Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tratament cu pipi !!!


ymellda

Recommended Posts

[:D][:D] Astazi am inceput operatiunea "olita", mai mult obligata de faptul ca Andra nu mai vrea pampers, decat de varsta (are doar 1 an si 5 luni). Cred ca ii este prea cald. asa ca am zis ca o las prin casa in chilotei si o pun des la oala. Ei, si de dimineata am deja doua aventuri: caca pe balcon in toata splendoarea si.... tratament cu pipi. Am lasat-o pe oala singura si m-am dus si eu la baie. Am gasit-o spalandu-se pe manute si pe fata cu ... pipisor. Cred ca pentru ten [:D][:D][:D]. Alina si [copil] Andra www.bebelus.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Andrutza![cool][pup]O fi scapat oare vreun bebe de "tratamente"de genul asta?Noi da...pana acum!Sper sa ne tina! [flo]Irina & Veve cea cumintzica foc![:D] Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." (Shakespeare)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Andrutza!!! [bis] Mai,mai n-o fi citit oare cartea" Urina acest medicament miraculos" ca parca prea le stie...[:D] Ymellda succes in continuare cu operatiunea "OITZA"! [pup] ***Alba*** http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album%20principal&mid=499&cid=78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut prin operatiunea Olita dar trebuie sa recunosc n-am avut parte de spalaturi cu pipi,dar copii stiu ei ce stiu...L-a noi in schimb tot pe la aceeasi varsta nu stiu cum reusea-in ciuda chilotilor-sa faca caca pe covor ,de preferat la el in camera.Apoi ma stiga si venea la mine foarte precipitat"Mama,caca"Unde mama? il intrebamn eu si el pleca inainte cu o figura foarte importanta ,ma ducea la locul faptei si imi arata cu degetelul-'ACOLO!.Urma operatiunea frecat covoare.Si toate astea au durat ceva vreme dar operatiunea olita a fost in final incununata de succes! Asa ca innarmeaza-te cu detergenti de spalat covoare si perii pentru ca o sa mai ai de tras... AZIBEL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi suntem la operatiunea "olita"![bang] De cand am inceput sa o lasam in chilotei prin casa a inceput sa se dezbrace singura de haine. Daca nu esti atent, o data o vezi dezbracata prin casa. Ieri cand am venit de la serviciu cea mica dormea in camera ei cu usa inchisa. Cam la 10 minute dupa ce am sosit am auzit cum ma striga incetisor. Zic: s-a trezit puiul, ma duc sa o dau jos din pat. Cand vin de la serviciu deabia astept sa o vad si sa o pup. Ma apropii de usa camerei si simt un miros puternic da kk. Intru in camera si ... imagine de cosmar: in mijlocul camerei erau aruncate un pempers plin de kk si salopeta cu care fusese imbracata plina de kk. In patutul tarc era Ana-Maria dezbracata complet, murdara toata, asezata la un capat al patului si privind oripilata la celalalt capat al patului unde zacea un ghemotoc de KK. Cand m-a vazut s-a rusinat si a inceput sa planga a jale. Imi venea sa rad, sa plang, sa o cert, sa o pup, toate in acelasi timp. Si le-am facut pe toate. Mi-a luat 1 ora sa spal tot ce murdarise ea. Mai am putin si ma dau batuta cu olita. Asta este a doua saptamana de cand incercam si tare ne este greu (si noua si ei). Daniela, mamica de Ana-Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...