Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

legalitate sau lovitura de gratie?


Recommended Posts

Lovitura de gratie! Acest om nu poate fi numit TATA! [bang] Si nu cred ca mai merita sansa din partea voastra! Adresez si eu o intrebare tuturor barbatilor in general, dar nu fac exceptie si unele femei: "copiii nu se cer veniti pe lume, sunt produsul dragostei, noi de ce sa ne batem joc de ei?" . De ce oare nu intorc si ei timpul inapoi, la anii copilariei, si sa-si aminteasca ce si-au dorit ei fiind copii cel mai mult? Raspunsul e simplu: DRAGOSTE! Mari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga alma, eu am citit întotdeauna ceea ce ai scris tu si mi s-a parut întotdeauna de bun simt si poate documentat, de aceea te-as ruga sa te gândesti bine daca chiar vrei sa-ti mai încredintezi sufletul acestui om. Stiu ca nu ti-e usor, mai ales ca te-a dezamagit pentru a doua oara si mai ales în aceasta problema care tine direct de copilul vostru. Eu zic sa-i "dai viteza/verde" si sa-ti vezi de viata ta, ca nici pâna acum nu ai murit si copilul a avut tot ce-i trebuie. Sunt o gramada de copii care pot spune ca e mai bine fara tata decât cu un astfel de tata! Ideea e, ca tu alegi ceea ce vrei, noi oricum suntem alaturi de tine. Pupici Tot ce-ti doresti se poate realiza, atunci când vrei cu adevarat! http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=117&cid=16
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Alma (sau Marilena?[:)]), Nu stiu daca ma mai tii minte, noi am corespondat mai demult pe mail, de atunci am mai citit si ce ai mai scris de forum, m-am bucurat prima data cind am vazut ca v-ati hotarit sa va impacati , tu si fostul tau sot, am crezut ca vi s-a mai oferit o sansa si ca totul va fi bine, dar acum cind citesc aceste rinduri ale tale, sa stii ca parca inclin sa cred ca nu prea mai exista un viitor frumos pentru voi. Nu prea imi place mie sa dau sfaturi in astfel de probleme, de fapt f. rar am scris la aceasta sectiune, dar acum iti scriu totusi tie pentru ca iti cunosc situatia cit de cit. Daca va ginditi prea mult la bani si la partea materiala a vietii, inseamna ca partea sentimentala a fost uitata demult….. Gindeste-te bine si ia hotarirea corecta, dar ia-o odata, ca viata trece….. Cu drag, Oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alma eu zic sa te mai gandesti la ce hotarare ei pentru viitorul tau si al fetitei tale. Cred ca ceea ce s-a intamplat este mai bine ca s-a petrecut inainte de impacarea voastra, ca sa vezi inca odata cu cine ai de-a face pana nu e prea tarziu. cel mai bine e sa te analizezi tu si sa vezi daca situatia de fata este bebefica in vreun fel pentru voi doua. nu te pripi! [*] Dana si Diana-Maria [*] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072 paginuta personala: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am priceput de ce vrea recalcularea pensiei daca vrea sa va impacati... are altceva in cap. Nu trebuie sa ai incredere in el, dar de dragul copilului, nu stiu pus in situatia asta ce as face eu. Foarte bine ca ai depus recurs, o sa tzi se adminta, dar daca a fost o greseala de calcul nu o sa ai castig de cauza. Cu respect, Florin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, eu pot sa-ti spun ca am in familie un caz similar si ca in final au incercat sa reia relatia, insa la cel mai mic neajuns isi aduceau aminte de ceea ce s-a intamplat. Nu cred ca este normal ceea ce a facut, doar o facea pentru propriul copil, nu pentru tine. Iti doresc intelepciune si putere sa decizi ceea ce este mai corect pentru tine si fetita voastra. Andana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Alma, ex-ul tau nu merita numele de tata. Ceea ce a facut e o MAGARIE, iar cum s-a aranjat ca tu sa nu fii prezenta la proces e o dovada in plus de lipsa de caracter. S-ar putea intr-adevar ca legea romaneasca sa fie de partea lui in ceea ce priveste calculatul pensiei. Dar un parinte chiar daca n-ar vrea sa stea de vorba cu ex-ul (si parca al tau pretinde si ca vrea sa fiti impreuna din nou) macar la copil ar trebui sa se gandeasca. E am avut un coleg care a plecat sa lucreze afara la multi ani dupa divort si vreau sa-ti spun el a vrut sa-i trimita acasa fetei lui (care are acum 16 ani) o pensie alimentara proportionala cu veniturile lui cumulate, nu doar cu salariul de baza. Ca doar e fata lui, desi fosta lui sotie era foarte multumita cu 300 Euro pe luna. Nu l-a obligat nici o lege sa dea mai mult, dar completarea pana la o pensie proportionala cu veniturile lui cumulate se duce la o banca din Olanda exclusiv pe numele fetitei. Si contul e deschis cu clauze: vor sta banii acolo pana isi termina pustoaica studiile sau daca nu vrea mai mult decat liceu, pana cand o face 21 de ani. Si astia sunt bani grei luna de luna, iar omul nu e tanar si totusi intai s-a gandit la copilul lui si apoi a inceput din ce ii ramane sa-si refaca incet, incet viata prin Olanda. Asa ca zau... vorba lui Papadie..poate vrea sa reveniti impreuna ca sa nu mai plateasca nimic......... Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ALMA,FUGI CAT MAI AI TIMP !!!!!CHIAR NU TE-AI LAMURIT ?IN LOC SA ZICA "IA LA TATA UN BAN SA-TI CUMPERI CEVA",EL SPUNE "DA LA TATA..."SI CHIAR CREZI CA VETI FI O FAMILIE FERICITA?SAU VETI FI FIECARE CU BANII LUI ?DECIZIA ITI APARTINE !!!!!!! M.DRAGU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Alma, Ca tot vrei si opinia barbatilor, din solidaritate masculina am sa-ti spun si eu :...LASA-L si FUGI ! ...Esti inca tinara, fiica ta are nevoie si de un tata...dar acesta, se pare, nu poate fi cel natural. Ceea ce a facut el cu pensia alimentara pur si simplu nu poti sa faci, decat daca ti-e extirpat cordul. Bafta si... mai mare atentie data viitoare ! Si acu' fug, ca daca ma vede Reliana iar ma ia la rost ca asta e un forum pt. copii, ca vorbesc aiurea, etc...desi nici o tema nu a fost creata de mine !?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...