Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gradinita 117


Recommended Posts

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Adriana , Nu stiu cat iti pot fi de folos informatiile mele , intrucat nu am copilul inscris la aceasta gradinita , ci doar am vizitat-o (printre altele )pt.a alege o gradinita pt. "micuta mea Ioana"-3ani si o luna;nu am reusit sa discut cu D-na Directoare decat la telefon (stiu ca o cheama Nemety )si de la dumneaei am aflat ca extracurricularele sunt : arte martiale , computer ,engleza ,inot (cu mecanicul gradinitei , care este instructor si care are ore la Clubul Triumf )-dar toate astea nu stiu incepand cu ce varsta ( nu stiu daca piticotii sunt implicati in toate aceste activitati )- depinde deci de varsta copilului tau. Stiu ca au si o grupa speciala de predare in lb.germana , dar trebuie sa faci dovada apartenentei la aceasta minoritate. Despre cum arata gradinita si despre programul pe care-l are ,pot sa-ti spun ca este curata , desi mie mi s-a parut f. mica - este o cladire care "functioneaza" pe verticala - cred ca sunt 3 etaje , dar totul pare liliputan (mie mi s-a parut f.ingust si mic totul ); curtea interioara nu prea exista (poarte doar in spate daca au ceva , caci n-am putut sa vad );programul este 8-18 se pare , cu anumite fluctuatii , educatoarele sunt tinere si amabile , la fel ca si personalul auxiliar ; au asistenta medicala permanenta , iar activitatea la cabinet este coordonata de un medic pediatru..... Am inteles ca exista o buna comunicare intre directoare / educatoare /parinti...... Sper sa-ti fie de folos aceste informatii culese la fata locului , doar in urma unei singure vizite ..... deci , nu stiu cat sunt de verificabile in timp...... In speranta unui ajutor real si sper , nu tardiv , iti doresc succes in aceasta spinoasa problema , a alegerii gradinitei pt. puiul tau.... Cu drag , Danuca danuca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru raspuns. Eu am fost sa vad gradinita pentru fetita mea Andreea care in toamna va avea 3a 10l. Am vazut-o mai mult in fuga. Mi s-a parut si mie curata si ingrijita. Am mai vazut si altele care desi aveau geamuri de termopan nu se simtea in ele implicarea personalului. Pareau vechi si uitate de vreme. Am reusit sa vorbesc si cu o mamica, care avea fetita deja de 2 ani acolo si era foarte multumita de personalul gradinitei. Mi s-a parut o gradinita cu "pretentii". Asa o fi? As vrea sa-mi dau copilul la o gradinita normala nu as vrea sa ma intind mai mult decat ma tine plapuma chiar daca nu arata atat de bine. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...