Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Rugaminte pentru Corina - Budapesta.


Recommended Posts

Alin, Numele firmei este Tata Consulting Services.Poate sunteti chiar colegi! Eu nu lucrez in domeniu, asa ca nu imi spune nimic numele firmei si deci nu stiu cat de tare sau de slaba e firma. Asa au zis prietenii nostri, ca e tare! Cat despre locurile unde se intalnesc romanii, unul ti-l spun eu: la Biserica/Catedrala Ortodoxa duminica, la slujba. Nu sunt f.multi romani, dar cativa tot sunt. Biserica e chiar pe malul Dunarii, in Pesta, aprope de Marriot (in dreapta lui, cum stai cu spatele la Dunare). Mi-e dor de Budapesta! Corina Paraianu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salutare, Corina, multumesc pentru ajutor. O sa vad cum ajung si pe acolo, eu speram sa fie si alte locuri de intalnire (asa cum e la Paris unde lumea se intalneste in weekend in multe locuri), de biserica mai auzisem iar cei de la ambasada cand i-am sunat sa-i intreb despre comunitatea romaneasca de aici nu au fost prea amabili, am ramas cu un gust amar. Eu nu lucrez la firma de care zici tu si n-am auzit de ea pana acum. Stiu doar de General Electric, IBM si Fathom Technology. Cursul de schimb euro-forint de azi, 30 iunie, la casele de schimb este 259 la vanzare si 270 la cumparare, tocmai am verificat inainte de a veni la birou. Benzina este 231 forinti per litru. Alin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by abf
Salutare, Corina, multumesc pentru ajutor. O sa vad cum ajung si pe acolo, eu speram sa fie si alte locuri de intalnire (asa cum e la Paris unde lumea se intalneste in weekend in multe locuri), de biserica mai auzisem iar cei de la ambasada cand i-am sunat sa-i intreb despre comunitatea romaneasca de aici nu au fost prea amabili, am ramas cu un gust amar. Eu nu lucrez la firma de care zici tu si n-am auzit de ea pana acum. Stiu doar de General Electric, IBM si Fathom Technology. Cursul de schimb euro-forint de azi, 30 iunie, la casele de schimb este 259 la vanzare si 270 la cumparare, tocmai am verificat inainte de a veni la birou. Benzina este 231 forinti per litru. Alin
Iti multumesc Alin[flo] Quand on veut une chose, tout l'univers conspire à nous permettre de réaliser notre rêve. ( Paolo Coelho)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...