Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

...dupa 14 ani


Recommended Posts

  • Răspunsuri 77
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Curaj , Roxane ! Trage aer in piept si tine fruntea sus ! Tu nu ai gresit cu nimic , deci nu ai de ce sa tragi de el ! Asta a vrut , asta are ! Si o sa vedem care iese mai castigat ! ( Eu zic ca tu , fiindca tie iti ramane minunea aia mica ! ) [pup][flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Roxane.Pacat ca s-a ajuns aici.Din experienta personala, presupun ca fiecare are partea lui de vina.Chiar daca ati intodus actiunea de divort, tot nu e pierdut absolut totul.Pina se pronunta instanta va puteti razgandi.Decat sa-ti plangi de mila, mai bine pune niste toale faine si ceva make-up sin incearca sa il recuceresti.Asta doar daca simti ca merita efortul. Daca nu, isi vede fiecare de viata lui. Fruntea sus!!! Stii cum se spune orice shut in ... posterior e un pas inainte. Sau ce nu te omoara te face mai puternic. Daca va vrea sa pastreze relatiile cu fetita, trebuie sa ii permiti, de dragul ei. Sper sa gasesti pe cineva bun, care sa te iubeasca!!! daca l-ai gasit pune mana pe el si nu-l lasa niciodata sa ajunga sa aiba fata de tine sentimente fraterne. Mult norooooooc!!!!!!!! mnadina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Azi 10.06, este o luna de cand a plecat de acasa[:(] Nu pot sa cred ca a trecut deja atata timp Cu cat se apropie ziua de 13 (cand este prima infatzisare de divortz), cu atat simt ca nu mai am putere sa merg mai departe. Nu ma certazi! Vineri am vb. cu el la telefon si l-am intrebat inca o data daca nu s-a razgandit. Si raspunsul? mergem mai departecum a hotarat. La naiba, cat oare am sa mai pot traii asa? Roxane
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf, curaj Roxana, ca o sa treaca, ai sa vezi. Timpul le vindeca pe toate. Nu conteaza decat Carlita. Si lasa-l in pace Roxane, lasa-l in plata Domnului! Nu te mai umili in fata lui, zau asa, ca nu faci dacat sa-i cresti orgoliul. Nu te supara pe mine ca-ti spun asta, dar eu asa vad lucrurile. Nu te merita! O sa vezi ca, cu timpul, o sa regrete pasul facut, iar tie n-o sa-ti mai pese de el. Bafta multa pe 13 si putere si curaj. Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, tizo, te rog sa nu mai suferi...off, nici nu stiu ce ti-as putea spune sa-ti mearga la suflet, imi este greu sa ma gandesc la puiul tau care sufera, n-o sa-ti mai spun ca nu merita..tu stii cel mai bine si sunt convinsa ca-ti este greu, dar te rog sa faci un efort si sa iesi din aceasta stare rea in care t-eai afundat, fara doar si poate din motive intemeiate : dar daca nu mai poti influenta in nic un fel decizia asta, fa in asa fel incat sa va fie bine la amandoua, ca stii si tu cum se spune : "Doamne, nu-i da omului cat poate sa duca.. eu nu-ti doresc decat binele si daca te usureaza sa vorbesti cu noi, fa-o, nu tine in tine tot amarul strans...eu nu pot sa-ti dau sfaturi, am fost destul de aproape sa trec si eu prin asa ceva si desii ceva s-a rupt iremediabil in mine, nu este nici pe departe ceea ce simti tu acum..si noi suntem de 12 ani impreuna..asa ca anii nu conteaza prea mult cand nu mai vrei... pupicei puiului si numai bine..daca nu doare prea tare, impartaseste-ne si noua prin ce treci, o sa te ajute si poate si noi te putem ajuta cu ceva.... Roxana Lilea,mama Mariei 2 ani si ceva
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxane...mi se rupe inima dar cred ca totusi are pe cineva. Nu stiu daca e tot aceeasi fufa (scuza-mi cuvantul...) dar asa simt eu... Este singura explicatie posibila pentru tot...Mi-e sila ca-si spune barbat...si mi-e tare-tare mila pentru voi. Dar fruntea sus, ai nevoie de curaj si putere pentru amandoi...Si nu uita : dupa furtuna, oricat ar fi ea de puternica, tot va rasari soarele! Si sper, pentru tine, ca va fi mai stralucitor ca inainte...si etern !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...