Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

sunt trista...


Recommended Posts

Anda Pai tocmai aici este problema. ...."Acum un an m-am despartit de omul cu care trebuia sa ma casatoresc, pentru care am venit aici, la capatul lumii. Cand povestea de dragoste a degenerat, cand totul nu a mai fost" cristal", ci o balta de compromis, am pus punct."... In primul rind ea a ales acest viitor...ea a a plecat, ea a gasit un nou prieten, ea s-a indreptat spre viitor. ..."Azi am aflat ca are si el pe altcineva."... E si normal, nu crezi ca ar fi timpul sa-si refaca viata? ..."Eu am fost prima care mi-am gasit un alt prieten si am avansat in relatia asta foerte mult si foarte repede... dar totusi ma simt ca si cum as fi inselata, ca si cum mi s-a invadat teritoriul...ca si cum as fi murit putin......nu e o copilarie si o tampenie totodata ??? Eu nu spun ca e usor...dar trebuie sa se hotarasca cit nu e prea tirziu. Daca el este inca iubirea ei cea mare atunci sa termine cu relatia prezenta si sa reia pe cea veche ...bineinteles daca el mai vrea asta. ......................... Andrushka...e foarte serioasa situatia...gindeste-te bine ce faci ...nu vreau sa pierzi de doua ori. Asculta de Oana...nu-ti vrea raul si nici eu. E foarte delicat sa vorbesti cu M despre iubirea ta pt celalalt...oare o sa te inteleaga? E vorba de siguranta si increderea pe care o are el in tine...multi barbati se vad inselati chiar si de un gind...mai ales aici in America. Tu esti foarte complexata ca ex-ul si-a gasit alta prietena...te compari cu ea si nu e bine. Andrushka...nu zic ca ti se va intimpla tie...dar eu mi-am ruinat viata cu ex...tot ce am de la el sint copiii...si nici ei. O poveste lunga si foarte dureroasa si nu imi place sa vorbesc despre...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Karlla, apreciez efortul tau de a-mi aminti " datele problemei". Intotdeauna avem nevoie de oameni care sa ne aduca cu picioarele pe pamant. Cum as putea sa ma supar pe cineva care se vede ca are mai multa experienta ca mine si, da, banuiam ca la baza este o durere mai veche a ta, o problema personala... Poate vreodata , cand vei avea timp si vei simti nevoia, o sa ne impartasesti mai mult din durerea ta...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Angela, noroc ca am iubit polonez, mi-a promis ca imi face rost de carte, de-abia astept sa vad care e ideea... fetelor nu ma judecati pentru nostalgiile pe care le am fata de trecut, dupa cum spunea Camil Petrescu, pentru care am un cult, parafrazez, ptr ca nu-mi amintesc exact citatul ( am muncit 12 ore azi, intr-un ritm infernal)si un bandaj se lipeste de rana cand este aplicat prea mult timp, dar doua suflete... cum se pot ele separa deodata....Se vindeca cu timpul, stiu....... dar ultima data cand a trebuit sa ma vindec de o dragoste de-asta nebuna mi-a luat vreo 10 ani... asa ca... rabdare! Multumesc!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
Am trecut si eu prin asa ceva in urma cu un an... Sa-mi treaca, nici nu poate fi vorba! As spune ca sunt o tampita pentru ca inca mai plang cand ma uit pe fotografii, desi nu am facut asta decat dupa un an, asa... ca sa vad daca mai simt ceva. Culmea e ca eu il vad si in fiecare zi.. suntem colegi. Desi chipurile fiecare are viata lui, nu ne salutam, nu ne vorbim... Dispare lumea din jurul meu de fiecare data cand se intampla sa-i intalnesc ochii, dar nu m-as intoarce la el nici sa ma bata bine cineva. Am suferit enorm... M-am pierdut tot echilibrul in relatia asta, pentru ca am dat tot ce aveam!!! Esti norocoasa ca iubesti. Eu am o relatie si credeam ca iubesc, dar trecutul vine asa des peste mine incat... nu mai stiu exact ce e cu mine. Cred ca trebuie sa iau o pauza, sa fiu singura! Mie una mi-e frica sa ma mai dedic total, asa ca tot respectul meu ca tua ai reusit. Pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andruskutzo, iti revenisi? ti-as da io un link ca sa te lamuresti cum devine kestia, da' caut de azi-dimineata si... nika, nu gasesc...:))) da' sa-ti spui altceva, io cu sot si copil si fericita si tot ma mai strabat "curente" d-astea electrice apropos de raposatu'... asa que... cred ca e vorba mai mult de simtul de proprietate pierdut sau donat decat de altceva... [flo] pupici. ps no, ca nu ma uitai la data... a zis sesam(a) "deschide-te" si... http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, fetelor, ce-mi faceti voi mie... aduserati in prim plan subiectul asta de prin luna mai...Iubibubi, ahtept linkul.Da, mi-a mai trecut, acum prefer sa visez cu ochii deschisi cum va fi la nunta mea, dar , recunosc, inevitabil ma gandesc zilnic la el. Chiar si la modul negativ. Am zile cand vin obosita de la munca, cu cearcane, nemachiata si cu tzoalele atarnand pe mine ( nu se intampla prea des, totusi...) si ma gandesc ce impresie as face ex-ului daca m-ar vedea.As vrea sa fiu impecabila cand o fi sa ne intalnim din intamplare. Nu ne-am vazut de la inceputul anului si nu pot scapa de obsesia asta: sa-i arat ca fara el mi-e mai bine, sa-i arat ce a pierdut. Dar, dupa ce-mi trece inversunarea....nu ma mai gandesc la asta! Nu va faceti griji ptr mine, sunt pe drumul cel bun!! Yesterday I dared to struggle, today I dare to win!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...cum naiba se face ca dupa ce te trece un timp de la o despartire,oricat de urata ar fi fost, nu iti aduci aminte decat de momentele bune, de trairile unice...?...e o regula ...cu cat trece mai mult timp, cu atat trectul capata dimensiuni pe care poate nici nu le-a avut,cat sa te faca pe tine sa te opresti din drum si sa duci dorul vremurilor...toata lumea,Andruska, are momente de slabiciune, de nostalgie... dar las'ca trece...asa ca..ia povesteste-ne cum merge cu gradinita...e totul ok?pupici multi... Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe scurt (mostra de gandire "pozitiva")... Cum credeti voi,fetelor, ca se castiga experienta, daca nu trecand prin astfel de situatii ? Castigul e intotdeauna al nostru, dincolo de aspectele dezagreabile ale rupturilor. Daca am uita intr-o clipa totul, am risca sa gresim din nou,insa "episodul" e inregistrat atat in mintea, cat si in inima noastra. Tocmai pentru ca am trait, nu ne-am jucat. Daca a existat un sfarsit, el a fost, desigur,...inevitabil : de cele mai multe ori pierdem pentru...a castiga. Iar castigul, fetelor, trebuie degraba investit ( intr-o familie cu sotzior scumpisor si copilasi dragalasi [bibe]) ca altfel se risipeste si ne paste ruina. Oricat de frumoase si destepte si de neinlocuit am fi noi...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...