Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim... partea a 3 a!


Recommended Posts

Buna fetelor, sa va spun rezultatele mele! Dupa 1 luna de mers 8 km. pe jos in fiecare zii,fara dulciuri,prajeli,bauturi alcoolice,in schimb cu fructe si legume la greu am dat jos 3kg.De o saptamina iau si tinctura de soc care sper sa aiba efect! [pup] Valentina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mincatzi des! Este cea mai buna reteta pt slabit:))) Bineinteles ca trebuie mincat moderat, dar ideea este ca se slabeste mult mai repede daca toata cantitatea de mincare pe care v-ati hotarit sa o mincati in ziua respectiva, o mincati in mai multe reprize(in jur de 6-7 mese pe zi). Daca aveti timp, puteti sa cititi articolul acesta pt ca este foarte interesant: http://www.t-mag.com/html/5chank.html Bafta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit sa va povestesc si eu din experienta mea. In urma cu f. multi ani (aveam vre-o 16 ani) m-am hotarat ca trebuie sa slabesc, deoarece aveam prea multe gk. (intre noi fie vorba, aici parintii gresisera, pt. ca nemultumiti de lipsa mea de pofta de mancare, au bagat cu forta vitamine si alimente in mine... pana m-au adus la nefericita forma-diforma :),... intr-un fel ii inteleg, deoarece am fost f. bolnavicioasa in copilarie). Deci, f. hotarata am inceput cu regimul disociat (cel pe 7 zile). rezultatele au fost extrem de bune si frumoase: in 3 luni de zile (vacanta de vara) am slabit 20 kg., dieta, din cate imi amintesc am tinut-o cate 1 saptamana pe luna, dar intre ele am mancat fara paine, fara dulciuri si fara sucuri sintetice. Am mancat doar fructe , legume, lactate, carne de orice fel, fara grasime, mancaruri gatite f. rar. Pot sa va spun ca de atunci nu am mai avut probleme cu greutatea timp de 11 ani, pana dupa prima sarcina pe care am pierdut-o (nici macar in sarcina nu m-am ingrasat,... cele 4 luni , pana s-a intamplat nefericitul eveniment). Din pacate de dupa acea sarcina mi s-a dereglat tiroida. Ei bine, de atunci ma tot agit cu curele de slabire, disociate, nedisociate, cum or fi, dar nu mai dau rezultatele din tinerete... :(. Cel mai mult am reusit sa slabesc 3 kg in aproape 3 luni de zile, in care nu am consumat nici un fel de dulciuri si fainoase. Poate ca reteta cu supa de varza ar fi dat ceva rezultate mai bune , dar dupa 2 zile de chin (tot ce mancam se elimina la max. 5-10 minute) am renuntat. Ar mai fi ceva de precizat: in urma curei de slabire pe care am tinut-o cele 3 luni, am ramas cu o anemie, nu foarte grava, dar de care nu prea reusesc sa scap, cu toate tratamentele. Cam asta ar fi experienta mea. va pup, si va doresc sa scapati de cat mai multe kg! angi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cl
quote:
Originally posted by cristina78
M-am apucat si eu de azi de o dieta(daneza,13 kile in 13 zile sau cum Doamne iarta-ma i-o mai zice)si vreau sa spun ca deja nu ma mai pot tine pe picioare.[bang][bang][bang] Imi cade capul pe tastatura asa imi e de rau. Cristina[grasa]
Cristina, nu e bine asa brusc! Brusc le dai, brusc le pui, plus ca nu e sanatos! Max. 4kg/luna! Ai grija! Claudia
Odata si odata tot trebuia sa incep si eu un regim ca nu se mai poate. Am 85Kg. si 1,67[grasa] Mi s-a facut rau pt. ca eu de obicei mananc mult si acum dintr-o data am renuntat la mancare.... Tocmai a terminat o colega aceeasi cura ,dar a mai schimbat putin din ea si a slabit 3 Kg[:(] Oricum e un inceput. Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Cristina, Si eu am tinut aceasta cura, dar doar sase zile pentru ca mi-a fost foarte rau in a sasea zi, am cazut si mi-am spart " putin" capul. Asa ca ai grija! E adevarat ca am dat jos 7 kg( pe atunci aveam 90 kg, era dupa nasterea fetitei), dar nu cred ca e o metoda buna pentru ca se slabeste prea repede si prea mult. Prietena ta a slabit mai putin pentru ca nu a tinut intocmai regimul, dar cred ca e mai bine asa. Eu am inceput de ieri regimul disociat si mi se pare foarte usor.A venit vara si eu am o multime de kilograme in plus( am 1.70 si 72 kg) asa ca mi-am zis ca trebuie sa actionez. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina,spune-mi si mie in ce consta dieta asta daneza,te rog.Eu am patru ani de zile de cand ma chinui sa dau jos treizeci de kg.pe care le-am pus intr-un singur an!Am avut o dereglare hormonala pe baza nervoasa ,in urma careia am ramas cu 30 de kg.si un chist ovarian de 9 cm.De atunci ma chinui sa slabesc si pot sa-ti spun ca am incercat diferite si diverse cure si regimuri.De fiecare data cand slabeam ceva,puneam inapoi dublu.Asa ca m-am resemnat oarecum si acum incers sa nu mai mananc seara, sa nu mananc dulciuri(multe)paine si alte chestii de astea.dar m-ar interesa dieta asta pentru-ca s-ar putea sa plec vara asta undeva la mare si nu ar fi rau cu 13 kg mai putin. Asa ca te rog ,mail me this diet please! Dia si bebe Rucsi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Misilicu
Draga Cristina, Si eu am tinut aceasta cura, dar doar sase zile pentru ca mi-a fost foarte rau in a sasea zi, am cazut si mi-am spart " putin" capul. Asa ca ai grija! E adevarat ca am dat jos 7 kg( pe atunci aveam 90 kg, era dupa nasterea fetitei), dar nu cred ca e o metoda buna pentru ca se slabeste prea repede si prea mult. Prietena ta a slabit mai putin pentru ca nu a tinut intocmai regimul, dar cred ca e mai bine asa. Eu am inceput de ieri regimul disociat si mi se pare foarte usor.A venit vara si eu am o multime de kilograme in plus( am 1.70 si 72 kg) asa ca mi-am zis ca trebuie sa actionez. Mihaela
Eu am 85kg si 1,67.....Iti dai seama cum arat?????[grasa] Incerc si eu sa vad daca o pot duce pana la capat. 75kg aveam in prima luna de sarcina,eram cat de cat mai "normala"dar acum fimea are 1an si 6 luni aproape si eu ma "mentin" la 85 de kile[q][q][q] [pup][pup][pup]Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adi69
Cristina,spune-mi si mie in ce consta dieta asta daneza,te rog.Eu am patru ani de zile de cand ma chinui sa dau jos treizeci de kg.pe care le-am pus intr-un singur an!Am avut o dereglare hormonala pe baza nervoasa ,in urma careia am ramas cu 30 de kg.si un chist ovarian de 9 cm.De atunci ma chinui sa slabesc si pot sa-ti spun ca am incercat diferite si diverse cure si regimuri.De fiecare data cand slabeam ceva,puneam inapoi dublu.Asa ca m-am resemnat oarecum si acum incers sa nu mai mananc seara, sa nu mananc dulciuri(multe)paine si alte chestii de astea.dar m-ar interesa dieta asta pentru-ca s-ar putea sa plec vara asta undeva la mare si nu ar fi rau cu 13 kg mai putin. Asa ca te rog ,mail me this diet please! Dia si bebe Rucsi
Ziua 1+ Ziua 8
mic dejun 1 ceasca cafea+1 cub zahar pranz 2 oua fierte tare+spanac fiert+1 rosie cina 200g friptura de vaca+salata verde cu ulei si zeama de lamaie
Ziua 2 +Ziua 9
mic dejun 1 ceasca de cafea+1cub de zahar pranz 200g sunca presata+1 cutie iaurt natural cina 200g friptura de vaca+salata verde cu ulei si zeama de lamaie
Ziua 3
mic dejun 1 ceasca de cafea+1 cub de zahar+1 felie de paine prajita pranz 2 oua fierte tare+1 felie de sunca+salata cina telina fiarta+1 rosie+1 fructa proaspata
Ziua 4 + Ziua 11
mic dejun 1 ceasca cafea+1 cub de zahar+1 felie paine prajita pranz 2dl. juice de portocale+1 cutie iaurt natural cina 1 ou fiert tare+1 morcov ras+1 cutie branza de vaci
Ziua 5 + Ziua 12
mic dejun 1 morcov mare ras cu zeama de lamaie pranz 200g cod fiert cu zeama de lamaie+1 lingurita unt cina 200g friptura de vaca+salata verde cu telina
Ziua 6
mic dejun 1 ceasca cafea+ 1 cub de zahar+ 1 felie de paine prajita pranz 2 oua fierte tare+1 morcov mare ras cina 1/2 pui+ salata verde cu ulei si zeama de lamaie
Ziua 7
mic dejun 1 ceasca de ceai fara zahar pranz NIMIC(bea apa multa , ajuta) cina 200g cotlet de miel+1 mar
Ziua 10
mic dejun 1 ceasca cafea+1 cub de zahar+1 felie de paine prajita pranz 2 oua fierte tare+200g sunca+salata cu lamaie cina telina fiarta+1 rosie+1 fructa proaspata
Ziua 13
mic dejun 1 ceasca cafea+1 cub de zahar+1 felie paine prajita pranz 2 oua fierte tare+1 morcov mare ras cu zeama de lamaie cina 250g pui+salata verde cu ulei si zeama de lamaie Bafta!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristina78,daca ti-e rau eu zic sa nu continui regimul asta.Incearca altceva.Ideea e ca sigur nu e ceva placut dar nici chiar asa,sa-ti fie rau. A incercat cineva ceaiul verde?Se pare ca ajuta.Elimina toxinele din organism si asta ajuta la slabit.Evident,ceaiul se asociaza cu un regim hipocaloric.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...