Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebei nascuti in oct-noiembrie-dec 2001


Recommended Posts

Si Radu Andrei s-a nascut pe 15 noiembrie 2001. Ar fi trebuit sa se nasca undeva in prima saptamina din decembrie dar a fost nerabdator ( trasatura cel caracterizeaza si acum ). [pup][pup][pup]pentru toti "frigurosii" adina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Voi ati fost la mare anul trecut?Noi nu am fost din motive financiare dar anul acesta mergem sigur.Voi unde mergeti la mare?Abia asteptam,nu am mai fost de 2 ani la mare.Noi vrem sa mergem la mamaia in nord pt ca este plaja mai lata si are loc si piscina Simonei. Cum a fost cu bb anul trecut la mare? Va pup, Gabi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a fost ok la mare, mai putin vremea [:D] am fost doar pt o saptamina, in august, si ne-am intors cam rebegiti. cind prindeam cite-un pic de soare fugeam la plaja. lui snoopi i-a placut teribil sa facem ture pe plaja sa iscodim cateii si ceilalti bebelusi. nisipul si apa n-au fascinat-o, udne avea probabil doar vreo 9 luni... cu mincarea ne-am descurcat super-bine: lapte cu cereale dimineata, la prinz si seara minca de la borcanele (pe care le-am carat cu noi prin tzishpe tari, dar deh, decit sa moara puiul de foame...) iar dupa-amiaza piure de fructe cu iaurt si cereale (fructele proaspete sau tot de la borcan). am luat cu noi scaunelul inalt (slava domnului, am gasit unul care se plia in mod genia), patut de voiaj, incaliztor de biberoane/borcanele, blender, piscina gonflabila...si multe altele inca. lapte si iaurt si fructe am gasit acolo. si borcanelele ne-au salvat in mod genialic, practic n-am gatit niciodata. ce n-am spus? unde-am fost... in vama veke, traiasca! [bere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Ce face Simona?Nu se joaca cu nici o jucarie.Mingile sunt marea ei dragoste.Cred ca avem vreo 10 in casa de toate marimile si modelele.Toata ziua vrea afara.In parc ii place sa mearga si sa se suie pe banci.E inebunita dupa apa(rau,fantana arteziana...nu are importanta).Daca nu o tin bine ma trezesc cu ea in apa.De la apa plecam in urlete.In leagan nu-i place deloc. Va pup, Gabi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut pe toate mamicile! Salve bubutzu! Al meu flacau va implini in curand 1 an si 7 luni...vb lui bunica-sa: e mai simplu sa spun ce nu face...ca de oprit nu se opresc motorasele decat tarziu spre seara..cand pic si eu lata... Ce face un baietzel de (inka 1 an si 6 luni): se catzara pe orisice, alearga, vorbeste toata ziua!!!, face pozne din cele mai traznite si ar manca (sau cel putin ar gusta din orice mananca cei mari) aproape non-stop. ESTE INEPUIZABIL! Da' noi sa traim ca viatza cu ei e super-complexa![:)] Lala, mama lui Raducu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, mamici Ce face o domnisoara la 1 an si 6 luni ? Numai prostioare ... Bianca cara tot de prin casa, marea pasiune este joaca la nisip (de care mie sincera sa fiu imi e cam frica , dar asta este)si datul pe tobigan,este destul de sociabila , mai reticenta cu copiii necunoscuti , cam zgarcita in ultima vreme, cand vine vorba de jucariile ei (in schimb colecteaza tot ce poate de pe la altii [:(])si ce e cel mai important ... Vobeste intr-una si foarte inteligibil; cand are dispozitia "artistica" necesara recita si mici poezioare - oricum , nu-i tace gurita decat cand doarme[:D]- ce mai , e o vorbareata fata mamii, cu mancarica stam noi mai prost, dar o rezolvam noi pana la urma Sanatate si [pup]la copilasi Roxana si Bianca cea guraliva
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc bubutzu pentru mesaj![:)] Ma bucur ca Iasul are o semnificatie placuta pentru tine! Fac si eu parte dintre acei parinti care cred ca e mai bine ca un copil sa fie super-activ toata ziua, decat apatic si "prea" linistit...Vb aceea: cand e prea multa liniste, precis e ceva in neregula. Astazi de exemplu in timp ce-i gateam in bucatarie, vreo 10 minute nu a aparut si se ascunsese intr-un coltisor alaturat cu un calutz de jukarie. Iar eu, dupa verificarea de rigoare, m-am retras la ale mele..Pontul a venit la final: i-a dat sa bea apa=[baie] calutzului si era murat din cap pana in picioare si delicios de satisfacut [:D] Lala, mama lui Raducu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Stefi s-a nascut pe 16.11.2001 si e foarte poznas. Ultima pozna a fost aceea de a o incuia pe tanti care are grija de el in bucatarie. Dar e totusi un baiat cuminte, pentru ca s-a dus si s-a culcat in patul lui, in timp ce tanti nu gasea nici o solutie de a iesi din bucatarie. :-)) Cu drag, Oana si [copil]Stefan Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...