Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

E mai bine...neajutorata???


Recommended Posts

Zepe,[flo] daca zici ca ai ajuns la capatul puterilor, mi se pare normal sa ceri ajutor. Adica poti sa fii superwoman atata timp cat e ok pentru tine. Daca nu mai e ok pentru tine, striga. Este posibil ca toti cei care stau si se uita la tine cum performezi sa sara brusc in ajutor, dar nu o fac acum pentru ca sunt simpli spectatori. Eu nu am nici o problema in a le face pe toate cate le pot face singura, de cele mai multe ori imi este mult mai bine asa. Pe de alta parte, nu am nici o problema sa las anumite lucruri sa fie facute de cei care se si pricep sa le faca. Da, daca ai nevoie de un om alaturi sa te ajute, ala chiar trebuie sa si poata sa te ajute. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor,am luptat pt. drepturi egale si acuma luam suturi pe cocoasa crescuta de truda.Dincolo de gluma Z,orice invat trebuie musai sa aiba si dezvat.Ce daca le poti face tu pe toate?El,ala care va fi,ce are?Ai sa vezi ca-i bine sa te mai uiti si tu la altii muncind,nu doar invers.De la skimbat garnituri kiuveta pana la plimbat aspirattorul prin casa.Cum ii crestem asa ii avem.Altfel te iau de fraiera si-i pacat de bunele tale intentii.Pe urmatorul pune-l la niste probe practice,nu de alta,dar sa nu dai peste o mimoza care sa nu stie nici pt. ce-s butoane rosii si albastre la dus.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, ce se intampla daca puneti parchet peste doua saptamani? I-ai dat o sarcina, asta a gasit, cu asta trebuia sa joci daca lui i-ai zis sa gasesti meserias. Si sincera sa fiu daca e meserias bun nu ar trebui sa aiba liber maine. "Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua." - Arthur Conan Doyle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

POt schimba si garnituri si cite o pana la masina dar asta nu inseamna ca le fac eu 100% din timp. Nu prea cred a a-ti trai viata ca o sceneta de teatru...acu sint neajutorata, acu sint femeia fatala, acu sint femeia de fier, etc...Nu strica sa fii capabila si nu strica nici sa ceri ajutor. Nimeni nu le poate face pe toate 100% din timp...E o mare diferenta in a stii sa te descurci si a avea toate poverile pe umerii tai. Anamaria
"After all is said & done, more is said than done."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaa...da, cred ca rolul "neajutorata" e o idee buna. Numai sa o aplici din start. Eu am cam luat tzeapa din punctul asta de vedere [:D], acum e cam tirziu sa ii explic dlui ca brusc nu mai pot sa ma descurc fara el... am asa o neputintza subita.... [:D] Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de zepellina
Imi pun in ultimul timp aceasta intrebare. Sunt energica, independenta, "le fac eu pe toate"....ceilalti (inclusiv fostul sot) se "culca pe o ureche", stau linistiti. Eu am cam ajuns la capatul puterilor. Fata de ceilalti, fata de partener, e mai bine sa pari femeia mai neajutorata putin? Chiar daca celalalt nu se simte, sa ma rog pt un ajutor?[bang] "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
Da, da, e muult mai bine. Vai, ea nu poate, ea nu stie, ea nu se descurca. Faci pe proasta si iti merge bine. Dar daca nu iti sta in fire sa fii asa, degeaba, ca nu cred ca reusesti sa te prefaci, te urci pe pereti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da ... e bine ca "neajutorata". am vazut cateva modele de-o duc f bine. cum ziceau si altii pe aici, cred ca mai degraba sta in firea omului si in obisnuita. la partea cu obisnuinta cred ca ar merge vorba cu invatul si dezvatul, dar ce ne facem cu firea? eu am si in familie exemplu ... sora-mea ... care are 20 de ani si mereu imi zice: "da-te si tu lovita ... nu pot ... ma doare ... n-am putut!". pai EU NU POT sa stau cu mainile in san! asa ca ... poate intr-o zi o sa fiu si eu "neajutorata". totusi ... cred ca atunci ca o sa incepem sa strigam dupa ajutor n-or sa sara prea multi, prea repede, ca vor zice "lasa ... se descurca!" [mamica] mami de [baietel]Matei Stefan 12.03.2007 [url="http://community.webshots.com/user/ioanaradu80"]poze cu matei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de zepellina
. Eu am cam ajuns la capatul puterilor. zepellina
Ideea nu e sa faci pe proasta, asa cum s-a scris, sau "sa te dai lebada", sa-i prostesti pe altii.Zepellina a ajuns la capatul puterilor, nu ca nu mai vrea, nu mai poate...La asta m-am referit eu...Sa incerci sa creezi un echilibru, caci nu putem trage ca boul la jug forever...Eu, de ex...Mi s-au oferit cateva joburi pe baza a ceea ce faceam eu pe vremuri( area manager pe 10 judete).Si am spus clar ca NU, nu mai pot.Sincer, nu mai pot sa conduc 5000 km pe luna , sa negociez contracte de mil. de euro si sa alerg dupa bani dupa aceea...Uitandu-ma in urma, ma minunez cum am reusit sa fac asta ani de zile. V “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...