Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sunt foarte trista......


Recommended Posts

Simt ca am obosit...alerg pe la usile doctorilor..fac analize peste analize...ma simt stresata acum ca nu imi mai vine ciclul ala odata.....si sincera sa fiu starea asta a mea se vede in tot ceea ce fac. Nu stiu de unde sa imi mai adun putere si sa tot am rabdare...am ajuns sa ma intreb cu ce am gresit pentru ca DUMNEZEU sa ma pedepseasca asa....cand eu imi doresc asa de mult un bebelush... Nu pot sa zic decat :DE CE? Ma simt foarte obosita si fara vlaga..... Pupici [pup] [pup] AniS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dumnezeu nu ne da mai mult decat putem duce, ce putem face este doar sa mergem inainte si sa nu oprim lupta decat sa ne tragem sufletul putin prin aceste caderi si oboseli. Am cunoscut multe femei si sigur ai cunoscut si tu, care au reusit sa aiba un copil dupa foarte multi ani de incercari, ce-o fi fost in sufletul lor saracele tot timpul, luna de luna, an de an, numai ele stiu. O sa fie bine, ai sa vezi, poate suna sec dar..o sa fie bine, speranta, rabdare si incredere sa ai. [pup] Oana_B There is no normal life, just life - Tombstone
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaa..si fiindca va pot considera apropiate va pot destainui ceva si anume ca : tot azi am aflat ca fosta prietena a sotului meu ,cu care a fost mult timp impreuna..e insarcinata....Doamne..nici nu o sa-i spun sotului....ca o sa moara de ciuda..isi doreste asa de mult un copil cu mine....ca vestea asta nu o sa-i cada bine..chiar daca cu ea nu a vrut copii.. Si uite asa....eu ma simt din ce in ce mai fara vlaga..si mie groaza de partea cu "luptatul, speratul si rabdarea" pe care ar trebuii sa le am mult timp sau ani....nu cred ca as rezista psihic.... Gata..ca va deprim si pe voi.... Pupici [pup] [pup] AniS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anis....nu te descuraja.Stiu ca e greu.Toate stim.Cred ca toate avem momente de oboseala si disperare.Cand vezi ca tot incerci si tot incerci si nimic nu se concretizeaza,e normal sa te mai lase puterile din cand in cand. Dar trebuie sa fii tare,sa privesti numai inainte si sa te gandesti tot timpul ca bebele tau va veni intr-o buna zi.Si atunci o sa postezi si tu un mesaj intitulat "SUNT FERICITA". cred ca ti-a cazut greu vestea ca fosta prietena a sotului tau e insarcinata.Nu te mai gandi la asta. Si la mine la serviciu o alta colega e insarcinata.Azi am aflat si sincera sa fiu am invidiat-o.Avea in ochi o lumina...pe care n-am mai vazut-o pana acum la ea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]Originally posted by anis
Doamne..nici nu o sa-i spun sotului....ca o sa moara de ciuda..isi doreste asa de mult un copil cu mine....ca vestea asta nu o sa-i cada bine..chiar daca cu ea nu a vrut copii.. Si uite asa....eu ma simt din ce in ce mai fara vlaga..si mie groaza de partea cu "luptatul, speratul si rabdarea" pe care ar trebuii sa le am mult timp sau ani....nu cred ca as rezista psihic.... Gata..ca va deprim si pe voi.... [quote] Mey anis faptul ca fosta e insarcinata nu trebuie sa te deprime pe tine si nici sa-l faca pe sotz sa-i fie ciuda. E vorba de un copil nevinovat care nu merita asa ginduri. Asta trebuie sa te impulsioneze, sa te faca sa lupti si sa iubesti fiecare copil ca pe copilul tau. Ia gindeste-te la alta situatie fosta lui e la al 3lea, fostu' meu la primul etc. Eu am pierdut 2 sarcini in 7 luni! la ultima sarcina am vazut embrionul in wc-ul spitalului printre cheaguri de singe. Suna mai rozé la tine, ce zici??? De 13 zile am temp 37.2, greturi, varsaturi, dureri de sani si totusi testul facut acum zece minute e negativ. Asta inseamna ca eu voi fi la ciclu cind plec spre casa, adica 30 de ore cu autocarul. Si totusi stiu ca la un moment dat voi avea copiii mei. Facuti de mine sau crescuti de mine. Ce te faci daca nu vei avea copiii tai? Eu zic ca parinti sunt cei care-i cresc nu cei care-i fac. Eu nu cred ca e o "ironie" a sortii ca unele dintre noi izbandesc si pun aici subiecte cu "Sunt fericita"...eu ma bucur pentru ele de parca eu as fi tatal, asa cum ai spus tu intr-o postare anterioara:-))) N-are rost sa disperi. Esti tinara, esti puternica si sunt sigura ca ai in tine multa dragoste pentru copii. Care vor veni! Un pic de rabdare, un pic de liniste si sa vezi ca nici nu stii cind s-a intimplat. Exista lucruri mult mai rele pe lumea asta decit frustrarile noastre! Incearca sa vezi partea plina a paharului. Am avut o colega...superba! A aflat ca e insarcinata...bucurie mare. Sarcina extrauterina. Alta lovitura: cancer la san. A ramas mutilata. Ca un bibelou stirbit. Deci sunt lucruri muuuult mai rele. Poate nu e vremea sa ai acum un bebe. Dar va veni! [flo] Sunt sigura ca intr-un an o sa ne lovim burtile pe forumul de mamici :-) Uite dau eu o bere vuírtuala ca sa spargem ghinionul![berica] "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anis,o sa fie bine si pentru noi!Si eu am primit vesti ca prietenele sau verisoarele sunt insarcinate si eu nu puteam face bb...e ingrozitor!Trebuie sa avem puterea si taria de a trece peste aceste momente.Trebuie sa te gandesti ca cineva acolo sus ne iubeste si pe noi! Te pup, Gabi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Curaj Anis.Trebuie sa traim cu speranta ca va fi bine.Si va fi, sa fi convinsa.Eu am avut la sfarsit de saptamana musafiri.Fostele colege de camera din studentieau venit la noi.Ce sa-ti zic ca una are 2 copii, una are o fetita si e insarcinata iar cealalta are un baietel.Se jucau asa de frumos si mi-erau tare dragi, dar ma durea sufletul ca unul dintre ei nu e al meu.Poate din celelaltepuncte de vedere sunt mai realizata ca ele dar ce folos daca imi lipseste rostul vietii.Dar dupa ce am gandit asa mi-am revenitsi m-am bucurat de copii care mi-erau in casa si i-am dragalit si i-am pupacit. Curaj tie, curaj mie si curaj si rabdare la toate fetele de aici. ali
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un gand special Citeste pana la sfarsit si vei intelege de ce ai un inger pazitor alaturi de tine... Doi ingeri se opresc sa petreaca noaptea in casa unei familii instarite. Familia era rea si refuza sa dea ingerilor camera lor de oaspeti. In schimb ii trimit intr-un subsol rece, intr-o camera mica. In timp ce isi asterneau pe jos patul lor, cel mai batran dintre ingeri vede in peretele camerei o gaura si o repara. Cand cel mai tanar dintre ingeri intreaba "de ce?", cel mai batran dintre ingeri raspunde : - Lucrurile nu sunt totdeauna asa cum par! Noaptea urmatoare, cei doi ingeri ajung in casa unor oameni cu adevarat saraci, dar foarte ospitalieri. Fermierul si sotia lui au impartit cu cei doi ingeri putina lor mancare si ii poftesc sa doarma in singurul lor pat. Ce doi ingeri petrec o noapte cu un somn bun.La rasarit, cei doi ingeri ii regasesc pe fermier si pe sotia lui cu ochii in lacrimi: singura lor vaca, ce le asigra hrana de zi cu zi, era moarta. Cel mai tanar dintre ingeri se infurie si il intreaba pe cel mai batran cum a putut sa lase sa se intample asa ceva. "Prima familie avea tot si tu te-ai apucat sa le repari peretele gaurit - il acuza ingerul cel tanar - a doua familie, e atat de saraca dar a fost gata sa imparta totul cu noi si tu ai lasat vaca lor sa moara!" - Lucrurile nu sunt totdeauna asa cum par! Raspunde cel mai batran dintre ingeri.Cand noi eram in acel subsol, eu am vazut ca familia avea aur ascuns in gaura din perete. Deoarece familia era atat de plina de ura, si nu voia sa imparta cu nimeni bogatia lor, eu am astupat gaura, in asa fel incat ei sa nu mai poata gasi acel aur.Si azi-noaptea in timp ce noi dormeam in casa fermierului a venit ingerul mortii sa o ia pe sotia lui. Am negociat cu el si i-am dat unica vaca in schimbul vietii femeii. Lucrurile nu sunt intotdeuna asa cum par. Cateodata exact asa se intampla cand lucrurile nu se petrec asa cum am dori noi sa se petreaca! Daca ai credinta, crede ca ceea ce se petrece si ti se pare ca este rau, este in avantajul tau.S-ar putea ca sa nu observi asta de la inceput, dar vine o zi cand vei intelege acest adevar! O persoana intra in viata ta repede si apoi pleaca. O alta devine prietenul(a) tau(ta) lasandu-ti ampreante frumoase in inima ta si tu nu mai esti acelasi sau aceeasi pentru ca ti-ai facut un nou prieten sau prietena. IERI este o istorie trecuta. MAINE este un mister. AZI este un cadou. De aceea numim azi prezent. Eu cred ca este extraordinar sa traiesti si sa savurezi fiecare moment. Daca ai primit cu inima deschisa acest mesaj inseamna ca un inger pazitor vegheaza asupra ta.Ai incredere, caci nu te va abandona! *Sanatate maxima tuturor shi pupici dulcici [pup]de la Pisicuta & [copil]bebica din burtica*
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci frumos fetelor [pup] dar deocamdata am asa de tare sufletul incarcat ,incat nu pot decat sa [q] [q]..si stiu ca aveti dreptate...la orice situatie din viata de care te lovesti...exista posibilitatea sa fi fost mai rau....sau altele sa fie si mai dureroase. Important e cum treci peste situatii ,indiferent de "starea lor de graviditate"...ca oricum tu ca persoana o vezi la momentul respectiv fara iesire sau ca fiind cea mai grava.. Eu una chiar asa simt....si imi simt sufletul facut cioburi si nu vad de unde sa i-au putere sa le adun.... Pupici [pup] AniS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...