Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Dragele mele, Eu nu am oglinda mare acasa. Dar am fost la croitorie, la o proba, unde aveau!! Nu va vine sa credeti ce am vazut! Doamne, ce grasa sunt! La picioare ma refer! Cum o sa scap eu de celulita asta? Ce ma fac? Tare sunt depresiva de atunci! Si ce ma mai mandream eu cu burtica mea de 23 de saptamani!!! Voi ati patit la fel? Daca o sa slabesc, mai scap eu de celulita asta? Vai, e oribil! E dezgustator!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Te dezamagesc, dar nu scapi de ea nici daca slabesti. Eu am reusit sa ajung la greutatea de pe vremuri, adica la 1,65 am 54-55kg, si celulita e acolo. Acu' vreo luna mi-am luat acasa oglinda mare...si am vazut "monstrul"! Prin urmare de cind mi-am luat oglinda am folosit asa : Elancyl Crono-Activ - are ceva efecte,adica scad cm, dar celulita tot nu dispare, GFel pentru suplete de la Oriflame (sint la al 2lea flacon) si mi-am comandat gelul de Avon. Si eu sint disperata, nu stiu ce sa mai fac sa scap de ea, orice sfat e binevenit..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, diana. Dar unde gasesc Elancyl Crono-Activ? Eu am vorbit cu un kinetoterapeut si mi-a zis ca trebuie tinuta dieta, in afara de anumite exercitii fizice si tot felul de masaje. Trebuie sa mergem la un medic nutritionist pentru stabilirea dietei. De fapt, tu poti merge, eu inca trebuie sa mananc de toate! Offfffff! Numai bine si succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Celulita dispare doar prin sport (exercitii adecvate) si regim alimentar special. Am citit recent un articol -aici in Elvetia- ca celulita NU DISPARE nici prin masaj, nici prin folosirea cremelor... NIMIC din toate astea. [bang] Daca esti graviduta nu te stresa acum cu asta. Fii doar atenta ce mananci. Mai elimina din grasimi si prajeli (asa mi-a zis mie medicul ca ma ingrasem prea tare. La 4 luni aveam deja 10 kile in plus) - Adela &[copil]Julia -
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat de la farmacia Sensiblu de pe 1 Mai, cred ca in orice farmacie gasesti. Nu stiu in schimb daca nu are vreo contraindicatie in sarcina, mai bine te interesezi...Dieta am tinut la greu, vara trecuta am mincat la salate si fructe de-am crezut ca innebunesc, iti dai seama am dat jos aproape 15 kile anul trecut, am facut si tratament cu parafango, la fel s-au dus centimetrii de pe coapse...Tu gindeste-te ca in primul rind trebuie sa ai un bebelus sanatos, las' ca mami se reface dupa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru dupa ce nasti: am auzit ca masajul (uscat) cu lufa are efecte vizibile. Si nici nu ia prea mult timp - cunostinta mea care l-a aplicat se masa cind se aseza seara la televizor la un film - deci nu-si rezerva timp special pentru asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by diana904
Eu am luat de la farmacia Sensiblu de pe 1 Mai, cred ca in orice farmacie gasesti. Nu stiu in schimb daca nu are vreo contraindicatie in sarcina, mai bine te interesezi...Dieta am tinut la greu, vara trecuta am mincat la salate si fructe de-am crezut ca innebunesc, iti dai seama am dat jos aproape 15 kile anul trecut, am facut si tratament cu parafango, la fel s-au dus centimetrii de pe coapse...Tu gindeste-te ca in primul rind trebuie sa ai un bebelus sanatos, las' ca mami se reface dupa...
Cum e cu parafango? Ca vreau si eu sa fac.Cezariana e un impediment? Care e procedura? Daca mai respiri dupa atatea intrebari esti tare!!!! Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am incercat si creme de masaj de la Yves Rocher, Lóreal s.a , sau masaje propriuzise, dar nu ajutä cu nimic ! Am fost tare dezamägitä ! O grämadä de bani, rezultatul se vede, intradevär, dar e de scurtä duratä. Mi-am cumpärat cärti din Romania, despre tratarea bolilor cu plante medicinale si existä ceaiuri sau cataplasme care ar ajuta impotriva celulitei. Eu nu prea sint prietena ceaiurilor, dar am incercat totusi cu ceai de urzicä ( o lingurä de frunze la 250 ml de apä / se beau douä cäni pe zi ), care avea un gust de am renuntat dupä citeva zile !!! - altul este: Infuzie dintr-o linguritä de rädäcini märuntite de märar, la 250 ml apä / 2 cäni pe zi - infuzie dintr-o linguritä de rädäcini märuntite de päpädie, sau din pärtile aeriene, la 250 ml apä / 2 cäni pe zi De cataplasme sau tincturi, nu am avut nervi sä le prepar, datoritä timpului de macerare etc. O altä metodä, ar fi presopunctura. Eu sint o adeptä a acesteia si pot sä spun, cä m-a ajutat, dupä trei ani si patru luni de tratamente medicale färä succes, sä rämin in sfirsit gravidä ( asta-i altä poveste ). In 1988 am cunoscut pe cineva, care mi-a explicat ce inseamnä presopunctura, bineinteles prin exemple pe intelesul tuturor si m-a convins intr-un mod logic, cä ar fi o posibilitate. Eu sint de felul meu impotriva medicamentelor, iar dupä atita timp de chinuri cu tot felul de medicamente si injectii, m-am gindit cä asta ar fi solutia problemei mele. Oricum nu aveam nimic de pierdut! Ea nu stia de ce sufär, m-a controlat, si mi-a spus diagnosticul pe care il mai auzisem de la alti 5 doctori. Atunci m-a convins cu adevärat cä stie ce face si ce zice. Iar m-am lungit cu vorba!!! Pe scurt: fiecare organ al corpului este "proiectat" pe suprafata pielii. Existä printre altele si pentru celulitä, aceste puncte, care trebuie masate, ca. 5 minute. Este o metodä care nu costä bani si care nu are cum sä-ti facä räu. Eu mi-am cumpärat 2 cärti din Romania, de la un anticariat ( pe atunci nu existau in librärii ). Am väzut si prin Germania, dar nu sint chiar asa de explicite. Eu am probat mai multe chestii cu succes din ea, chiar si pentru copii. Autorul este Sabin Ivan. Foarte important este sä masezi intr-adevär punctul respectiv su nu pe aläturi, cum il masezi si in ce directie. Am probat si eu acest masaj, iar dupä 5 zile, mi se mai netezise pielea. Din päcate, am läsat-o baltä, asta e poate partea mea mai slabä. Acasä am un sifonier de 3 m plin cu oglinzi si pot sä spun cä mä uit in oglindä, dar numai sä väd dacä mai e celulita acolo!!! Acum fac de o säptäminä exercitiile de callanetics ( numai cele pt. abdomen, picioare si cele de intindere a muschilor ) si cred cä in special cele din urmä dau rezultate bune! Mai am celulitä, dar pielea s-a mai netezit. Mult succes si tärie de caracter. Sper cä v-am oferit o paletä destul de variatä impotriva acestui "inamic" nedorit. Cami.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...