Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

...dupa 14 ani


Recommended Posts

Da, si eu am impresia ca are pe altcineva. Stai linistita, nu esti nici prima si nici ultima care trece printr-un divort. Important este sa ai grija de puiul tau mic, pentru ca restul nu conteaza. Sa te umilesti, sa plangi, sa te rogi de el... pentru ce?! Pentru o viata de chin? Arhistefy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 77
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Roxi, Viata ne ofera tot felul de experiente, unele mai bune, altele mai rele. Stiu ca te doare, dar priveste partea buna a lucrurilor. Iti vei redobandi linistea si iti vei recastiga viata. Pentru ca de uitat nu vei putea uita niciodata ce s-a intamplat si daca ati ramane impreuna mereu ti-ai reaminti ce a facut si ai trai cu spaima de a nu se repeta in suflet. Un sfarsit nu este decat un nou inceput! Lasa timpul sa vindece ranile. Gaseste-ti preocupari, chiar daca acum iti este greu sa urmaresti un film pana la capat forteaza-te sa te uiti, chiar daca nu poti citi o carte pentru ca iti fug randurile in fata ochilor incapataneaza-te sa stai cu cartea in fata. Mergi la plimbare, vorbeste cu prietenii, descarca-te. Incearca sa zambesti. Stiu ca fiecare lucru din casa iti aminteste de el pentru ca obisnuinta este a doua natura. Cand vei reusi sa te dezobisnuiesti de el va fi mult mai bine, vei vedea. Si sunt convinsa ca lui ii pare deja rau chiar daca nu vrea sa o recunoasca. Tu nu ai gresit cu nimic. Viata este frumoasa. Priveste pomii inverziti cand mergi pe strada si spune-ti ca esti puternica, ca poti sa mergi mai departe. Dimineata cand te trezesti priveste soarele in fata si promite-ti ca vei reusi, ca poti sa treci peste asta. Amplifica tot ce este pozitiv in viata si jurul tau. Incearca sa te bucuri de fetita ta si de ceea ce inseamna ea in viata ta. Bucura-te de orice succes cat de mic care inseamna un pas inainte. Ai reusit sa schitezi un zambet privindu-ti fetita, iata un succes. Nu are rost sa amplifici sentimentele de neputinta si tristete. Au trecut mii de femei prin ceea ce treci tu acum si au reusit.Vei reusi pentru ca esti puternica. Energia si puterea o gasesti foarte aproape de tine, in ochii micutei. Te pup, Andana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxane, curaj pentru maine! Fii"barbata" capul sus ,privirea inainte,arata-i ca esti tare si ca nu-ti mai pasa de el.Iubeste-ti copilul de doua ori mai mult,si pe el da-l la ... boala.Nu ai nevoie de el ca sa fii buna mamica.Nu ai nevoie de el ca sa traiesti.Nu ai nevoie de el ca sa mergi la servici.Nu ai nevoie de el ca sa castigi bani.Nu ai nevoie de el ca sa te simti bine .Nu ai nevoie de el ca sa te simti femeie! Barbati nu sant? Uite-te la el cu alti ochi,ca si cum te-ai uita la un strain.Nu-i asa ca parca nu mai e acelasi om de care te-ai indragostit?Uita-te mai bine!Nu-i asa ca parca e las,si fricos si parca mai urat.Hai recunoaste!Nu mai e de tine....! Cu timpul ,o sa-si dea seama si fetita ta de ce se intampla acum si o sa-l judece.Si o sa fe cea mai cumplita judecata din cate exista. Traieste-ti viata in continuare,creste-ti copilul cu toata dragostea pe care o poti da si cine stie...cine sie "ce se ascunde dupa colt". Poate un tatic mai bun pentru fetita ta?! [pup][pup] Dia si bebe Rucsi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am suficiente cuvinte sa va multzumesc ca suntetzi langa mine - uf, ce banal suna, dar voi stitzi ce vreau sa spun. Da, am nevoie de mult curaj pentru maine, simt cum imi trepideaza inima de emotzii exact cum simtzeam inaintea unui examen). Mi-e teama, nu trebuie sa ma ascund "dupa degete". Si sa va mai spun ceva care m-a facut din nou sa sufar tare, tare. Joia trecuta am vorbit cu el la telefon si i-am spus ca daca vrea poate vineri dupa-amiaza sa vada fetitza (asta cu gandul la ea, pentru ca ii este cu adevarat dor de el). Si stitzi ce mi-a raspuns? II pare rau dar nu poate pentru ca vineri dupa ora 15 pleaca acasa la parintzii lui. Nici nu stitzi ce am simtzit in clipa aia. Daca eram eu in locul lui renuntzam la ORICE numai sa-mi vad copilul. Ei, si cam atat; va rog sa va ganditzi maine la mine, am nevoie sa stiu ca suntetzi, macar cu gandul , langa mine. Va iubesc Roxane
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...