Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Vopsit in timpul sarcinii


Recommended Posts

Am citit zilele trecute ca femeile insarcinate nu ar trebui sa se vopseasca pe timpul sarcinii. Voi stiti ceva de lucrul asta ? La prima sarcina nu ma vopseam deci nu am experimentat acest lucru. Acum - ce sa zic - recunosc ma vopsesc[;)] si as vrea sa stiu daca ar trebui sa stau 9 luni fara sa ma vopsesc :-( Va pup si mult noroc [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu te vopsi in primele 3 luni. P-orma te poti vopsi dar sa fie geamul deschis in camera si de preferat sa te vopseasca altcineva (adica sa nutz bagi tu mainilen vopsea). Eu m-am vopsit. Ve ca s-a mai discutat pacia de vopseala asta...da un search. :)) Luizax - karkotash shef!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am vopsit , dar dupa ce am intrebat doctorita. Ma gandeam numai la chimicalele care imi vor patrunde in piele. sfatul meu ar fi sa folosesti un nuantator - pt. ca are mai putin amoniac , deci vopseaua va tine mai putin , dar oricum e mai sanatos pt. par. Doctorita mi-a zis ca ea s-a vopsit cu chestii din alea proaste , ca astea erau pe atunci si nu s-a intamplat nimic rau. Totul e sa nu inhalezi mirosul ala , deci camera trebuie sa fie aerisita , dupa cum au spus si fetele mai-nainte ! Numai bine ! Floriana[:I]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat pe forumul vechi si am gasit cateva raspunsuri cam contradictorii dar pana la urma cred ca esential este sa nu ma vopsesc in primul trimestru- spatiul sa fie cat mai aerisit si cat mai bine vopseaua sa nu contina amoniac - eu oricum ma vopsesc cu REVLON - care nici macar nu miroase. Ce bine ca si pe timpul sarcinii pot sa fiu frumoasa si sa ma simt bine [cool] Va multumesc foarte mult pentru ajutor si o zi excelenta :-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...