Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim... partea a 3 a!


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Oana_B
Ruxi, cu mersul pe bicicleta nu faci mare lucru, si eu am incercat cred ca doar 1 kg am reusit sa dau jos si asta pentru ca abia am invatat sa merg pe bicicleta si transpiram numai incercand sa imi tin echilibrul pe ea. Cea mai ieftina modalitate de a slabi, pe langa o alimentatie low-carbs low-fat este mersul pe jos sau alergare. Ma chinui sa fac asta de cateva saptamani, da' mai mereu toarna cu galeata afara si uite asa kilele mele se pastreaza pe pozitie. Sotul meu, care pana sa il cunosc se incadra la categoria supraponderal a slabit cu Atkins diet (aia de mananci numa' proteine) si sport la greu, in fiecare zi la sala (seara ca atunci avea timp) si uneori si dimineata. De la 280 pounds (cca 127 kg) cand l-am cunoscut avea 190 pounds (cca 86 kg). Oana_B
Da, ai dreptate, stiu ca nu se slabeste cu bicicleta, dar e mai bine decat sa merg cu masina, nu, e tot ceva miscare, care pusa peste regimu, poate ajuta macar putzin de tot... Nu incerc sa ma dau pe ex. fizic, mi-ar fi imposibil sa gasesc timp acum. Anu' trecut am putut sa merg mult, dar eram in Germania, singura, fara familie si cu un servici f. lejer (nu ma plateau aia de acolo, asha ca nu ii interesa ce fac). Bravo sotzului, a reusit grozav sa slabeasca! Eu am dat jos 1kg sapt. trecuta, dar am mancat in weekend cu tot familionul si l-am pus la loc. Se pare ca trebuie sa ma rup de tentatziile weekendului, dar e taaaare greu... Bafta tuturor! Ruxi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Oana_B
quote:
Originally posted by cspeana
Fetelooor am inceput de azi spinning classes si o sa merg la gym de doua ori pe zi ,dar nu am reziztat ..te omoara, este asa de greu acolo da slabesti si o sa consum mai putine calorii sper sa reusesc spatamina trecuta am dat jos 1 kg Succes la toate "Succes is a journey,not a destination"
Ce-i aia spinning classes? Oana_B
Sunt clase la gym unde mergi o ora cu bicicleta cat poti de tare ...[bang] Eu cred ca a devenit asa de contagios acest subiect incat si cele care sunt slabe se vad grase nu? "Succes is a journey,not a destination" http://community.webshots.com/user/simi169
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut! gata, hai la treaba, mi-am spus ( din nou, e drept :) ) si o sa ma apuc de dieta; legume, fructe, legume, fructe o sa scrie pe mine :P si sper sa fie bine! ca sunt atatea legume si fructe de sezon, ca e si pacat sa nu profit! :P haideti si voi!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am slabit si eu. anul trecut in decembrie aveam 57-58 de kg, in aproximativ 4 luni am ajuns la 48 de kg, iar de atunci ma mentin. din cele 10 kg date jos, "doar" 7 erau depuse in cursul a 4 luni. ce am facut eu ca sa slabesc? -am renuntat la a mai manca mancare prajita/calita in ulei -nu mai mananc la aceeasi masa paine, cartofi, paste fainoase, fasole, mazare -ultima masa e cu 3-4 ore inainte de culcare -am inceput sa beau cel putin 2l de apa si(sau) cei pe zi -mananc putin si des -mestec mancarea de multe ori, mananc incet si ma satur cu destul de putina mancare -mananc un fruct/doua pe zi -fac cam o ora de fitness dimineata imediat dupa ce ma trezesc, pt a arde din caloriile depuse sub forma de grasime -am mancat in mod normal (cantitativ, in limite normale,dar ca aport de calorii redus, deoarece consumam alimente cu putine calorii-100g de rosii au 25 de calorii, fata de 100 g de cascaval ce are 283-382 de calorii -am renuntat la carnea de porc, iar de vita mai mananc uneori sunca slaba -incerc sa fac cat mai multa miscare: mers la cumparaturi pe jos sau cu bicicleta, merg la inot la sfarsit de sapatamna si practic bedminton
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor nu m-ai spunetzi nika?Nu mai tine nimeni diet?Adica eu si Yurika am ramas singurele care se lupta cu daneza???[q][q][q]M-ai avem doua zile ,sper sa rezistam,dar sincer mi s-a urat de meniul asta,vreau SUSHI[q]si m-ai vreau si eu o [berica]s-au sa [cheers]cu sotul.Dar lasa ca rezist pana sambata iar de ziua mea o fac lata.Sper sa nu pun la loc intr-o singura zi tot ce am dat jos in doua saptamani. Va[pup]si spor la diete,dar m-ai ziceti-ne si noua cum va descurcatzi.[flo][flo][flo]asta ptr voi toate. Nicole&Amira[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O ce bine imi pare.!!!!! Apropo tie iti place spanacul, pentru ca si eu m-am apucat de aceasta dieta mai de mult si nu am reusit sa o tin din cauza spanacului. Iti tin pumnii in continuare si ....FELICITARI!!!!! Este o mare realizare sa stii. Te pup mult si astept vesti pe duminica sau luni!!! Multa sanatate! Ralu-mamica Ioanei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...