Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum o fi mai tarziu .....


sorana

Recommended Posts

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nazbatii fac toti copiii. Totul este sa avem noi grija si sa nu lasam la indemana lor lucrurile periculoase. Sa va povestesc si eu o intamplare haioasa. Cand Andrei era micut si umbla peste tot, am incercat sa indepartez, pe cat posibil unele lucruri perioculoase care erau la nivelul manutelor lui (bibelouri, vaze, mileuri, etc.) Toate bune si frumoase dar am omis sa schimb locul videoului. Asa ca intr-o zi, nemaiputand sa bag caseta in video si crezand ca s-a stricat, sotul meu a chemat pe cineva sa il repare. A venit omul l-a desfacut si surpriza. Andrei bagase doua lingurite si o furculita in el. Sincera sa fiu bagasem eu de seama ca lipsesc din bufet dar nici prin gand nu ne-a trecut ca l-ar duce capul pe Andrei sa le bage acolo. Mirela, mamica lui Andrei (5 anisori)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, cite mai fac si ai mei! Irina are 4 ani si Matei 1 an si 5 luni, si nu stau o clipa locului, mai ales Matei se catara peste tot, maninca nisip in parc, urla sa ia toate sculele pe care le tine tati pe balcon, "da" cu aspiratorul, si cite si mai cite...Fiind mai mare, fetita e ceva mai cumintica, dar ii place sa se invirta toata ziua in fata oglinzii si sa "probeze" hainele mele, deci iti dai seama cam ce iese. E jale mai ales cind plecam undeva (lucruri aruncate, jucarii, etc.), incit abia astept sa ies pe usa. Dar stiu ce vor creste si poate intr-o zi imi va fi dor de toate astea, asa ca sa ne bucuram de nazdravaniile lor cit mai putem. Copiii invata explorind totul, inclusiv tragind prizele (si noi faceam la fel), dar sa avem noi rabdare sa le suportam pe toate.[pup] Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da ce credetzi ca noi nu am fost tot la fel de poznasi(e) [:D][:D][:D]??? Dar timpul a trecut si noi am uitat,ce nazbitii am facut inca din frageda pruncie! Chiar daca incercati sa le interziceti sa nu puna mina ACOLO,reactia lui va fi ca va face o obsesie si va pune mina taman acolo! El vrea sa va testeze,sa vada cam pina unde poate sa intinda "coarda" Prefaceti-va citeodata ca nu-l bagatzi in seama si nu-i atrageti atentia de la orice nimic! Vazind ca nu v-a scos din sarite se va plictisi mai repede,dar altfel o face la nesfirsit! Caci au o energie,INCREDIBILA! O stiu din proprie experienta de aproape 4 ani! Concluzia: Lasa-ti copiii sa descopere lumea [bis] si stati mai relaxate, in casa la voi nu trebuie sa arate ca la muzeu... Iar daca copilul aude doar cuvintul NU(pune mina,-face aia,-te du acolo,-e bine,-e frumos,-e voie)sa nu va miratzi, cind daca il veti ruga ceva frumos, raspunsul lui va fi tot NU! Asta se cheama puterea exemplului! Succes si nervi de fier & de otel! ***Alba*** http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album%20principal&mid=499&cid=78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...