Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sarcina, exercitiile si greutatea


Recommended Posts

Bun gasit din nou. As dori sa-mi impartasiti cate ceva din experienta voastra. Prima chestiune se refera la exercitii. Stiu ca sunt multe exercitii fizice care se pot practica in timpul sarcinii in conditii de siguranta pentru bebe. Stie cineva care sunt acestea sau un site unde pot fi gasite astfel de informatii? E cineva care le-a practicat in timpul celor noua luni, cu ce rezultate? A doua se refera greutate. E cineva care a pierdut din greutate in primele trei luni din sarcina si cat anume? As vrea sa stiu cat de mult e permis sa pierzi in aceste saptamani. Nu ma refer in nici un caz la vreo dieta sau la restrictii de alimentatie. Eu am stari constante de rau si nu pot sa mananc prea mult (beau lapte si manac multe fructe si iaurturi) asa ca am slabit ceva. Sunt in saptamana a 7 a si daca starile continua, ceea ce e previzibil, e posibil sa slabesc mai mult. As vrea sa aflu de la cineva care a trecut prin asta cum s-a descurcat; la prima sarcina nu am avut astfel de probleme. Multumesc si va doresc tuturor numai de bine, Zeeva
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut!Eu am facut exercitii fizice dar numai din luna a treia;de fapt am facut bicicleta(cu o treapta redusa de greutate),cateva exercitii cu bratele si absolut deloc abdomene.Am facut pana in luna a saptea cand am facut infectie urinara(fara nici o legatura cu gimnastica!!)si am intrat in spital.In fine ideea e ca daca pana acum ai facut sport poti sa faci si pe perioada sarcinii dar f.usor;sa nu te obosesti.In plus umbla mult pe jos,urca scarile...Eu la sfarsitul lunii a cincea am fost la mare si acolo am inotat putin.Ei bine, nu cine stie ce dar oricum am inotat zilnic si vreau sa spun ca m-am simtit super.Am fost in discoteca si am dansat(in aer liber,nu in fum) de se uita toata lumea la mine(se cruceau ca nu-s normala,ha,ha). Iti doresc o sarcina fara probleme si un bb frumos si sanatos! Cristina si bb Rares cel mancacios(5 luni)[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa faci exercitii linistita,mai ales daca nu ai interdictii medicale.Cel mai potrivit e mersul si inotul,dar sunt si o groaza de exercitii speciale care te pregatesc si pentru nastere,te ajuta cu respiratie,muschiuletii...Uite un link de la yahoo,unde gasesti casete cu exercitii pt.gravidute http://shopping.yahoo.com/shop?d=v&cf=browse&id=2055102645&ft=DVD&lg=0&__yltc=s:2055101018,d:2055102645,w:b [pup]spor la [greutati]si sarcina placuta! [flo]Irina & Veve cea cumintzica foc![:D] Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." (Shakespeare)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Probleme legate de pierderea greutatii am avut si eu si alte mamici de pe site. Uite un link cu mai multe amanunte. Stai linistita si nu te stresa prea tare, e un fapt cat se poate de normal. http://www.desprecopii.com/msgboard/treplies.asp?message=1827
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...