Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

...dupa 14 ani


Recommended Posts

  • Răspunsuri 77
  • Creat
  • Ultimul răspuns
roxane, spune-ne mai multe ! Cum a fost si, mai ales, cum te/va simtiti... Vorbeste cu noi, descarca-te, nu tine nimic in tine ... si mai ales incearca sa te gindesti cit mai putin la trecut ... fa-ti planuri, mergeti undeva intr-o statiune, linistiti-va...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carla este bine, s-a intalnit cu taica-sau de 2 ori pana acum si pot spune ca s-a linistit. Problema, se pare, ca este acum la mine. Adevarul este ca nu eram pregatita sa se termine azi; nu stiu ce mai speram... Nu stiu ce sa spun ca simt durere, furie? cert este ca nu stiu ce voi face, nu stiu , nu vad drumul de urmat. O sa spuneti, din nou, ca cu timpul o sa treaca. Poate ca asa va fi, insa nu stiu daca am sa rezist. Iar o sa spune-ti ca de dragul fetitei trebuie sa pot. Asa este, insa puterile mele au scazut atat de tare incat sunt aproape nule. Sunt singura...fir'ar ea de obisnuinta pupici Roxane
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Roxane
Carla este bine, s-a intalnit cu taica-sau de 2 ori pana acum si pot spune ca s-a linistit. Problema, se pare, ca este acum la mine. Adevarul este ca nu eram pregatita sa se termine azi; nu stiu ce mai speram... Nu stiu ce sa spun ca simt durere, furie? cert este ca nu stiu ce voi face, nu stiu , nu vad drumul de urmat. O sa spuneti, din nou, ca cu timpul o sa treaca. Poate ca asa va fi, insa nu stiu daca am sa rezist. Iar o sa spune-ti ca de dragul fetitei trebuie sa pot. Asa este, insa puterile mele au scazut atat de tare incat sunt aproape nule. Sunt singura...fir'ar ea de obisnuinta pupici Roxane
Complet eronat, Roxane! Cu Carlita nu vei fii niciodata singura! Hai, curaj, e numai obisnuinta. In curand o sa fii obisnuita sa fii doar cu Carlita! Mai ai putin, Roxane si ai sarit groapa. Iti doresc numai bine si fericire. Pupici Carlitei. Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba nu esti singura! Si sa iti iasa din cap asta! Ai atatia prieteni aici nu o sa aiba fostul tau in toata viata lui. Si o mai ai si pe Carla. E cel mai bun lucru care ti se putea intampla. Pentru ca acum nu esti singura, esti libera. Libera sa iti retraiesti viata, libera sa o iei de la inceput. Mama nu a divortat niciodata din cauza noastra, a copiilor, crezand ca ne va face noua rau. Dar decat sa cresti cu un nemernic pe post de tata, mai bine fara. Iar noi niciodata nu am inteles de ce nu a divortat. Sa stii ca fetita ta va intelege mai bine si mai profund decat crezi aceasta situatie. Fruntea sus si mult curaj! Si daca esti din Bucuresti, ia fetita de mana si veniti la intalnirea de maine din parcul I.O.R. Cu tot dragul, Elena & Maria Bucuria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, nici macar nu e nevoie sa te gindesti daca esti puternica sau nu. Nu prea ai de ales. Si Carla te ajuta prin faptul ca exista, nu poti renunta. Trebuie sa te trezesi in fiecare dimineta sa ai grija de ea, trebuie sa lucrezi, trebuie chiar sa o distrezi. Asa te sustine Carla, vrind-nevrind trebuie sa mergi ai departe. Si lucrurile o sa se aseze pe un nou fagas, chiar daca tu simti ca nu faci nimic pentru asta. Traind si avind grija de Carla, incepi de fapt o noau viata, cu o alta ordine si alte orizonturi. Si intotdeauna, dupa ploaie, iese si soarele. Va string in brate cu drag, D.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DRAGA MEA,imi pare nespus de rau de tot ceea ce ti se intampla. vreau sa iti spun ca trebuie sa fii tare,fetita ta ,chiar daca la inceput va suferii putin,va creste mare si isi va da seama de tot ceea ce sa intamplat si de faptul ca tu ai facut tot ceea ce ai putut sa fie cat mai bine ptr ea.eu iti vorbesc din propie experienta,dar nu din experienta unui divort,doamne fereste, ci din experienta unui copil cu parinti divortati, din experienta unei fete care a fost f apropiata de tatal ei.anii au trecut si mi-am dat seama ca a fost cea mai buna alegere pe care au facut-o. viata ta acum incepe, alturi de minunatia ta de fata. SUCCES SI MULTA BAFTA![p LULU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...