Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

sunt trista...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Greu de dat un sfat. Dupa 9 ani de la despartire am redevenit prieteni. Dar... Problema e cu perechea fiecaruia dintre noi, sotul meu si sotia lui si-au simtit amenintata casatoria... Suntem prieteni si e o prietenie frumoasa focul a trecut, am invatat multe unul despre celalalt dar ne auzim rar si atunci mai prindem cite un moment sa ne sfatuim. Pentru mine cel mai important e ca aici, in casa si familia mea sa fie cald si bine. E prea frumos si nesperat ceea ce am, zimbetul omului de linga mine din fiecare dimineata dupa 11 ani face ca fiecare rasarit sa fie minunat si momentele sa fie unice. Lasa ranile sa se vindece si cine stie... viata are pentru fiecare ceva neasteptat. Trage linie, totdeauna in inima lui va fi ceva special pentru tine asa cum ai tu pentru el, dar... viata merge inainte chiar daca vrem sau nu. te pup, am scris timpenii care oricum nu ajuta, imi pare rau. There is a difference between knowing the path and walking on it.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa va spun decat ca va multumesc ptr incurajari si indemnul de a privi numai inainte...tot nu-mi pot scoate gandul din minte, dar incerc sa ma canalizez spre alte probleme... Dragostea asta, am auzit ca tampeste pe unii si desteapta pe altii... N-am reusit nici pana acum sa ma lamuresc care e cazul meu....[olala] Multumesc din inima asta bleaga![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Andrushka, Indreapta-te cu toata atentia si iubirea spre cel pe care il ai acum langa tine. Sunt sigura ca-l iubesti si nu e cazul sa te mai gandesti la cel dinainte. Esti tanara, traieste-ti viata si nu te mai uita inapoi ca pierzi timpul si e pacat. Parerea mea, Te pup si nu mai fii trista, Diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrushka,te inteleg foarte bine.Am fost cu cineva timp de 9 ani.Apoi ne-am despartit.Ne mai vedeam din cand in cand,intamplator.N-aveam nici o problema.Eu acum sunt cu altcineva si nu-mi vine sa cred ce noroc pot sa am cu omul asta,cata dragoste si tandrete are pt mine.Anul trecut,prin mai,m-am intalnit iar din intamplare cu "fostul" si din vorba in vorba mi-a spus ca e cu cineva si acea "cineva " e insarcinata in luna a 8-a,ca urmeaza sa aiba o fetita.Mie mi-a cazut cerul in cap,imi venea sa tip la el "nu se poate asa ceva!" Povestea asta nu mi-a dat pace cam 2 saptamani,m-am trezit aducandu-mi aminte tot ce a fost intre noi in cei 9(!!!!!) ani.Si imi aminteam numai partile bune,numai momentele frumoase. Au fost 2 saptamani foarte grele pt mine.Pe urma,usor-usor,am reusit sa-mi mut gandurile de la chestia asta si sa-mi vad de viata mea. Cred ca asa va fi si in cazul tau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai bine sa-mi dea Oana un NA NA mare, ca altfel nu pricep... stiu eu din experienta...[bang] Ieri de exemplu a fost " comemorarea" zilei in care s-a produs ruptura...Acum un an s-a destramat totul... Si am facut mari eforturi sa nu ma gandesc, sau daca mi-am amintit am preferat sa ma gandesc la lucrurile care ne-au adus in situatia asta. Culmea este ca m-a sunat si el... dar nu am raspuns... probabil voia sa-mi aminteasca de dimineata aia infernala... Oricum, sa stiti ca mi-am mai revenit( nici nu se poate altfel, nu?), dar totusi... mai am nevoie de timp ca sa uit... si sa ma implic in alte treburi. Multumesc ptr gandurile voastre si multumesc ca va pasa, nu doar de mine... asa zisele mele probleme sunt mizilic pe langa suferintele altora.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrushka Stai ca nu pricep ceva...pai cum ramine cu persoana care ti-a zimbit somnoros, care te iubeste, care te asteapta acasa? Nu inteleg de ce te mai framinta trecutul cind tu ai un viitor frumos. Crezi ca e cinstit din partea ta sa-l suni pe M si sa-i spui ca-l iubesti cind tu de fapt te framinti pt celalalt? De cite ori ai iesit pe usa si ai lasat-o deschisa cind te-ai dus la munca? Asa e si in viata...gata s-a incheiat capitolul...chiar tu ai facut-o. Offf...mai fat-o sa nu zic ca o baba...fii cuminte, si vezi-ti de viitor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by karlla
Andrushka Offf...mai fat-o sa nu zic ca o baba...fii cuminte, si vezi-ti de viitor.
pai tocmai aici e problema...cind viitorul nu insemna decit un viitor "cu el", cind nu vedeai cum ai putea sa cresti copii si sa iesi la pensie decit "cu el"...citeodata nu mai stii ce "viitor"... in plus,nu e usor sa traiesti cu gindul "cum ar fi fost" care orice-ai face se mai itzeste... si inevitabil ajungi aici daca nu esti cu totul vindecat. Andrushka, nici nu stii ce bine te inteleg...eu cred ca trebuie sa stai putin cu tine insati, sa te gindesti daca intr-adevar il iubesti pe actualul tau prieten si daca te vezi trezindu-te linga el in fiecare dimineata...daca el e cel la care te gindesti primul si cind ti-e cel mai rau si cind ti-e cel mai bine...si daca raspunsul e da, eu zic ca ar trebui sa vorbesti cu el cinstit si sa-i spui de framintarile tale. Daca te iubeste si te respecta, o sa inteleaga si o sa te ajute. Fii crunt de sincera cu tine insati. E doar o parere,imi cer scuze daca e nepotrivita. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...