Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pistrui si pete pe fata


Recommended Posts

Draga Camelia-Daniela, Ma bucur ca sfaturile mele legate de acnee o vor ajuta pe fiica ta .. Sa nu-ti inchipui ca dimineata cand merg la serviciu arat ca o masca (Doamne fereste!).. Machiajul meu e foarte discret.. Folosesc crema L Oreal care intra f bine si repede in piele fara sa lase urme de grasime iar crema SUN BLOCK este un fluid f. lejer care se absoarbe imediat. Fond de ten (L Oreal) folosesc doar in zona petelor si crede-ma nici nu se cunoaste ca sunt data ... si la mine e valabila chestia cu cine ma iubeste ma iubeste oricum... Te pup si sper ca trat. impotriva acneei sa dea rezultate! Numai bine! Kerstin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ieri l-am trimis pe sotul meu la farmacie, sä ia praf de argilä pt mascä, iar tipa i-a spus cä nu a auzit de asa ceva, i-a dat un nr. si i-a zis cä se intereseazä...azi m-am dus eu cu nr. si mi-a spus cä nu a primit pulbere, dar in schimb o mascä gata fäcutä, cu tot felul de plante...masca e tot de argilä, dar mai are in ea si uleiuri, gälbenele, musetel si ceva alcool...am cumpärat-o, desi era cam scumpä...am plätit 11,28 € pe 100 ml...si astä searä am "mascat-o" pe Anne-Marie...scrie sä se dea 1 datä sau de 2 ori pe säptäminä si sä o lase 15 minute pe fatä, dupä care sä se curete cu comprese calde... O sä-ti spun dacä avem succes... I-am explicat tipei pt ce este bunä si mi-a zis cä o sä tinä minte, cä nu stia nici ea...si gäseste interesantä chestia...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragä kerstin, esti tare drägutä....momentan, se pare cä sotul meu va pleca in Ro pt ceva afaceri si o sä cumpere el...dacä se clarificä toate terminele de afaceri, va pleca curind, dar pe altä parte se simte si cam räu si nu stiu cum o sä iasä pinä la urmä... Momentan, am deja masca cumpäratä de aici, iar dacä väd cä nu reusesc cu plecarea lui, o sä apelez la tine... Tu esti din Constanta, nu?...noi avem un prieten, care are la Mamaia un restaurant in fata hotelului Riviera, rest. se numeste "Bei Toni" si pot sä-l rog pe el sä-ti dea banii in cazul ästa...el stä din mai pinä se terminä sezonul acolo...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camelia-Daniela, eu stiu f bine acel restaurant, este preferatul socrilor mei, care sunt constanteni.Am fost si eu de cateva ori, au o pizza f buna, este chiar pe malul marii, in Mamaia.Felicitari prietenilor tai!! Super, mi-e tare dor sa ma duc la mare in Romania...off.. raly
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Camelia Daniela! Nu banii sunt problema. Voiam sa-ti spun ca argila este f. ieftina in comparatie cu preparatul pe care l-ai cumparat (e adevarat ca salariile din Germania nu se compara cu cele din Ro). Daca accepti iti pot face cadou pachetelul cu argila! Multe salutari Kerstin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kerstin, multumesc pentru sfaturi. Camelia-Daniela, si eu sunt putin pistruiata si nu m-a deranjat asta niciodata iar petele au aparut la mine de ani de zile si chiar ca nu le-am dat deloc importanta (sunt in partea de jos a fetei, ca un contur vag), insa m-am intalnit cu o cunostinta mai veche acum cateva luni care m-a intrebat pe un ton ingrijorat ca ce s-a intamplat cu fata mea. Si in ziua respectiva nu am mai fost buna de nimic, apoi am fost la dermatolog si mi-a recomandat Skinoren si Photoderm. Cum sa-ti explic, nu sunt obsedata de aceste pete, daca nu dispar pot sa trec peste asta, insa daca se poate sa fac ceva de ce sa nu incerc? Ma machiez de la 18 ani, destul de discret, absolut in fiecare zi si incerc sa folosesc produse bune. Nu cred ca as putea renunta vreodata la machiaj, mama se machia, bunica se machia. Ma simt mult mai bine cand sunt aranjata desi cred ca nu s-ar speria nimeni de mine nici nemachiata. Cam asta e. Va pup. Ela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Fetelor, mä scuzati, dar abia acum am reväzut mesajele...cred cä tema s-a "pierdut" printre altele...[pup] Kerstin, esti o dulcicä!!!...si iti accept cadoul. Ai putea sä i-l dai lui Toni Messerschmidt, cel cu restaurantul din Mamaia, ca sä nu mai dai bani si pe colet...el vine inapoi la Berlin, cind se terminä sezonul, cred cä prin septembrie... Cind o sä vin la mare ( anul ästa oricum nu pot sä fac concediu!!![bang] ), o sä te contactez, sä ne intilnim!!! Mi-ar face mare pläcere sä te si cunosc! Dau o masä la Toni!!![bis][bis][bis] Ela, ai dreptate!!![bis][bis][bis] In viatä, nu trebuie sä lasi nimic neincercat...chestia, la mine, este cä nu mä machiez...cu toate cä mama s-a dat cu "toate alifiile"!!!...nu stiu, dar nu-mi place si nici nu prea am räbdare sä fac asta!!! Cine stie?....acum mai merge, dar in citiva ani, poate mä "loveste" si pe mine dorinta asta, cä incep sä dau semne de imbätrinire!!! Oricum, eu sint tipul de om, care-si poartä ridurile cu mindrie, chiar si pärul grizonat ( cä am destule fire albe!!!), dar incä nu pot sä spun cä voi rämine asa naturalä pinä in final, cä de felul meu sint si spontanä!!! Raly, cind mergi in Ro, la mare, sä-mi spui si mie...poate se potrivesc concediile, sau le potrivim noi...si mergem impreunä cu socrii täi la " bei Tony", OK? Eu oricum, am de gind, cind vin in Ro, egal pe unde umblu (Bucuresti oricum!!!), sä iau contact cu cit mai multe fete, ca sä le cunosc...chiar dacä pe sotul meu il "oboseste"!!!...dacä nu vrea, poate sä stea la mama lui acasä, sau sä facä altceva!!! ( in Bucuresti). Vä pup cu drag,[pup][pup][pup] Cami.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...