Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Lamuriri la ..lamuriri


azibel

Recommended Posts

Situatia mea : Pana in ianuarie 3 am fost in concediu ingrijire copil ,mi-am reluat serviciul,si din 9 mai am dreptul la prenatal(in sensul ca sunt insarcinata in 32 sapt),deci am mai lucrat sa zicem 4 luni. Dupa ce inteleg eu din Lamuriri eu nu as avea dreptul la indemnizatia pentru maternitate,deoarece Marius precizeaza ca trebuie sa ai 6 luni platite,si doar pentru indemnizatia de crestere copil vorbeste despre perioadele asimilate care constituie stagiu de cotizare.Eu am tot citit L19,ord.338,OU19 SI 23 si nu-mi dau seama de unde diferentierea? Parerea mea era ca -in cazul meu- pentru a beneficia de concediu prenatal mi se vor lua in considerare,la calculul indemnizatiei,venitul pentru care am platit asigurari in cele 4 luni cat am lucrat si drepturile de asigurari de care am beneficiat in ultimele 2 luni de ingrijire copil(noiembrie,decembrie),in total 6 luni. Va rog frumos ,lamuriti-ma si pe mine! Multumesc. Isabela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da Isabela e totul Ok la tine pt ambele indemnizatii si maternitate si ingrijirea copilului. Daca ai sa citesti mai atenta vei vedea ca te incadrezi la capitolul persoanelor asigurate beneficiare de indemnizatie si continuitate cu cartea de munca. Deci totul e OK. Marius (www.desprecopii.com)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...