Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Hemoragie (?)


Recommended Posts

Dupa o mare dereglare (56 zile) au venit in fine "rusii" Dupa ce am scapat de durerile infernale acum problema e alta...au un "debit" foarte mare....nu le mai fac fatza...Abia dupa masa pot luat legatura cu dr.gineco. Medicul de familie nu se baga sa-mi prescrie nimic,am vorbit la telefon...ce sa fac ?! Simt ca ma topesc... Ati patit asa ceva ?! Ce ati primit ?? Va rog sa-mi scrieti careva....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Din ce mi-a spus mie dr. hemoragie mare si internare se face atunci cind (citez) "se umple patul, faci baltä". Eu stiam ca vitamina K e buna pt oprirea singerarilor asa mari. Eu cu asta ma confrunt mereu la "invaziile rusesti". Am un tub intreg de vitamina K dar n-am luat nici una...am zis ca mai bine sa plece tot decât sa-i pitul eu pe acolo :O) În ce sens ai hemoragie mare? Folosesti 3-4 tampoane pe ora? Eu cred ca e normal sa ai debit dupa asa o întârziere. "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mariuca, nu stiu ce sa-ti zic sa iei, dar stiu sigur ca la hemoragiile astea mari se pierd foarte mult fier si magneziu, precum si vitamine importante in organism, si asta nu-i bine cand te pregatesti de sarcina, mai ales. Stiu ca pt. diminuarea menstruatiei poti lua calciu (lactic, efervescent) si vit. K.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum 2-3 pe ora si culoarea e rosu aprins,rosu viu...cum sa-i mai zic...rosu-rosu. Vitamine am sa iau pentru CMV ,deci daca pierd acum ceva o sa le suplinesc. Mersic ca ati fost pe faza si mi-ati scris...mi-e sa nu dau in anemie...n-am mai patit asa ceva din liceu...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dupa o intarziere asa de mare si hem poate fii pe masura.e adev ca vit K opreste hem dar mai e puitn pana mergi la doctor.e adev sa pierzi mult fe.bea lichide pt a compesa pierderea si sa nu te trezesti si cu deshidratare,stai cumintica in pat si nu te speria.stiu ca e tare neplacut dar va fii ok.multa sanatate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vitamina K nu lua decat in caz de forta majora (balta mare), are o influenta puternica asupra intregului organism!! du-te la medic la urgenta, nu astepta prea mult, tu esti mai importanta decat orice. sanatate multa, iselin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...