Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Picioare umflate


Recommended Posts

Dragele mele, va rog, ajutati-ma. Sunt insarcinata in 23 de saptamani si mi se umfla groaznic de tare picioarele. Nu ma dor, dar sunt atat de mari, ca nu ma pot incalta. Stau cu ele pe pereti, pe perne, degeaba. Voi ce faceti/ ati facut in acest sens? Va doresc numai bine, voua si bebelusilor vostri!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga mea, Am avut si eu aceeasi problema! In primiul rind eu controlam tensiunea,care era cam mare.dimineata si seara(ma duceam la farmacie) si am incercat sa maninc cit mai putina sare! Nu a avut mari rezultate,picioarele mi-au ramas asa pina la o saptamina de la nastere! Bebelusii ce fac? Cind i-ai vazut ultima oara? Nu stiu daca ai mai spus,dar te intreb si eu,stii ce sint? Multa rabdare si bebei sanatosi[pup] Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis LOVE U ALL [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri. Bebelusii sunt bine, dar nu stiu inca ce sunt. Mergem marti la doctor si speram sa aflam. Intre timp, o lovim pe mami cat putem de tare. Suntem foarte dragalasi. Ne zbenguim toata ziua. Eu le spun Ronaldo si Zidan, desi imi doresc fetite. Ce-or fi, or fi! Sanatosi sa fie! Va pup si va doresc multa sanatate, voua si bebelusilor vostri!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut aceeasi problema la prima sarcina, si am avut si tensiunea mare. Cred ca trebuie sa vorbesti cu doctorul pt ca daca nu e de la efort si oboseala, poate sa fie un semn de pre-eclampsie, o conditie destul de grava pt mama si copil. Sa iti verifici tensiunea, sa nu ai urme de albumina in urina si sa maninci mai putin sarat. Mie medicul mi-a dat si niste pastile contra tensiunii, pt ca era cam mare, am facut mai putin efort, si pina la urma totul a fost ok. Multa sanatate! Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...