Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

cerclaj in luna a 6-a !


Recommended Posts

Colul meu are orificiul exterior deschis si este si scurt, asa ca va trebui sa fac cerclaj, saptamana viitoare (la Polizu, cu dr. Herghelegiu). A mai facut cineva cerclaj cu sarcina asa de avansata si daca da, imi poate da detalii, va rog ? Si cat se "cotizeaza" in acest caz ? Multumesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Delia, Eu am facut cerclaj la 18 saptamani la Giulesti, insa cu mine in camera era o tipa in sase luni, tot la doctorita mea, la care a vrut sa-i faca cerclaj. A zis ca nu-i nici o problema. Pana la urma insa nu i-a mai facut ca la ecograf parea OK. Mie de ex. bine ca mi-a facut pt. ca acum e colul deschis la interior de 1 cm si ceva si bebele e cu capul in jos, fix pe centrul colului (de obicei stau intr-o parte putin, nu asa pe centru). Eu i-am dat doctoritei 700.000 lei. Nu stiu daca e mult sau putin.M-am internat dimineata. A trebuit sa nu mananc si sa beau nimic pentru ca iti face anestezie. Mi-a facut interventia abia pe la ora 17 ca au tot fost nasteri. Nu am simtit nimic pentru ca am avut anestezie generala. M-am trezit la postoperator peste vreo jumatate de ora si simteam doar vag o jena jos. Am sangerat un pic, cat sa umplu un tampon. Am dat fuga sus in salon si am mancat, ca mi-era o foame de lup. Apoi totul a fost OK si a doua zi m-a externat. A fost foarte bine ca am facut cerclaj. Acum sunt in sapt.32 si pot sa ma plimb, mai ies la o cumparatura. Altfel cred ca trebuia sa stau toata ziua in pat. Mi se pare foarte important sa ai incredere in doctorul tau, ca parerile sunt mereu impartite. Doamne ajuta! Crisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

delia, anestezia de cerclaj e relativ usoara asa ca nu-ti fa griji pt bb. Eu am facut cerclaj in sapt 14 si totul a fost OK. La fel ca si Crisa cerclajul mi-a salvat sarcina si am dus-o pana in sapt 37 cand am nascut un bb perfect sanatos. marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...