Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim... partea a 3 a!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 116
  • Creat
  • Ultimul răspuns
posibil ....... dar e nevoie si de putin ajutor de la cei din jur pentru a-ti ajuta vointa. si parca atunci cand ai nevoie de ea .... nu-i de gasit [bang] [bang] [bang] jos cu kilele in plus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta e, SA AVEM VOINTA! Dar ce ma fac "IO" ca seara cand intru pe net sa vorbesc cu voi, prietene dragi, ma loveste o foame...Azi am mancat toata ziua orez fiert si acum ca e 12 noaptea bagai niste salam cu paine si cascaval de.. moare lumea.Of, ce toanta sunt.Ce ma fac fetelor?Cum slabesc?Am 1,75 si 74 Kg[grasa][grasa][grasa][bang][bang][bang][bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa fac si eu. Toata ziua nu maninc nimic (de cele mai multe ori pur si simplu uit)si dupa 9 seara ma apuca o foame de vad stele verzi.Problema e ca daca te obisnuiesti asa sansele de slabit sunt destul de mici.Nu stiu daca depasesc 1200 de calorii pe zi (daca maninc o data pe zi e si greu sa depasesc!!!)dar de slabit tot nu slabesc.probabil ca si organismul s-a obisnuit cu putina mincare asa ca...daca nu fac un pic de miscare tot degeaba[bonjovi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am urmarit subiectul de la inceput si nu stiu daca regimul pe care vi-l propun a fost postat. Colegele mele au slabit cate 5-10 kg in 2-3 sapt. Regim de slãbit la greu I zi - lactate, de preferinþã degresate (brânzã, iaurt, lapte) a II-a zi - fructe, excepþie: banane ºi struguri sau nectar a III-a zi - carne de vitã sau pui: fiartã, grãtar sau parizer dietetic de pui a IV-a zi - zarzavaturi (legume congelate mix la punga ) a V-a zi - peºte a VI-a zi - ouã (se poate înlocui cu lactate sau orez) a VII-a zi - toate alimentele din cursul celor 6 zile alimentele se consuma in orice cantitate dar numai cele prescrise in ziua respectiva. Mult succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai, incepeti cu bagatul "la jgheab" de dimineata si bagati bine, veti vedea ca dupa-amiaza nu veti mai avea atita foame si pofte, ba veti avea si ceva greturi; cred ca e foarte important sa maninci in prima parte a zilei, des cite putin daca se poate, sa nu va labartati stomacul; daca mincati dupa o dieta disociata pe zile, veti vedea ca satule de alimentul zilei, veti incepe sa nu mai doriti sa mincati; trebuie sa insa sa va si goliti camarile de bunataturi si poate sa va culcati mai devreme; dieta face ca organismul sa fie totusi stresat si obosit, asa ca ca trebuie si odihna mai multa -iar dimineata nu uitati de micul dejun copios! si, hei, lasati netul de noapte! iris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vointa,in primul rand,asa e!Hai sa va spun cum am slabit eu 3 kG.in 5 zile,saptamana trecuta.Trebuia tinut 7 zile,dar in weekend am mancat si eu cu familia,ca oricum foarte rar mancam cu totii impreuna.Este regimul propus de Kerstin si da rezultate clare,numai ca am citit ca nu ar fi prea sanatos,dar nici grasimea nu este,asa ca pentru scurt timp,nu cred ca pot fi probleme prea mari. Luni:lactate degresate-iaurturi,branza de vaci-pentru mine a fost acceptabil,imi plac lactatele Marti:salate,legume fierte,crude,cum se prefera;eu am mancat varza rosii,castraveti,cu putin ulei de masline Miercuri:fructe-mere,portocale-nu este prea usoara ziua asta Joi:carne fiarta sau gratar-pui,vita sau peste-eu am mancat piept de pui fiert Vineri:oua,4 oua am mancat pe parcursul intregii zile si nu am avut nevoie de mai mult Eu am mancat de cate ori am simtit ca imi este foame,dar nu pot sa spun ca mi-a fost prea tare,primele doua zile mi s-au parut grele,pe urma senzatia de foame disparuse.Saptamana asta am continuat,dar am combinat legumele cu branzeturile in cursul aceleiasi zile,fructe cu legume,etc.Saptamana urmatoare voi repeta regimul initial,pentru ca vazand rezultatele,ma simt motivata,asa ca daca vreti,incercati si voi. dori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu tin regimul disociat 5zile/saptamana(1. lactate, 2. legume, 3. fructe, 4. pui fript, 5. peste fript) de vreo 3 luni, minus 3 sapt.(inainte de Paste o sapt + o sapt. dupa Paste). Si am scapat de 8 Kg. Va doresc multa vointa! Totul e posibil! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru fetele care tin regimul disociat: pune-ti sare? Nicaieri nu se specifica nimic de sare si vroiam sa stiu daca mai are efect (regimul). Pupicei si vointa cat cuprinde tuturor! Delia si [copil]Codrin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...