Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

...dupa 14 ani


Recommended Posts

  • Răspunsuri 77
  • Creat
  • Ultimul răspuns
...si acum sa va povestesc ce am facut vineri Urmatoarea "intalnire" este pe 11 iulie si atunci va fi cu martori si cu raspunsul de al Autoritatea tutelara. Nu stiu, am facut bine sau nu, insa nici nu am putut sa ma uit la el, nici macar nu ne-am salutat. Adevarul este ca in afara de faptul ca i-am ocolit privirea nici nu am avut cum sa ne mai intalnim pt. ca am intrat in sala odata cu avocatul si dupa ce s-a terminat am iesit imediat si am si plecat. Oof, poate era mai bine sa fi vorbit? Dar daca asta am simtzit eu atunci? nu am putut nici macar sa ma uit la el? Cu starea sufleteasca cum sunt? exact ca vremea de aici: mohorata. Va pupicesc dulce si sa stitzi ca am simtzit ca atzi fost langa mine vineri Roxane
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Roxane
...si acum sa va povestesc ce am facut vineri Urmatoarea "intalnire" este pe 11 iulie si atunci va fi cu martori si cu raspunsul de al Autoritatea tutelara. Nu stiu, am facut bine sau nu, insa nici nu am putut sa ma uit la el, nici macar nu ne-am salutat. Adevarul este ca in afara de faptul ca i-am ocolit privirea nici nu am avut cum sa ne mai intalnim pt. ca am intrat in sala odata cu avocatul si dupa ce s-a terminat am iesit imediat si am si plecat. Oof, poate era mai bine sa fi vorbit? Dar daca asta am simtzit eu atunci? nu am putut nici macar sa ma uit la el? Cu starea sufleteasca cum sunt? exact ca vremea de aici: mohorata. Va pupicesc dulce si sa stitzi ca am simtzit ca atzi fost langa mine vineri Roxane
Roxana, nu-ti mai face atatea probleme "trebuia sa vorbesc cu el sau nu...?". Ai procedat cum ai crezut tu ca este bine. Ai cautat sa te protejezi. Stai linistita! Acum suferi, dar cu timpul o sa fie si mai bine, o sa vezi. Bafta pe 11 iulie. Pupici pentru Carlita. Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Roxane
Nu stiu cat de puternica pot sa fiu, nu cred ca pot. Roxane
Poti sa fii foarte puternica si chiar esti asa. Ai toata forta de care ai nevoie pentru a merge mai departe si a redescoperii fericirea si linistea sufleteasca, deocamdata doar alaturi de fiica ta. Gandeste-te ca niciodata absolut nimic nu este intamplator! Tot ceea ce ni se petrece, chiar daca uneori, la inceput nu pare asa, este pentru a fi fericiti. Este dreptul nostru divin! Stiu ca acum totul ti se pare negru, dar daca lucrurile au ajuns pe acest fagas, inseamna ca asa trebuia sa se petreaca. Haide frumusete, stergeti lacrimile, respira adanc si zambeste! Dumnezeu te-a binecuvantat cu o minune de fetita si este cel mai minunat lucru din lume care putea sa ti se petreaca. Gandeste-te ca ea te vede ca pe o mama puternica, care poate face totul posibil. Tu esti "zidul ei de rezistenta". Pentru ca ea sa cresca cu o incredere deplina in fortele proprii, pentru ca sa nu se teama de nimic niciodata, sa fie o invingatoare in viata, tu trebuie sa fii un adevarat exemplu pentru ea. Asa ai fost intotdeauna si asa vei fii intotdeauna! Haide, uita-te putin in interiorul tau si mergi mai departe "dreapta" si ca o luptatoare perfecta. Stii foarte bine ca esti asa! Nu te lasa doborata de situatia de acum! Lucrurile nu vor mai putea sa mai fie deloc ca inainte. Lasa totul in urma si construieste-ti viitorul pentru tine si fiica ta. Mult succes! Va pup cu drag, Floare de colt PS. Vezi cu cata dragoste esti inconjurata si sustinuta de prietenii tai de aici? Chiar si pentru acest lucru, esti inca o data binecuvantata. Deschide poarta sufletului si vezi in tot ce te inconjoara splendoarea lui Dumnezeu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scumpa Floricica, itzi multzumesc pentru cuvintele tale atat de frumoase si atat de adevarate. Asa este, probabil ca sunt mai puternica decat imi inchipui si chiar daca nu ar fi asa trebuie sa fiu pentru iubita mea. Pentru ea TREBUIE sa fiu tare si sa merg mai departe, important este ca o am si ca este langa mine. Eu am ceva pe lumea asta care se pare ca imi apartzine numai mie. Pentru ea, trebuie sa lupt ca sa fim fericite. Nu cred ca va inchipuitzi ce bine imi face ca suntetzi langa mine si chiar simt ca va ganditzi la mine. Dupa-amiaza am sa merg la un psiholog sa ii cer parerea in legatura cu Carla ce sa fac si cum anume. Imi vine din nou sa plang, aseara mi-a spus ca ea nici nu mai stie cum mai arata tati, a uitat.[q] Va pup dulce si am sa va tzin la curent cu noutatzile care sper din tot sufletul sa fie din cele bune. Roxane
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Roxana, ti-am scris email! Fii tare si indrazneste sa crezi ca viata ta abia acum incepe! Daca tu vei fii linistita sufleteste fetita ta o sa fie bine, n-o sa simta lipsa tatalui. Nu te gandi ca o s-ti fie greu, ai sa te descurci, fii sigura de asta. Crede in TINE in primul rand! [bis] Steffi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...