Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trebuie?


munima

Recommended Posts

[xx(]Pe 21 mai am termen la tribunal si angajatorul inca nu s-a lamurit ce si cum se calculeaza (ma refer la cumulul de venituri).Am nevoie de raspuns concret de la ei la tribunal, sau e de ajuns sa spun ca am cerut si sa ridic din umeri? Sau nici sa nu spun? Cum e mai bine? Mi-ar fi de folos sau nu un raspuns concret de la angajator? P.S.Luna in care am nascut se ia in calcul intreaga-una din cele 6- nu se ia deloc sau se ia in calcul nr. de zile si diferenta din prima din cele 6 (1-3, respectiv 3-30,31 din prima). Am ametit si eu! [bibe]bb alma, pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu am mai fost la tribunal; am fost o singura data la judecatorie cind s-a pronuntat trimiterea. In petitia initiala am cerut intrarea in drepturi, respectiv plati, din luna ianuarie.Reamintesc:Am cotizat iul-dec 2002. am nascut in nov si am facut cerere de incepere a platilor conf. legii.Numai ca, dupa cum au patit-o multi, din ian "data producerii riscului" n-a mai insemnat pentru ei "...sau data depunerii cererii, dupa caz". E prost ca nu mi-am permis un avocat asa ca nu stiu ce am de facut!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...