Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

depresie


Recommended Posts

Dragele mele, Sunt in a saptea saptamana de sarcina si ma simt binisor,in sensul ca greata nu prea isi face de cap la mine,doar cateodata si mai [vom]din cand in cand mai ales dimineata dupa suc de portocale. Am insa o mica problema.Seara ,dupa ora sapte,trec intr-o stare iritabila si nervoasa si asa mi-as descarca nervii pe cineva...dar nu-mi sta in fire sa urlu sau sa dau din picioare.Ma enervez la cate o vorba care mi se pare mie mai deplasata ,spusa de catre cineva din anturajul meu.[neand]Nu vreau sa par nici dezechilibrata,dar simt ca sunt depres si nu stiu cat e de normala starea asta.A mai trecut cineva prin stari din astea in primul trimestru de sarcina?Va rog daca cineva a trecut prin asta,spuneti-mi ca sunt "normala" Multe [pup][pup][pup] si [bibe][bibe][bibe] sanatosi si cuminti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga mea,nu exista doua sarcini identice si fiecare reactionam in felul nostru.Nu mi-e deloc strain ceea ce povestesti tu si vreau sa te asigur:esti cat se poate de normala!Sarcina usoara si ganduri senine![pup] [flo]Irina & Veve cea cumintzica foc![:D] [iepu]Fie ca aceste Sfinte Sarbatori de Paste sa va infloreasca-n suflet speranta si pace,stralucitoare ca florile,binecuvantandu-va cu tot ceea ce e mai bun! [iepu]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DA, E NORMAL!!! Eu mai am cam o saptamana si...gata, o sa-mi tin in brate micuta comoara![bibe]...In ceea ce priveste nervii, crizele de isterie, accesele de plans, au fost la ordinea zilei pe toata perioada sarcinii. Au fost momente cand nu aveam chef sa vad pe nimeni, m-am indepartat si de prieteni, mi se parea ca toata lumea are ceva cu mine, m-am certat si cu maica-mea de cateva ori si ea asa suferea, saraca...Nici cu sotul meu nu ma mai intelegeam! Hormonii isi fac de cap cu noi, nu avem ce face... Asa ca stai linistita, esti normala![:)] Caloianu Ana-Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca as putea mi-as desena mutrita aici si as scrie sub ea "loc de dat cu pumnul". Hai zambeste. Sa vezi tu stress dupa ce nasti...stii cum e abia astept sa nasc....Doamne ce bine era cand era in burtica...ba mai bine dupa aia...ba nu inainte....hai zambeste....ai zambit? Uite aici un om (a)normal. Glumesc desigur...sau nu? Marius
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NORMALA!!!! Si da cred ca cel mai bine ti-ar raspunde sotii nostri care au trebuit sa fie saci de box pentru noi in acele stari [bang] Tu trebuie sa stii ca e firesc si sa ii faci pe cei din jur sa inteleaga asta si sa te sprijine oricat de urat ai face la ei! Sarcina usoara....mai sunt si altele pana la 9 luni [:)] Dar la 9 luni toate iti par un vis si iti raman doar clipele frumoase si miscarile bebelului tau!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc ptr raspunuri.Deja ma simt mult mai bine.Aseara sotul meu nu mi-a mai dat ragaz sa devin irascibila ptr ca m-a scos la un restaurant si a fost mai mult decat intelegator cu mine.[cina2]Este intotdeauna f atent cu mine(cand are timp) si aseara m-a facut sa ma simt mai speciala.[;)]A avut f mult de invatat si nu prea am avut parte de atentie din partea lui asa ca asta o fi fost si unul din motivele ptr care starea mea era deja mai accentuata. Va multumesc ca v-ati facut timp sa-mi raspundeti .Sunteti ca intotdeauna atat de raritoare(ri)!!![pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...