Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Diferenta prea mare de ani ?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 55
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si la mine este o diferenta de 5 ani dar pe invers, eu sunt mai mare si sincera sa fiu ma felicit singura cu amandoua mainile ca nici macar nu mi-a trecut prin cap ideea sa ma deranjeze diferenta, ca in relatiile din trecut degeaba eram de aceeasi varsta sau el mai mare daca relatia era spinoasa. Singurul lucru important este comunicarea dintre ei doi si sentimentele ce ii leaga si atat..gura lumii nici pamantul n-o astupa, ca se pare ca in cazul ei despre asta e vorba, ca banuiesc ca nu o deranjeaza varsta lui in sine ci ce spune lumea despre asta..sau poate ca nu este sigura pe sentimentele ei si atunci se minte singura ca o deranjeaza diferenta de varsta ascunzandu-si realul motiv. In oricare caz, ii doresc sa aiba intelepciune in alegere, care o fi ea si daca accepta ii doresc "casa de piatra"[:)] Oana_B [cheers] [pup] I'm smarter than the average bear - Anonymous
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca nu conteza diferenta de 20 de ani acum momentan poate mai incolo,cand ea o sa aiba 50 iar el 70 atunci o sa fie mai greu ....el un babalac,batran iar ea inca tanara,de ce nu la 50 de ani sunt femei care inca sunt frumoase si arata de 30-40 si daca ea vrea sa aiba un copil cu e, intre tata si copil o sa fie o diferenta f.mare .....nu o sa se inteleaga ....intre mine si sotul meu sunt 10 ani diferenta si se simte deja eu sunt plina de viata iar el vine de la servici si doarme in fund....tineretea ,tinerete.....parerea mea este sa nu se marite mai ales daca sta in 2 ....sa NE TII LA CURENT CE HOTARARE A LUAT. DELIA SI BB-UL SEBASTIAN....[cheers] neamtu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu e mai mare cu 15 ani si el este plin de viata. Eu sunt obosita tot timpul El se scoala primul, spala vasele, pregateste micul dejun, cafeaua si apoi ma trezeste pe mine[|)]. Seara eu adorm prima iar dupa ce vin de la servici eu sunt cea terminata iar el pleaca in parc cu copilul. Pe langa toate astea el are un job greu si este un om cu o functie destul de tracasanta. Asa ca nu exista reguli.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca fiecare om are doua varste, una biologica care e data de numarul de ani, si una comportamentala care tine de caracter, sanatate, vitalitate, mod de abordare a vietii, aspect fizic si poate si altele. Poti sa fii tanar si imbatranit prematur, dar si invers. Tatal meu a avut un unchi care la 92 ani mai mergea inca pe bicicleta si facea poiecte de diploma pentru Aeronautica. E una am trait o astfel de experienta de cuplu, eu fiind partenerul mai in varsta (diferanta de 10 ani). La inceput ideea de a avea o relatie cu el mi s-a parut de neaceptat, apoi nastrusnica, m-am lasat curtata cateva luni, ca in final sa nu mai tin cont de nimic si sa ma indragostesc nebuneste. Am trecut prin perioade cand ma gandeam la viitor, cum vom arata impreuna peste ani, mi-era teama de gura lumii, numai ca am realizat in curand ca eu eram suflul tineresc al relatiei. De fapt chiar el recunostea ca in multe aspecte este si se simte mai inertial, mai vechi si mai batran decat mine. Nu mai vreau sa insist asupra relatiei mele, morala e numai una, important e ce esti si ce vrei de la viata, ce iti trebuie si ce doresti sa eviti, cat de determinat esti sa traiesti frumos si in pace cu tine insuti si cat de potrivit iti este cel de langa tine. Poti la fel de bine sa ai toate acestea alaturi de un om mai tanar, egal ca varsta sau mai batran ca tine Ylena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu 23 viitorul meu sot 48. Pana astazi nu am calculat diferentza de varsta dintre noi. Deci 25 de ani? Habar n-aveam! Saptamana trecuta m-a cerut in casatorie si acea zi a fost una dintre cele mai frumoase zile din viatza mea. Am spus un DA din toata inima.[il] Cred ca totul depinde de la om la om, de la cuplu la cuplu. Noi suntem impreuna de 3 ani, deci atunci cand ne-am cunoscut aveam 20 de ani neimplinitzi si despre el stiam ca are 40 de ani. M-a mintzit in legatura cu varsta si ce m-a enervat cel mai tare cand am aflat a fost nu anul lui de nastere ci simpla minciuna. I-a fost frica de reactia mea si m-a mintit(asa s-a justificat mai tarziu)Deci asa cum zicea cineva nu exista reguli! Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...