Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Este posibil ???


Antigona

Recommended Posts

Cunosc o persoana care a incheiat contractul suplimentar la 3 luni dupa nastere, si totusi de curand a primit primii banii de la casa de pensii (Mehedinti). O alta prietena aflata cam in aceeasi situatie a depus toti banii (in a 6-a luna), primind asigurari ca va beneficia de banii ce i se cuvin. Eu renuntasem la gandul de a da banii (trebuia sa ii dau pe toti in martie 2003, in octombrie 2002 am facut contractul suplimentar, cand fetita mea avea deja 6 luni). Acum sunt in ceata rau de tot. Ma puteti sfatui ce sa fac ? Antigona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu cred ca e posibil ceea ce ai spus, si din pacate pt cazul tau raspunsul meu este unul negativ. Nu vei putea beneficia de contract iar daca nu ai platit sfatul meu este sa nici nu mai platesti pt ca pierzi toti banii. Contractul se va anula de la sine pt neplata. Marius (www.desprecopii.com)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu voi naste in septembrie. Am posibilitatea sa mai inchei un contract suplimentar cu Casa (judetului Ilfov) si sa contribui retroactiv? Precizez ca sunt salariata cu toate "contributiile" si "asigurarile" la zi! Ce ma sfatuiti sa fac? Multumesc anticipat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Misulica99
Eu voi naste in septembrie. Am posibilitatea sa mai inchei un contract suplimentar cu Casa (judetului Ilfov) si sa contribui retroactiv? Precizez ca sunt salariata cu toate "contributiile" si "asigurarile" la zi! Ce ma sfatuiti sa fac? Multumesc anticipat.
Nu mai poti. Potrivit art.5 alin.(2) din Legea 19/2000, astfel cum a fost modificat prin OUG 9/2003, persoanele care sunt angajate cu contract de munca nu mai pot face astfel de contracte de aisgurare sociala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...