Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cresa sau bona?


Recommended Posts

Socrea mea nu e din Bucuresti si acum vrea sa plece la ea acasa.Fetita noastra are 11 luni [bibe] si nu stiu care este cea mai buna solutie:cresa sau bona?E destul de greu sa gasim pe cineva de incredere si care sa se ocupe cu drag de ea. Stiti daca exista crese pariculare pentru copii asa de mici? Va multumesc anticipat![help][help][help]PA!!! :x
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Din cate stiu, nu exista decat crese de stat. Sunt primiti si copii mici acolo (sub 8 luni sau poate si mai mici, dar nu m-am interesat). Pe David l-am dat la 1 an si 3 luni (in prezent are 1 an si 9 luni) si i-a mers bine acolo. Din cate am vazut, cu bonele parerile sunt impartite. Sunt multe mamici care au parte de unele asa cum trebuie si altele care au luat o mare tzeapa. indiferent ce te hotarasti sa faci, iti doresc multa bafta si sanatate la fetita. Daca mai ai intrebari, imi poti scrie pe mail ami78ro@yahoo.com Sanatate maxima!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Pentru 11 luni nu ti-as recomanda in nici un caz sa scoti bebele din mediul lui, de acasa, si sa-l lasi la o cresa. In plus toate cresele sunt de stat si conditiile lasa mult de dorit. Eu sunt una din fercitele mamici care a gasit o bona si sunt foarte multumita, prin intermediul unei firme specializate. Am mai recomandat tuturor parintilor cunoscuti sa apeleze la solutia unei Agentii. Eu am apelat la Agentia Mary Poppins, pentru o bona pentru Vladut care are 3 ani . Sunt ferm convinsa ca am ales ce e mai bun, pentru ca in primul rand se vede diferenta pe Vladut. Am fost foarte placut impresionata de modul cum se lucreaza acolo. Am avut de ales din aprox. 200 persoane, din care am chemat 8 la interviu, cu experienta in domeniu, firi diferite, educatie diferita. Persoanele erau testate psihologic si medical, cu recomandari si verificate la domiciliu. Tanti Aura ma ajuta in plus si la menaj si sunt foarte usurata de cand e cu noi. Iti recomand sa apelezi la ei cu incredere. tel 781.44.27, 0722-896.800 D-na Teodosiu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...