Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

"PAMINTUL SFINT"... si rele si bune


Recommended Posts

In urma cu citeva minute a fost intrerupta emisiune de la televizor pentru a anunta ca a fost un atentat terorist intr-un mall. Ieri a fost intr-un autobuz. Interesant pe aici nu?!Action!!!!Din cite am inteles sint iarasi cel putin 15 raniti. ella& laura,andrei,andra Astazi este 21.05. si au fost citeva persoane care au indraznit sa se uite la acest subiect. Tot respectul...insa nici una pina acum nu a avut nimic de spus.Interesant sa vezi reactiile oamenilor.[fuga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu te supara, insa ce putem sa spunem noi de la mii de km departare? Si daca nu scriem nimic nu inseamna ca nu ne cutremura, ca nu ne punem in situatia voastra, ca nu ne gandim la proprii copii care ar putea fi pusi in aceeasi situatie... Insa e greu sa exprimi in cuvinte o asemenea oroare... imi pare sincer rau! si cuvintele astea ale mele mi se par atat de false... dar le las, cu tot riscul de a parea banala... Cristina, mamica cu burtica[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit mi-am gasit curajul sa-ti raspund... Este foarte greu pentru mine (si cred ca pentru majoritatea forumistilor) sa-ti sciu cuvintele potrivite... daca exista cuvinte potrivite pentru situatia teribila in care sunt toti locuitorii (civili) din oricare zona de conflict. Imi pare tare rau... Hai, mai insenineaza-te putin... Suntem alaturi de tine. Chiar si in "tacere". Q (Gabriela)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc ca sinteti alaturi de noi si aveti dreptate cind spuneti ca si palestinienii sufera. Nu stiu daca vreo data se va termina cu nebunia asta. Va inteleg ca va este f. greu sa vorbiti despre acest lucru nu stiti ce sa spuneti. Sa vedem si zile mai bune. ella& laura,andrei,andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Ella, prietenii mei cei mai buni la serviciu sint un evreu si o musulmanca. Amindoi cu radacini in zona. Suferim toti trei cind atacurile se intimpla si intr-o parte si in alta. Si n-am cuvinte sa-i consolez si sa-i imbarbatez (amindoi au inca rude acolo). Stiu din povestirile lor numai a mia parte sau mai putin din nelinistile si temerile tale. Dar iti spun si tie ca si lor, ca imi pasa ce se intimpla si sper ca intr-o buna si sfinta zi crestinii si evreii si musulmanii se pot respecta si iubi. Toate cele bune pentru tine si familia ta, Andrada L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Lilach, eu am prieteni foarte buni pe pamantul sfant! Tot ce pot sa sa-ti spun este ca ma tem mereu pentru viata si pentru fericirea lor (ei fac si un tratament pentru bb. In rest, toate vorbele si dorintele noastre sau ale voastre, de acolo, nu au nici o putere in fata politicii. Sa va ocroteasca Dumnezeu si sa va dea putere! Victoria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...