Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim... partea a 3 a!


Recommended Posts

quote:
Originally posted by ruxij
Nu mai raspunde nimeni la subiectul asta super-interesant? Cristina 78, cum ai mai avansat cu regimul? Eu am tot tzinut cure si de regula au dat rezultate, dar nu am tzinut niciodata cure din astea cunoscute, ca "disociat", "cu supa de varza" etc. Nu am putut. Mi-am facut eu "regimurile" mele in functzie de situatzie si posibilitatzi. In general am slabit cate 1kg pe sapt. Anul trecut am slabit 10kg in 6 luni si ce credetzi ca am mancat cu preponderentza?....Paine cu salam! Dar doar paine cu salam, fara unt etc. Si doar doua sandwichuri pe zi, iar seara la ora 6 un copan de pui la gratar. Uneori am mancat si altele, chiar si dulciuri si hamburgeri, dar nu in cantitatzi industriale si ideea de baza era ca trebuia sa nu mananc seara si zilnic sa imi fie foame cand mergeam la culcare. Daca nu imi era foame, insemna ca am mancat prea mult. Si mergeam mult pe jos, de nevoie. Ma gandeam ca senzatzia de foame nu e rea pentru ca in momentul in care o simt, inseamna ca slabesc. Asa ma gandeam, uite, chiar acum slabesc si daca rezist pana adorm, maine dimineatza voi fi putzin mai slaba si voi si putea manca ceva. N-am tzinut regimuri dure. Saptamana asta m-am apucat iar de regim si sunt in a treia zi. Am incercat pe cel disociat, m-atzi inspirat voi. Dar nu mai pooot! Nu e de mine. Cu branza mi-a venit sa vomit, nu suport sa mananc lacatate goale si mai bine n-am mai mancat decat sa mai bag in gura o bucatzica de branza in plus. Am luat doua linguritze de iaurt si bleaah, am aruncat iaurtul, am simtzit ca lesin in prima zi. Ieri am mancat morcovi, rosii si castravetzi si pe la ora 2 ma durea stomacul si imi venea sa bat pe cineva. Asha ca m-am dus la KFC si am mancat un copan de pui, fara piele. Am mai mancat semintze si... seara la 12 noaptea am intrat intr-o inghetzata!!!! Offf! Cred ca nu pot tzine regimul asta. Totusi azi dimineatza aveam 1kg mai putzin decat acum doua zile!! Nu pot crede! As vrea sa mai povestitzi si voi ce mai facetzi cu regimul, sa nu ma las nici eu iarasi ispitita de inghetzata... Mai ales ca azi am si Comencement adicatelea Graduation ceremony, in care o sa imi pun pe cap tichiile alea si ma imbrac cu sutana astora he he... O sa fie friptane dupa, offf...cum sa mananc io mere si toata lumea friptane? Ruxi
Am renuntat[bang][bang][bang]L-am tinut pana Vineri inclusiv si Sambata am mancat. Am ajuns la concluzia ca nu voi putea tine niciodata un regim strict,asa ca mi-am format eu un mod de a manca(sa vedem cat ma tine)mai putin,evit painea,sucurile ,dulciurile... [pup][pup][pup]Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sa va povestesc cum am slabit eu. Cand am ramas insarcinata aveam 55 de kg, apoi am pus incet incet cat am fost insarcinata, cand am iesit din spital dupa ce am nascut aveam 64 de kg, iar cand alaptam ajunsesem la 70 de kg.Era mult prea mult, desi multa lume imi spunea ca arat bine cel putin la fata,tenul mai luminos, fata mai curata, nu aveam nevoie sa merg la cosmetica eram mai cu obrajori, ridurile din jurul ochilor nu se mai observau, dar eu nu ma suportam, nu-mi mai venea nici o haina. Primul pas: fara garderobe noi, o singura costumatie mi-am luat pt acea greutate Pasul doi:in ficare zi imbracam haine vechi si ma admiram ce penibil arat Pasul trei :AUTOSUGESTIA "Trebuie sa slabesc" imi spuneam in gand zi si noapte Si treptat fara sa tin nici un fel de regim, am inceput sa nu mai am pofta de mancare, mancam mai putin , incepea sa-mi vina cate o haina, doua pana am ajuns la 57-58 de kg.Cu exceptia faptului ca sunt un pic mai lata in solduri in rest la talie mi-am revenit perfect si am ramas si cu sanii un pic mai mari.Cele 2-3 kg in plus ma invelesc peste tot, in concluzie sunt "mai buna"(la varsta mea de 32 de ani ...deh) Asa ca multa, multa vointa si treptat cu multa miscare(mers mult pe jos) Margot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ralu
Tin o cura de slabire nu foarte drastica de vreo 12 zile. Pana acum am slabit 2.6 Kg!!!! Sper sa rezist in continuare!!! Va mai tin la curent! Multa sanatate! Ralu-mamica Ioanei
[bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis]BRAVO RALU!!!!!! Macar tu sa reusesti sa o tii pana la capat! Asteptam detalii. [pup][pup][pup]Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Cristina, Sa stii ca si eu am incercat sa tin dieta daneza acum cateva luni si nu am putut sa o tin nici macar o zi. Dieta mea consta in: Dimineata: o ceasca de cafea cu lapte degresat + un bol de cereale (grau complet si Nu din porumb) cu lapte degresat. La ora 10: Un fruct (mere, caise, piersici, cirese) La pranz: carne de pui sau peste fiert sau fript + o salata de legume fara ulei si fara otet, doar cu putina sare pe la ora 16 : un fruct La ora 18.00: 2 iaurturi cu fructe 0% grasimi Iar seara daca imi este foame, beau un suc de portocale facut de mine. Plus bicicleta cate 20 min. pe zi! Cam asta!! Sper sa ma tin in continuare!!! Bafta si tie Cristina!!! Multa sanatate! Ralu-mamica Ioanei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Unde as putea gasi metoda Montignac explicata pe romaneste? Ca am tot cautat-o pe-aici, de m-am zapacit de cap si n-am gasit-o. Am gasit doar discutii despre ea si nu metoda explicata ca atare. Iar cu franceza stau cam prost ....... Va rog ajutati-ma. jos cu kilele in plus" La tarabe, in Bucuresti(eu am gasit-o in Ploiesti) o sa gasesti cartea care se numeste"Ma hranesc, deci slabesc"-Montignac. Eu tin de 3 saptamani, si am slabit 3 Kg in conditiile in care am mancat destul de mult. "Sa aveti vointa!!"-vorba Relianei [pup] Missiday
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Eu am reusit sa ma reintorc la sala.Merg de 3 ori pe saptamana si asta imi da ambitie sa ma abtin si de la mancare.Eu cred ca aerobicul e cel mai tare.Fara miscare e mai nasol de slabit.Acum am 1.75 si 70-71Kg.Sper sa mai dau jos vreo 10Kg. Va pup si jos cu kg in plus [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miryam, draga, spune-mi si mie mai multe despre acele 49 de lamai, pentru ca sunt interesata de aceasta metoda de slabire. Am mai auzit de ea , dar nu stiu cand trebuie baut sucul sau alte amanunte! Oricum si eu am tinut o cura de slabire care a dat ceva rezultate, dar organismul s-a obisnuit asa si m-am oprit din slabit. Si parca as mai vrea sa dau jos acolo cateva fg. [:)] reteta mea de slabit cuprindea in fiecare zi o supa din legume si carne de pui slaba fara grasime si pielite, pe care o puteam manca pe intreg parcursul zilei, combinata cu: ziua 1 : supa si legume(salate) 2 : supa si fructe(exclus banane) 3: suna +salate+fucte 4: supa +lapte si o banana 5 : supa +carne de vita gratar+rosii 6 : supa +carne de vita +orez brown 7 : supa +carne de vita(care poate fi inlocuita in una din zile cu pui sau peste)+ cartof copt cu putin unt fara grasimi. zahar , paine si sucuri acidulate. La supa nu se pun: cartofi, fasole, sau porumb. La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by karol
Buna fetelor, Eu am reusit sa ma reintorc la sala.Merg de 3 ori pe saptamana si asta imi da ambitie sa ma abtin si de la mancare.Eu cred ca aerobicul e cel mai tare.Fara miscare e mai nasol de slabit.Acum am 1.75 si 70-71Kg.Sper sa mai dau jos vreo 10Kg. Va pup si jos cu kg in plus [pup]
Wow! Nu prea esti grasa tu! 10 kg vrei sa dai jos? Io am tot 71kg, dar 1.65m, asha ca sunt [grasa]. Nu vreau sa merg mai jos de 58kg, la greutatea asta arat cel mai bine. Problema e, cum sa ajung la 58? Merg cu bicicleta zilnic si dealtfel dupa ce am nascut am avut 82kg, deci poate-poate pana ies la pensie ajung si la 58! Mult succes si sa mai povestitzi ce mai facetzi. Ca mie iar imi vine chefu' sa pap o inghetzataaaa... Ruxi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...