Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Diferenta prea mare de ani ?


Recommended Posts

Orice am spune noi aici (cele cu soti mai in varsta) sau cele care-si spun parerea din experienta celor din jur un lucru este sigur: hotararea ii apartine numai ei si nu trebuie sa se lase inflentata. Sunt atatea probleme in viata unui cuplu, sunt atatea examene prin care treci, uneori compromisuri incat pot sa spun ca si soarta conteaza. Evident ca "cum iti asterni asa dormi". Primii ani sunt roz apoi ei se vor mai decolora. Ei de cat timp sunt impreuna? Parerea mea este ca atunci cand ia decizia sa se gandeasca foarte bine...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Creat
  • Ultimul răspuns
In primul rand vreau sa va multumesc pt. parerile voastre. Prietena mea a fost foarte surprinsa de raspunsurile pe care le-am primit, cel mai tare s-a bucurat vazand ca sunt destule fete in situatia ei si ca relatiile lor merg bine. Ea este un om care despica firul in patru, foarte greu se hotaraste, intotdeauna are nevoie de sfaturi (cat mai multe)(s-a apucat sa numere cate raspunsuri sunt pozitive cate negative, ehe chestii grele). Dar dupa toate astea ma intrebat daca vreau sa o cunun. Eu cred ca in toamna voi fi nasa. P.S Tare as vrea sa stiu cati ani are AlexandruL, eu cred ca nu are mai mult de 22, asa ca hai sa-l credem fetelor este si el mic si trebuie sa mai creasca.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne bucuram ca ne-ai raspuns,eu le doresc sa fie sanatosi,casa de piatra si numai bucurii.Le doresc sa aiba parte de iubire multa,respect si intelegere,si nu in cele din urma rabdare multa in perioada de acomodare unul cu altul,ma refer dupa mutarea in casa noua. Iar tu,lilib 72 sa fii o nasa frumoasa si voioasa! Sa auzim numai de bine! Haida
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nasa lui bebita si cea mai buna prietena a mea are 25 de ani ,a facut o scoala de manechine si o facultate, acum lucreaza la un ziar in Golf(DUBAI)ei bine omul cu care-si imparte totul are 54 de ani si un baiat de 30 de ani ,este vaduv de 10 ani si ea ar fi cea mai fericita din lume sa o ceara in casatorie,si el o iubeste ba chiar cu "nabadai" numa ca el i-i spune tot timpul ca ar trebui sa-si gaseasca pe cineva de virsta ei care sa-i ofere o viata in doi mai lunga si copii doriti,din dragoste ea ar face totul sa-l determine sa se casatoreasca ,el zice ca nu vrea sa-i distruga viitorul ,dar nici nu poate sa se desparta de ea,i-a cumparat casa i-a mobilat-o numai sa-i ofere independenta si libertate de miscare,casa sta incuiata cu plasticele pe mobile iar ei continua sa locuiasca impreuna !!!!!daca el pleaca in delegatii in alte tari cite doua saptamini ,ea inchiriaza DVD-uri si se uita la televizor seara de seara ,ea zbintuita care iesea in fiecare seara deo apuca 2 dimineta prin toate restaurantele si discotecile "bransate" din oras!!!!doamne cit de fericita ar fi s-o ceara in casatorie!!!!!doar mama ei e trista vazindu-si singurul copil in care si-a pus atitea sperante indragostita de un om de virsta ei!!!!!! AuraGalerne
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intre mine si sotul meu sunt 14 ani diferenta, iar casnicia este de vis. Toata viata mi-am dorit un barbat mai mare, mai matur, iar cu greu l-am gasit. In " barbatii" de varsta mea am gasit numai minte de copii, total iresponsabili. Am fugit de ei cat am putut. Un barbat se maturizeaza mai greu, abia dupa 35 incepe sa " se coaca la minte". Crinuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am 26 si sotul 42.Cand mi-a vorbit prima data de casatorie,m-am gandit si eu daca nu cumva e cam mare diferenta dintre noi,dar stiu sigur ca am gandit asa doar manata de idei preconcepute[bang]. Acum ma felicit ca am trecut repede atunci peste a gandi asa.Este mai mult decat visam vreodata!!!peste doua luni il asteptam si pe bebe!!! Cum spunea si Karla si Sabina,sunt unii mult mai mosi la 30 decat la 50!!!Dragostea adevarata nu are varsta!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bãi frate de ce ma-tzi bãgat la mijloc MOSU TOT MOS e cã unele nu fac diferentza treaba lor ce e o persoanã care acum are 45-49 de ani peste 10 - 20 de ani ?? AAA ? Poate sä facä sport pânã oha :))) tot mos rãmâne Deaia o duce rãu românia din cauza mosilor :(( dreq sã îi dukã ! Bye Bine fie nu conteazã diferentza dacã sunt prietenii si vecinii în zonã :))))))) AlexandruL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by AlexandruL
Bãi frate de ce ma-tzi bãgat la mijloc MOSU TOT MOS e cã unele nu fac diferentza treaba lor ce e o persoanã care acum are 45-49 de ani peste 10 - 20 de ani ?? AAA ? Poate sä facä sport pânã oha :))) tot mos rãmâne Deaia o duce rãu românia din cauza mosilor :(( dreq sã îi dukã ! Bye Bine fie nu conteazã diferentza dacã sunt prietenii si vecinii în zonã :))))))) AlexandruL
pai, sa ma scuzi, dar esti dovada vie a ceea ce inseamna un tinerel fara maniere si cu mentalitate de gang hip-hopist. de ce tipi? apoi, asa valorizezi tu fidelitatea in cuplu? punem pariu ca si la 50 de ani vei fi tot asa imatur si vei alerga dupa pustoaice? ca in afara de fizic vad ca nu ai pretentii [vampa] aiaiaiaiai [cheers]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...