai mari de pastrama, un castron mare de salata de vinete (cred ca din 4-5 kg de vinete), un castron de salata de icre, vreo 5 kg de rosii (dar erau micute), 1 kg de masline, castraveti si ardei si parca 3 sau 4 roti de cascaval. Sper sa-ti fie de folos. Darria, multumim pentru lista [flo] Eu sunt cat o balena, mai am 2 saptamani si nasc si inca nu am pregatit mai nimic pentru bb2. Cred ca sunt un pic inconstienta. Pupici, Andrea [gravi] si Stefania [zana](13.08.2004) Poze Stefi[url="http://community.webshots.com/user/a_mironeanu"] mai vechi [/url] si [url="http://community.webshots.com/user/2004Stefi"] mai noi[/url] [cit] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241"] O poveste despre o raza de soare [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hello, helloo...tocmai am venit din concediu de la salina de la Tg. Ocna. A fost supert, imi propun sa mai facem o cura si in vacanta elevilor din noiembrie, sper sa reusesc. N-asm citit din urma, maine sper sa reusesc. Adriana, am vazut ca spuneai de praznic, daca faci farfurii, cred ca o rosie umpluta cu vinete, un cabanos, pastrama, cascaval,chiftelute si masline, plus un castravete ar tb sa ajunga pt aperitiv. Eu stiu ca la mama de un an, am luat choux-uri de la cofetaria Opera si am mai umplut cu icre sau pate.Acum te orientezi sa nu fie prea cald si sa nu se altereze....Eu zic ca e posibil ca pe langa cele 25 persoane sa mai apara...asa cva pune pt 30 macar sa ai si sa ramana, decat sa nu ai de unde lua. POupici si noapte buna...maine revin cu povesti, Gabriela si baietii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce v-am stresat cu d2-ul, sa va povestesc ce am facut azi... hazliu sau nu. parul nespalat de o saptamana... ma hotarasc sa-l spal. ma asteptam sa trebuiasca samponat de 2 ori, dar de unde... nu facea spuma deloc! oare asa de murdar sa fie parul meu, si tot asa dau de 4 ori cu sampon, cand ma hotarasc ca mai bine pun balsam si asta e. si cand pun balsam... o gramada de spuma!!! ma uit mai bine, era samponul. le incurcasem[alcool] amironeanu, nastere usoara! macar la fel de usoara ca prima! am citit povestea stefaniei... foarte frumoasa! gabriela, abia astept detalii despre cum a fost la tg ocna- as vrea sa merg si eu cu fetele (pt imunitate, etc). pupici! diana, denisa si raisa http://community.webshots.com/user/dianadumitroaie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrea, cand a trecut timpul? nastere usoara! Stefania ce spune, e nerabdatoare? Diana, cum au fost visele? gata cosmarurile cu d2, nu? :)
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua dragi mamici de Iasi Ma primiti si pe mine printre voi? Numele meu este Adina si am un bb mic si scump ce pe 10 sept. implineste un anisor. M-am bucurat tare mult cand am gasit subiectul. Deocamdata strumful meu isi doarme somnul de amiaza iar eu sunt in cautarea unei retete de papica care trebuie sa fie gata cand se va trezi (am o idee si cred ca se va face si repede). Printre altele sunt in cautarea unei bone, asa ca daca stiti vreo doamna disponibila si sufletista va rog sa-mi dati de stire. Am si varianta cu cresa dar as prefera totusi pe cineva de care puiul meu sa se ataseze..., ca orice mamica vreau ce e mai bun pt el.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alina71
SALUTARE FETELOR, SALUTARE ORASULUI MEU NATAL Sunt de 16 ani in Bucuresti si cu toate ca o am pe mama mea in Iasi nu reusesc sa vin decat o data pe an.Povestesc copiilor mei despre locurile minunate care sunt peste tot in Iasi. Probabil simt asta si pentru ca anii cei mai frumosi din adolescenta mea i-am trait acolo ,de ex Lic. Eminescu , internatul liceului, primele tigari fumate in 'posta 'la dusuri, iesirile in oras la cinema plimbarile in Copou si nu in ultimul rand ,profiterolul din Piata Unirii(hotel Moldova parca) si bineinteles naivitatea care exista inainte de 89. Sunt convinsa ca exista printre voi persoane cu care am avut ceva de 'impartit" si de asta am un sentiment f. ciudat . oricum faceti o plimbare cu placere si mai opriti oleaca intr-un parc cu copii caci aveti unde.. alina71 a fi om e lucru mare...
intr-o zi am postat mesajul de mai sus , dupa ce, umbland haotic, descoperisem genericul topicului care mi-a trezit asa, o melancolie .am citit cateva postari si vedeam deja in subconstient ca mana mea se duce catre monitorul calc. gandindu-ma probabil ca poate va cunosc. titul este bestial si felicit pe aceasta cale autorul.[;)] dar.. de ce am revenit?! fantastic ..ajung in confict cu o persoana care mi-a raspuns (parerea mea "cam acru"[neand])tocmai dupa un msg. atat de pasnic si intr-un loc unde dialogul amical ar trebui sa domine.. nu fac reprosuri nimanui si nici nu astept consolare de la cineva, pur si simplu nu am vrut ca intentia mea de a va saluta sa se termine asa ... "in coada de peste"... alina71 a fi om e lucru mare...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alina71
quote:
Originally posted by alina71
SALUTARE FETELOR, SALUTARE ORASULUI MEU NATAL Sunt de 16 ani in Bucuresti si cu toate ca o am pe mama mea in Iasi nu reusesc sa vin decat o data pe an.Povestesc copiilor mei despre locurile minunate care sunt peste tot in Iasi. Probabil simt asta si pentru ca anii cei mai frumosi din adolescenta mea i-am trait acolo ,de ex Lic. Eminescu , internatul liceului, primele tigari fumate in 'posta 'la dusuri, iesirile in oras la cinema plimbarile in Copou si nu in ultimul rand ,profiterolul din Piata Unirii(hotel Moldova parca) si bineinteles naivitatea care exista inainte de 89. Sunt convinsa ca exista printre voi persoane cu care am avut ceva de 'impartit" si de asta am un sentiment f. ciudat . oricum faceti o plimbare cu placere si mai opriti oleaca intr-un parc cu copii caci aveti unde.. alina71 a fi om e lucru mare...
intr-o zi am postat mesajul de mai sus , dupa ce, umbland haotic, descoperisem genericul topicului care mi-a trezit asa, o melancolie .am citit cateva postari si vedeam deja in subconstient ca mana mea se duce catre monitorul calc. gandindu-ma probabil ca poate va cunosc. titul este bestial si felicit pe aceasta cale autorul.[;)] dar.. de ce am revenit?! fantastic ..ajung in confict cu o persoana care mi-a raspuns (parerea mea "cam acru"[neand])tocmai dupa un msg. atat de pasnic si intr-un loc unde dialogul amical ar trebui sa domine.. nu fac reprosuri nimanui si nici nu astept consolare de la cineva, pur si simplu nu am vrut ca intentia mea de a va saluta sa se termine asa ... "in coada de peste"... alina71 a fi om e lucru mare...
ma bag si io ca musca-n lapte [:D] nu s-a terminat in coada de peste, fetele ti-au urat bun venit. Urmeaza ca tu, daca doresti, sa participi la discutii. Mesajul Cristinei este unul pasnic. Sau: cel putin asa inteleg. Doar ca stii bine, internetul este o cale de comunicare rece, unde nu vezi fatza si nu auzi vocea celui cu care comunici. Glumele pot fi intelese exact pe dos daca nu ai o doza de umor [:)] Hai zambeste si nu mai fi supi [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...