Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim... partea a 3 a!


Recommended Posts

quote:
Originally posted by moto
Ma alatur si eu cu multa vointa si hotarare acum dupa ce am burta plina este 11 seara si am terminat de mancat cartofi prajiti cu ochiuri va dati seama imi vine sa plang de ciuda ca nu m-am putut abtine[bang][bang][bang] ...eu mai trebuie sa slabesc 15 Kg sa ajung la 50 kg ...deci am mult de furca ...necazul este ca inca alaptez iar de 2 luni nu am mai dat nimic jos nici macar un gram ce ma fac daca raman cu 15 Kg in plus mor de necaz ....mamanc seara este adevarat si in ultimul timp am inceput sa mananc prajituri..... nu mai am ambitia aia care am avut-o mai demult... unde este ? ma puteam abtine de la orice ... Am sa incep sa reduc painea dulciurile si nu o sa mai mananc dupa ora 7 credeti ca o sa slabesc a facut cineva asa ??? Delia si bb-ul Sebastian. neamtu
Unchiul meu a slabit 10-15 kg. din Decembrie pana acum, a trecut de la masura 60 la pantaloni la 54,a mancat orice mai putin paine(maxim 1 felie pe zi)dulciuri NU,sucuri doar cu inlocuitori de zahar si 1 ora de pedalat la bicicleta zilnic. [pup][pup][pup]Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by roxanam
Daca aveti cateva Kg care nu se lasa, incercati si cu spiruluna. Sunt comprimate pe baza de alge marine care diminuaza pofta de mancare si ajuta la eliminarea toxinelor. La mine a inceput sa aiba efect si nu le iau de mult timp. Contraindicatii mai deloc (nu se administreaza gravidelor si copiilor sub 6 ani) Incercati! Poate merge si la voi!
Am cumparat si eu Spirulina&Chlorella (parca asa se scrie)dar n-am luat-o inca.Nu stiu daca le pot lua cat tin regimul asta!?! [pup][pup][pup]Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by moto
Ma alatur si eu cu multa vointa si hotarare acum dupa ce am burta plina este 11 seara si am terminat de mancat cartofi prajiti cu ochiuri va dati seama imi vine sa plang de ciuda ca nu m-am putut abtine[bang][bang][bang] ...eu mai trebuie sa slabesc 15 Kg sa ajung la 50 kg ...deci am mult de furca ...necazul este ca inca alaptez iar de 2 luni nu am mai dat nimic jos nici macar un gram ce ma fac daca raman cu 15 Kg in plus mor de necaz ....mamanc seara este adevarat si in ultimul timp am inceput sa mananc prajituri..... nu mai am ambitia aia care am avut-o mai demult... unde este ? ma puteam abtine de la orice ... Am sa incep sa reduc painea dulciurile si nu o sa mai mananc dupa ora 7 credeti ca o sa slabesc a facut cineva asa ??? Delia si bb-ul Sebastian. neamtu
Delia, pana nu termini cu alaptatul, nu tine nici o dieta. E bine daca manaci pana in 7 seara si reduci fainoasele si dulciurile, dar manaca normal si nu te infometa. Ai tot timpul. Eu in sarcina am luat 27 kg! Dupa ce nu am mai alaptat aveam in plus 18 kg. De vreo trei luni tin regimul disociat 5 zile pe saptamana si mai am de dat jos 6 kg. Am 1,64m si 57 kg si ma voi opri la 51 kg. Deci se poate. Multa bafta! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Era sa uit, fetelor, eu am luat spirulina trei luni, anul trecut. N-am slabit un gram! Dar dupa ce am lasat-o, m-am mai rotunjit cu vreo 3 kg in luna imediat urmatoare. Depinde de fiecare organism! Danza, daca nu poti manca pui fiert, de ce nu-l mananci la gratar? Eu am pus si putina sare si lamaie pe el. Ai baut lichide multe? Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, incercati cu ceai verde capsule de la Lab. Medica, cate 2 caps. de 3 ori pe zi, la jumate de ora dupa mesele principale. Dupa 3 zile de cand am inceput sa le iau, am reusit sa-mi reduc portia de mancare la jumate, nu mai mi-e foame toata ziua si nu mai am pofte. Si nu e decat 70.000 lei cutia cu 40 de capsule http://www.medicalab.ro/catalog/product_info.php/cPath/16/products_id/113?PHPSESSID=3735428d7809fdb4889945856ea80394 jos cu kilele in plus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Frumuselelor, este adevarat ca ceaiul verde taie pofta de mancare! Eu beau zilnic 1-1.5l ceai verde. Mi-am propus si eu sa slabesc cateva kg(vreau sa ajung la 50), asa ca am grija ce mananc si cat mananc. Am 1.60 si cu Pastele si alte sarbatori si mai ales cu dulciurile postate pe forumul "La bucatarie", ajunsesem la 58kg(de la 55). Am renuntat sa mai fac ceva dulce in fiecare sambata si am ajuns foarte repede la 55 kg. Ieri mi-am propus sa mananc doar 2 iaurtele mici(unul la ora 12 si altul la 15) si eventual altul seara la 18. Am mancat unul la ora 12 si la ora 15 pur si simplu nu am putut sa-l mai manac pe celalat ca nu imi era foame. L-am mancat seara la 18. Ieri dimineata aveam 55kg, astazi de dimineata aveam 53.7(am cantar digital). Asta nu inseamna ca am slabit spectaculos ci ca sunt pe drumul cel bun. Azi la 12 am mancat putina salata cu brocolli, orez si rosii si o sa mai mananc diseara putina salata. Nu mi-am propus o anume dieta(nu inca) pentru ca maine este o zi cu totul speciala pentru mine si nu o sa ma gandesc deloc la kg. Cu toate astea nu simt nici o pofta pentru nimic. Am in birou niste ciocolatele mici(merci) cu tot felul de arome peste care dau de cateva ori pe zi si nu ma tenteaza absolut deloc. Cred ca ceaiul verde este de vina si vointa mea, pentru ca vreau sa arat superb. In fiecare dimineata ma uit in oglinda si "ma vad" asa cum as vrea sa arat si imi spun:"Doamne, cat sunt de frumoasa!" Un alt sfat pe care vi-l dau: Seara cand stati la televizor(daca se mai intampla si aceasta minune) nu va asezati comod in fotolii. Puneti-va o patura pe jos si faceti exercitii pentru abdomen, talie, muschii fesieri, coapse, sau ce fel de exercitii vreti voi, dar nu pierdeti timpul. Veti vedea ca absorbite de tv. veti lucra mult mai mult ca altadata. Aveti grija totusi sa nu exagerati chiar din prima zi cum am facut eu si apoi o saptamana abia ma miscam, cu toate ca in fiecare zi merg pe bicicleta 1-1/2 h. Credeti-ma ca functioneaza! Haideti fetelor sa nu ne mai lamentam si sa actionam! Sigur vom reusi sa fim asa cum ne dorim! Metoda Montignac mi se pare cea mai sanatoasa si cea mai eficienta si fiind un adevarat mod de viata ne vom schimba modul de a ne hrani si kg nu au cum sa se mai puna la loc. Incetul cu incetul sunculitele se vor topi si vom ajunge chiar sa avem un corp de vis pentru ca si cu putina gimnastica ne vom remodela corpul. Sunt multe fete care inca mai au neclaritati cu acest regim. Ar fi de mare ajutor daca cele care il urmeaza de mult timp ar putea sa posteze anumite tabele pe care puteti sa vi le lipiti pe frigider ca sa stiti ce mancati.(ex.: alimente de baza impartite pe categorii:lipide, glucide, proteine si specificat clar care grupe de alimente nu se pot amesteca.) Exista astfel de explicatii in subiectele postate anterior, dar poate cineva chiar si-a facut anumite sinteze si le poate posta si pentru fetele mai "noi". Am gasit un articol interesant despre principiile acestui regim. http://www.reseauproteus.net/therapies/met_montignac/montigna.htm Am dat doar link-ul deoarece este in limba franceza si din pacate acum nu am nici timpul necesar si as putea sa spun ca nici cunostintele necesare, astfel incat sa fac o traducere perfecta, dar poate ca ne pot ajuta fetele care stiu foarte bine franceza si au mai mult timp. Eventual si o sinteza ar fi bine venita. Mult succes! Va pup cu drag, Camelia Deschide poarta sufletului si vezi in tot ce te inconjoara splendoarea lui Dumnezeu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Unde as putea gasi metoda Montignac explicata pe romaneste? Ca am tot cautat-o pe-aici, de m-am zapacit de cap si n-am gasit-o.[zid] Am gasit doar discutii despre ea si nu metoda explicata ca atare. Iar cu franceza stau cam prost .......[box] Va rog ajutati-ma. jos cu kilele in plus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai raspunde nimeni la subiectul asta super-interesant? Cristina 78, cum ai mai avansat cu regimul? Eu am tot tzinut cure si de regula au dat rezultate, dar nu am tzinut niciodata cure din astea cunoscute, ca "disociat", "cu supa de varza" etc. Nu am putut. Mi-am facut eu "regimurile" mele in functzie de situatzie si posibilitatzi. In general am slabit cate 1kg pe sapt. Anul trecut am slabit 10kg in 6 luni si ce credetzi ca am mancat cu preponderentza?....Paine cu salam! Dar doar paine cu salam, fara unt etc. Si doar doua sandwichuri pe zi, iar seara la ora 6 un copan de pui la gratar. Uneori am mancat si altele, chiar si dulciuri si hamburgeri, dar nu in cantitatzi industriale si ideea de baza era ca trebuia sa nu mananc seara si zilnic sa imi fie foame cand mergeam la culcare. Daca nu imi era foame, insemna ca am mancat prea mult. Si mergeam mult pe jos, de nevoie. Ma gandeam ca senzatzia de foame nu e rea pentru ca in momentul in care o simt, inseamna ca slabesc. Asa ma gandeam, uite, chiar acum slabesc si daca rezist pana adorm, maine dimineatza voi fi putzin mai slaba si voi si putea manca ceva. N-am tzinut regimuri dure. Saptamana asta m-am apucat iar de regim si sunt in a treia zi. Am incercat pe cel disociat, m-atzi inspirat voi. Dar nu mai pooot! Nu e de mine. Cu branza mi-a venit sa vomit, nu suport sa mananc lacatate goale si mai bine n-am mai mancat decat sa mai bag in gura o bucatzica de branza in plus. Am luat doua linguritze de iaurt si bleaah, am aruncat iaurtul, am simtzit ca lesin in prima zi. Ieri am mancat morcovi, rosii si castravetzi si pe la ora 2 ma durea stomacul si imi venea sa bat pe cineva. Asha ca m-am dus la KFC si am mancat un copan de pui, fara piele. Am mai mancat semintze si... seara la 12 noaptea am intrat intr-o inghetzata!!!! Offf! Cred ca nu pot tzine regimul asta. Totusi azi dimineatza aveam 1kg mai putzin decat acum doua zile!! Nu pot crede! As vrea sa mai povestitzi si voi ce mai facetzi cu regimul, sa nu ma las nici eu iarasi ispitita de inghetzata... Mai ales ca azi am si Comencement adicatelea Graduation ceremony, in care o sa imi pun pe cap tichiile alea si ma imbrac cu sutana astora he he... O sa fie friptane dupa, offf...cum sa mananc io mere si toata lumea friptane? Ruxi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Ruxi, Sa stii ca anul trecut am slabit si eu cam 9 kg in 5 luni si am procedat exact ca tine. Mancam cam ce doream, dar in cantitati f mici. Si ma culcam cu o foame...Dar mi-a prins bine ca am scapat de ceva kg( aveam pe atunci 80 kg). Poate ca pe mine m-a ajutat si faptul ca mergeam la aerobic de trei ori pe saptamana. Am incercat si eu saptamana trecuta regimul disociat si am dat jos doar un kg, asa ca m-am lasat pagubasa. Saptamana asta am mancat putin, nimic dupa sase seara si am scapat de inca un kg. Plus ca am inceput sa fac de trei ori pe saptamana exercitiile cu elasticul. Sper sa o tin tot asa. Nu am pretentii sa slabesc cate 5 kg pe saptamana, sunt multumita daca dupa fiecare luna voi fi cu 3-4 kg mai usoara. Acun am 71 kg( la o inaltime 1.70) si vreau sa ajung macar la 63. Asa ca daca la tine tine acest " regim", tot inainte! Succes! Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...