Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

epilare...


Recommended Posts

Dragele mele, vreau sa va cer si eu un sfat...de vreo 2 ani folosesc un epilator Braun Silk Epil SuperSoft...nu e foarte performant (are doar doua viteze si nu are atenuator pentru durere), dar eu sunt multumita de el...insa am o mica problema: ce sa fac eu cu punctele alea mici si negre de sub piele...sunt tare inestetice [bang]... si mai am si pielea foarte alba asa ca drama e si mai mare..se vede fiecare punctisor [:(!]... nici nu pot sa ies afara fara ciorapi...pe caldurile astea!!! [haibat] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Punctele negre de care ziceam sunt firicelele de par care nu au scos capusorul la lumina [:D]...unele fire cresc pe sub piele cam vreun mm...(eu sunt bruneta si avand pielea alba, probabil ca de asta se vad punctisoare negre...nu se vad ele chiar foarte tare, dar as vrea sa nu se vada nimic ...dac-as fi blonda, nu as mai avea nici o problema, ca nu s-ar mai cunoaste, dar cum nu sunt... [bang] )... as face un gomaj - daca asta ajuta, dar nu prea stiu cum... ....de obicei, ma epilez dupa [baie] ... Dragostea e intotdeauna gata sa ierte, sa aiba incredere, sa spere si...sa indure orice urmeaza [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adda Si eu folosesc tot acelasi gen de aparat si chiar ma intrebam zilele trecut de ce imi creste asa de repede parul. Cred ca aparatul si-a trait viata si nu prinde bine firul de par, ma refer ca nu il scoate complet ci numai il taie.Poti sa incerci sa masezi bine de tot pielea de pe picioare cu o manusa speciala in timp ce faci[dus]si pe urma sa te depilezi. ella& laura,andrei,andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am un Silkepil, dar al meu stä de 2 ani intr-un sertar....nefolosit... La inceput eram tare optimistä, dar la scurt timp am avut problema cu firele de pär crescute sub piele...si nu erau putine... M-am apucat sä le scot cu virful unui ac, dupä care le trägeam cu penseta...dupä vreo 3 incercäri, am läsat-o baltä si am trecut la lama de ras ....acum, sotul meu imi "rezervä" intotdeuna un aparat de ras numai pt mine ...[cool], nu?... Cu cremele epilatoare nu am räbdare si de multe ori nici nu indepärteazä ca lumea pärul, asa cä am trecut la solutia cea mai rapidä...si nici nu trebuie sä astept sä-mi crescä pärul, ca sä pot sä mä epilez cu aparatul... La fiecare dus, repede cu aparatul de ras...si gata!!!.... In cazul ästa, nici nu am mai avut probleme cu firele de pär crescute sub piele...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu folosesc epilator si mai apar cateodata firicele negre sub piele.Le scot cu un ac steril(de seringa). Poate ar fi bine sa recurgi la ceara pentru o perioada,intrucat aceasta inmoaie radacina firului de par si acesta nu se regenereaza asa repede. Sa auzim numai de bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...