Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dopul cervical? Cum arata?


Recommended Posts

Sunt in sapt 31 si de vreo sapt tot observ pe chilot ( de vreo 3 ori intr-o sapt)o secretie galben spre verde (scuze!), destul de putina dar gelatinoasa. Nu seamana cu o secretie obisnuita. Mentionez ca folosesc ovule 1 data la 2 zile (Poligynax) si ca am contractii din luna 5 iar de o sapt colul este continent dar putin dilatat. Voi cand ati eliminat dopul, cum arata? Cat de mare ar trebui sa fie? Il elimini pe tot o data sau se poate si cate putin. Please, astept raspunsuri de la voi...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dopul este maroniu deschis cafeniu,(poate fi si rosiatic din cate am citit) gelatinos si cantitativ cam cat ar incapea intr-o lingurita, cel putin asa a fost la mine, si l-am eliminat cu vreo 2-3 ore inainte de nastere. Secretii mai abundente sunt normale in timpul sarcinii, dar culoarea verzuie... nu stiu daca e normala. Poate ar trebui sa intrebi medicul. [pup]Diana si[copil]Patric
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine a fost o secretie galben pal, gelatinoasa, cu sange. Verde nu prea am auzit, dar cred ca are legatura cu ovulele. Oricum acest faimos dop poate fi nesesizabil in unele cazuri asa ca stai linistita si nu te stresa de el dar daca simti ca e ceva in neregula intreaba ginecologul. Multa sanatate si sarcina usoara in continuare! Delia si [copil]Codrin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gio, esti sigura ca nu este vreo infectie vaginala? La mine asta a fost...si am tratat-o cu ovule. Desigur, cel mai bun ramane sfatul medicului si, in cazul in care te interneaza in spital, vei afla cu siguranta. Iti doresc multa sanatate. Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...