Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (57)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata. Multumesc de intrebari fetelor,dar n-a trecut. Nu mi-a dat porpanolol de la farmacie,mi-au dat un alt fel de nurofen si un fel de antinevralgic..m-a mai lasat spre seara,insa asnoapte fetita mea a avut dureri de burtica si m-a cam tinut treaza (ceai,mers la baie,alintaturi)si acum,de dimineata a revenit si durerea.Mai bag un nurofen si gata,nu mai iau nimic,daca nu-mi trece fug la doctor. Am mai avut migrene de genul acesta ,de obicei durau trei zile si se ameliorau cu paracetamol sinus(ia uite ca de asta n-am luat!!)da vad ca acum nu vrea ..ma duc sa-mi iau si paracetamol Speram sa fie frumos afara azi sa-mi iau fata si sa stau la aer..poate trecea.In schimb,azi tre sa fac mancare(apropo,face cineva mancare de limba de porc sa-mi spuna si mie cum se face,asa,in mare?) ca am comanda de la sot,acum fierb limba. Ma duc sa-mi iau paracetamol... Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Matei si in familia DC! [flo] ptr mami Adi, eu stiu ca limba odata fiarta se face ca si orice muschiulet (vitel sau porc) cu sos de rosii eu mai faceam candva...Sanatate multa.Quarelin ai incercat?Stiu ca face minuni in migrene. Miha, pai cred si eu ca tre' sa-i luam fetei podoabe [:D] aime si [copil] Vladimir
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Darria
Ral: de unde ai cules mesajul? ca eu sunt paralela total [:I]
ce v-ati face voi fara mine, nu?[:D] pai eu de ieri tot studiez forumul sa vad cand apare mesajul asta [:D] l-am cules de pe la Odisee...[^] Lili, eu ziceam sa ne vedem noi doua, sa imi faci cinste numai mie... [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mincarica din limba de porc cu masline-pe scurt Limba se fierbe si se curata. Ceapa se caleste in apa cu ulei(eu nu o prajesc niciodata pentru ca nu-mi placer si am si probleme cu ficatul),se adauga suc de rosii,pasta de rosii,etc(dupa ce e fiarta)apoi se pune limba taiata felii,foi dafin,si la final cind se stinge focul maslinele.Se pune capacul si se lasa putin pina se patrund maslinele. Eu mai pun un pic de vin alb la sos[:D],ii da un gust aparte. Mai poti face limba cu maioneza.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...