Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

arondare


Recommended Posts

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Florin, are importanta. Pe unde locuiti? Eu stau chiar la limita dintre sect. 5 si 6, in sect. 6, iar cea mai apropiata grad. este in sect. 5! Secretara ne-a cam facut figuri! Noroc ca am intrat cu o pila! Sper sa nu avem probleme la toamna! Oricum, va trebui sa "ungi" niste rotite! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista chestia "erau obligati sa-l primeasca". Te duci acolo unde gasesti locuri. Eu locuesc in sectorul 6, lucrez in 2 conform hartiilor, dar in realitate in 1, asa ca mi-am inscris fetita in sectorul 1 si nimeni n-a zis nimic. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai asta e, ca nu vreau sa "ung" nimic. Am dreptul sa-mi inscriu copilul la o gradinita de stat. Ok? Daca "ung" accept tacit faptul ca mi s-a facut o favoare ori nu mi s-a facut niciuna. Si va trebui sa accept statutul de "tolerat" ca in cazul in care nu-mi convine ceva si comentez sa vina o duduie sa spuna "ciocu mic ca tu te-ai rugat de noi, nu noi de tine"?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by florin
Tocmai asta e, ca nu vreau sa "ung" nimic. Am dreptul sa-mi inscriu copilul la o gradinita de stat. Ok? Daca "ung" accept tacit faptul ca mi s-a facut o favoare ori nu mi s-a facut niciuna. Si va trebui sa accept statutul de "tolerat" ca in cazul in care nu-mi convine ceva si comentez sa vina o duduie sa spuna "ciocu mic ca tu te-ai rugat de noi, nu noi de tine"?
Si eu, exact din aceleasi motive, am optat pentru gradinita particulara. Si dupa ce am fost la doua, am renuntat! Prefer din cand in cand o atentie, ca sa nu sufere copilul, pentru ca, oricum, iesi si mai bine (din punct de vedere al educatiei) si mai ieftin! Bun venit in invatamantul romanesc de stat! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...