Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Toronto


Recommended Posts

Luiza la mine a fost foarte diferit in comparatie cu prietena de care povestesti tu. In primul rind epidulara mi-au facut cind am zis eu ca nu mai pot (eu auzisem ca trebuie sa ai dilatie 4 abia atunci intervin) dar la mine nu a fost asa cind am crezut eu ca nu pot suporta le-am spus. Puteam sa-i rog chiar de la inceput dar am vrut si eu sa vad cum este cu contractiile ca citisem prea mult inainte de nastere. In legatura cu efectul epidularei iti face la inceput o injectie in coloana (dar care doare mai putin decit atunci cind iti ia singe) si iintradevar efectul trece dar la pat ai un buton pe care apesi de cite ori vrei sa-ti mai administrezi epidulara (vine si asistenta la fiecare 5-10 min dar practic continuarea administrarii epidularei tu o faci)., deci nu-ti fa probleme de cite ori simti ca incepe sa te doara doar apesi butonul si trece miraculos durerea. Dana si Joshua
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dana este foarte placut modul in care povestesti tu despre anestezie. Oricum m-am linistit in privinta asta ; imi era putin neclar cu este cu epidulara dar dupa cum spui tu trebuie sa fie OK. As mai avea o intrebare la care trebuie sa aiba raspunsul proaspetele mamici si nu numai. In ultima vreme adica de vreo 3 luni (eu sunt acum in saptamana 23)dorm foarte mult Stiu ca este normal sa te odihnesti cat mai mult in timpul sarcinii dar este normal sa dormi 11 chiar 12 ore pe noapte? Nu ma plang, somnul este foarte linistitor si ma trezesc dimineata fresh dar poate fi vreo problema cu BB? Poate vi se pare ciudat ca intreb asa ceva dar vreau sa stiu daca si voi ati trecut prin asa ceva.Cu siguranta mamicile de pe aci imi vor spune bucura-te acum ca vezi tu dupa nastere nopti nedormite. Nu ma deranjaza atata timp cat ma asigur ca BB este bine. Luiza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...