Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gradinite bune in Dr.Taberei -


Recommended Posts

Vesti din Dr. Taberei Am fost si eu interesata in a-mi inscrie fetita la o gradinita din apropierea casei( locuiesc la Tricodava ).Desi am doua gradinite f.f.aproape de casa , nu am ales-o pe nici una , asa ca am hotarat sa o inscriu pe Ioana la o gradinita din apropierea serviciului meu ,desi va fi mult mai greu sa ma deplasez cu ea , zi de zi, in centru.....; am ales varianta asta pt. ca nu m-a incantat nici una dintre cele doua gradinite : una este gradinita 273 ,pe Valea lui Mihai nr.1; tel: 413 38 42 : aici este curat , au o curte imensa plina de verdeata dar fara nici un fel de "accesorii" pt. copii , acum o zugravesc la exterior ( in galben ) , nu stiu daca se zugraveste si interiorul , in schimb educatoarele zici ca tin permanent cura de slabire cu otet, atat sunt de acre si necomunicative ( nu stiu daca toate , dar cele cu care am vorbit eu cand am vizitat gradinita , impresia asta mi-au lasat ; deci, m-am lecuit....... Cealalta este gradinita nr. 87 pe Valea Calugareasca- tel: 413 24 40 :ceva mai mica decat cealalta , dar mai umana si mai destinsa atmosfera pe acolo; dar faptul ca cel tarziu la ora 17.00 trebuia luata buburuza, nu m-a avantajat. In schimb , este gradinita 209 de pe Str. Pascani nr.7bis , tel:413 47 31 este cu mult peste celelalte doua; au si grupe"clasice" , dar si grupe step by step , educatoarele sunt f.dragute , dar din aceeasi cauza (a programului) am ales gradinita din centru (pt. mine e f.imp. sa o iau de la gradi la ora 18.oo); Oricum , toate gradinitele din sectorul 6 le gasiti si pe site-ul clopotel.ro ,intrand in meniu la Stiinta si educatie . Am auzit si eu ca gradinita 57 este buna , dar si acolo tb.sa iei copilul pe la 16.30 In speranta ca cele descrise va vor fi de folos , va pup dulce si va doresc un week-end placut ........ danuca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by george_rc Gradinita nr 57 pe str. Pravat, nr 16, tel 001.4133928 (e cam in spate la Tip Top-dupa harta). Merg in week-end in recunoastere....
Am gresit![bang] in spate la Tip-Top este gradinita 217. Gradinita 57 e in spate la Cinema Favorit!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ruxi
Multumim Petruta. Cea de-a doua gradinita nu am reusit sa o identific dar poate se descurca mai bine George. George, dupa ce vezi gradinita din spate de la Tip-Top , da-mi si mie mai multe amanunte. Clara are 11 luni, dar ma gandesc pentru la anul, cam de pe la 2 ani ne-am gandit noi sa o dam. Si poate-ti dai seama unde este si cea de-a doua gradinita de care vorbeste Petruta. Multumiri
Pai cea din spate la Tip-Top (217) ar fi undeva la jumatatea distantei intre P Moghioros si Bd. Timisoara, asa ca s-ar incadra la descriere.... Pe asta am vazut-o in recunoastere in week-end (adica pe dinafara). Daca reusesc sa ajung mai devreme acasa in timpul saptamanii, trec sa vad si cum e inauntru.... Si a propos: Clara nu o sa fie prea mica pentru gradi la numai 2 ani? Voinicul nostru are acum 1 an si 1 luna si ne gandim ca o sa strambe din nas peste un an ca nu o sa aiba 3 ani, insa speram ca pana atunci sa invete sa faca la olita.[consti]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by george_rc
quote:
Originally posted by ruxi
Multumim Petruta. Cea de-a doua gradinita nu am reusit sa o identific dar poate se descurca mai bine George. George, dupa ce vezi gradinita din spate de la Tip-Top , da-mi si mie mai multe amanunte. Clara are 11 luni, dar ma gandesc pentru la anul, cam de pe la 2 ani ne-am gandit noi sa o dam. Si poate-ti dai seama unde este si cea de-a doua gradinita de care vorbeste Petruta. Multumiri
Pai cea din spate la Tip-Top (217) ar fi undeva la jumatatea distantei intre P Moghioros si Bd. Timisoara, asa ca s-ar incadra la descriere.... Pe asta am vazut-o in recunoastere in week-end (adica pe dinafara). Daca reusesc sa ajung mai devreme acasa in timpul saptamanii, trec sa vad si cum e inauntru.... Si a propos: Clara nu o sa fie prea mica pentru gradi la numai 2 ani? Voinicul nostru are acum 1 an si 1 luna si ne gandim ca o sa strambe din nas peste un an ca nu o sa aiba 3 ani, insa speram ca pana atunci sa invete sa faca la olita.[consti]
Eu sper ca nu va fi prea mica, in toamna ar avea 2 ani si o luna-doua. Stiu ca la gradinitele particulare sunt primiti si copii mai mici, ex. 1 si 8 luni. Poate si la aceste gradinite se poate. Clara deja face caca la olita, sigur vom rezolva si cu pipilica pana atunci. Daca patrunzi in gradinita din spate de la Tip-Top, sa ne spui si noua ce impresie ti-a facut. Ruxi si Clara pisicuta, 11 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Eu sper ca nu va fi prea mica, in toamna ar avea 2 ani si o luna-doua. Stiu ca la gradinitele particulare sunt primiti si copii mai mici, ex. 1 si 8 luni. Poate si la aceste gradinite se poate. Clara deja face caca la olita, sigur vom rezolva si cu pipilica pana atunci. Daca patrunzi in gradinita din spate de la Tip-Top, sa ne spui si noua ce impresie ti-a facut.
Pai normal ca ii primesc si mai micuti, pentru ca sunt platiti bine pentru chestia asta! La astea de stat nu stiu insa daca se poate... Si noi am vrea, bine inteles, pentru ca gradi parti sunt scumpe, iar sotia va incepe serviciul anul viitor. Scriu negresit de indata ce reusim sa vizitam gradinitele respective, numai ca am impresia ca in perioada asta sunt in vacanta, pentru ca e cam pustiu pe acolo....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu l-am inscris pe baietelul meu (3ani si jumatate) la gradinita 273, strada Valea lui Mihai (destul de aproape de Raul Doamnei). Gradinita si educatoarele mi s-au parut in regula. Am verificat si toaletele, bucataria, salile de "clasa", am cules ceva referinte de la vecinii din bloc (locuiesc aproape de gradinita) si m-am lasat convinsa. Intr-adevar are o curte mare, neamenajata si in interior se renoveaza. Am vazut ceva poze expuse si se pare ca au activitati interesante acolo (se fac si cursuri facultative - platite separat, dar nu scumpe- de computer, lb. engleza, dans, muzica, etc). Sper ca o sa fie bine la toamna (e primul an cand il dau la gradinita), deja am emotii cand ma gandesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi ramane intrebarea de mai sus: o sa putem sa inscriem copii la gradinita inainte de 3 ani? PS: Am fost ieri seara in recunoastere pe str Parvat (ca sa caut gradinita 57) si am gasit doua gradinite, care erau una langa alta. Una din ele era 57, insa nu mi-am dat seama care, ca aveau niste garduri inalte si nu scria nr gradninitei nicaieri. Aveau insa niste curti imense. Stie cineva ce gradinita era cealalta?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Ender
Cea cu garduri inalte este "Hillary Clinton".
Si de ce ii spune asa? Mie mi s-a parut putin ciudata, pentru ca gardul era asa de inalt si cu tepi metalici, de ziceai ca e o mica inchisoare.... Plus ca portile si usile erau metalice, asa ca nu puteai sa vezi nimic inauntru. Aveau insa o curte imensa, cu o mini padure (astia se vedeau de peste gard).[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...