Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

DUMNEZEU ne iubeste pe toti la fel


DANA26

Recommended Posts

Foarte frumos subiect si frumoase poezii si fete dragi. OMUL este o floare cu miros placut care,indata ce e rupta,isi pierde parfumul.cand firul vietii se termina,omul va ajunge in locul pe care l`a pregatit ptr a`si petrece vesnicia. DACA nu sti spre ce te indreptisi doresti sa afli,BIBLIA este singura harta care te poate ajuta sa gasesti drumul care duce spre vesnicie,catre ISUS HRISTOS. ASADAR ,nu lasa sa treaca timpul in zadar,pretuiestel ct mai poti.Intoarce`e la DUMNEZEU pana cand acest dar nu ti se va lua! Nu cere sa`ti fie usurata povara vietii,ci cere curaj sa o poti purta.Nu cere implinire in intreaga ta viata,ci cere rabdare ptr a accepta frustarile.Nu cere perfectiune in tot ceea ce faci,ci cere intelepciune ptr a nu repeta greselile.Si in sfarsit ,nu cere mai mult,inainte de a spune MULTUMESC ptr ceea ce ai primit deja. nu am scris poezi dar cred ca nu v`ati suparat,sunt niste sfaturi,indemnuri,cugetari. timmmy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 109
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Te`am strigat cu disperare,cu`nfrigurare si plangand Am auzit o voce blanda,si iubitoare raspunzand Te`am rugat sa`mi dai lumina,calauzire inteleapta Cu nesfarsita bunatate mi`ai raspuns numai atat:ASTEAPTA S`astept?Cat sa astept?De ce?...stateam infrant si ratacit... Oare e mana Ta prea scurta?Urechea Ta n`a auzit? In genunchi a cata oara te`am implorat un semn sa`mi dai?... Vreau un raspuns la rugaciune,spune`mi"MERGI"sau "STAI". M`ai invatat sa vin la tine sa cer,sa cred si voi primi Mi`ai promis ca esti cu mine sa m`ajuti oriunde as fi Dar ma simteam pierdut si singur strigam....Tu raspundeai in soapta Cu dragoste si cu rabdare:"COPILUL MEU IUBIT ASTEAPTA!" Eram dezamagit si totul mi se parea cumplit,nedrept Priveam spre cer cu neputinta...sa mai astept?De ce s`astept? Atunci ai coborat la mine si m`ai privit in ochi...plangeai... Mi`ai spus:"Doreai un semn?...o voce?...atat e tot ce iti doreai?" AS FI PUTUT SA CLATIN MUNTII,SA`NTUNEC SOARELE PE CER AS FI PUTUT S`APRIND VAZDUHUL,SA`I INVIEZ PE CEI CE PIER! Daca ti`as arata intr`una ce sa alegi sa`ti fie bine... Tu ai avea raspuns la toate...Dar nu m`ai intalni pe MINE Nu ai putea sa simti iubirea cu care`i inconjor pe sfinti Nu ai putea primi puterea pe care`o dau celor infranti N`ai astepta tacut o raza s`alunge norii disperarii Nu ai simti odihna sfanta venita`n urma incercarii... N`ai sti sa umbli prin credinta...nu M`ai vedea ca`s langa tine... Inima ta cea zbuciumata nu s`ar odihni in Mine Nu ai cunoaste revarsarea iubirii Mele pe deplin Cand Duhul Sfant iti umple viata cu pace si cu har divin. Daca durerea ta ar tine numai o clipa...N`AI LUPTA... Nu ai cunoaste biruinta ce poti s`o ai prin jerfta mea. S`ar implinii visele tale...dar dorul Meu s`ar spulbera N`as mai putea sa fac din tine o perla in comoara Mea Deci,fiul Meu,mergi prin furtuna gandidnd la zilele senine Stiind ca cel mai mare DAR este sa ma`ntalnesti pe Mine Chiar daca nu gasesti raspuns si viata`ti pare prea nedreapta Sa`ti amintesti ca sunt cu tine...chiar si atunci cand spun...ASTEAPTA. ACEASTA ESTE O POEZIE CARE POATE SA VA AJUTE ATUNCI CAND VA ESTE GREU,CAND AVETI PROBLEME SI SA VA RIDICE CAND SUNTETI CAZUTI. timmmy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt aici[:D] Am sa mai pun poezii de cate ori am sa pot,va multumesc tuturor care le cititi.Astazi fiind o asa mare sarbatoare am sa postez o poezie despre FECIOARA MARIA,care se roaga mereu pentru noi. MAMA SFANTA de Parintele Ilarion Argatu O, mama Sfanta, Mama a lui Iisus, Graiul meu canta Catre Tine sus. Cu iubirea cerem Sa-L rogi pe Fiul Tau Sa vada cum fierbem In lupta cu cel rau. Spinii si rusinea Avem in blestem, In inimi rugina, Si spre cer plangem. Mila, Prea-ndurata, S-avem de la Tine, Ca la judecata Raspuns s-avem de bine. In desert sa iasa Demonii cu vina, Si-n gradin-aleasa S-avem si noi gradina. Si cu bucurie Sa privim spre Tine, S-avem mereu vie Fapta Ta de bine. Omul, pamanteanul, Singur nu se-ndreapta, Daca nu cu-aleanul Mama lui nu-l poarta. Noi pe Tine daca Te avem oricand, De la Fiu iertare Te rugam s-o ceri curand. El cu mila iarta Glasul tau de cere Si prin Tine poarta Avem spre mangaiere. DANA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NU STIM DE CE TRAIAN DORZ Nu şti de ce ne treci adesea prin fier şi oţet şi fier, dar ştim că tot ce nu ştim astăzi vom şti odat-acolo-n cer. Nu ştim de ce suntem adesea prea slabi, prea reci şi prea săraci, dar ştim că Tu vrei mai datornici şi mai puternici să ne faci. Nu ştim de ce ne dai adesea dureri şi lacrimi şi amar, dar ştim că-n toate de-orice dată se-ascunde-un nou şi dulce har. Nu ştim de ce ne ceri adesea slujiri şi jertfe şi poveri, dar ştim c-o binecuvîntare ne dai prin tot ce Tu ne ceri. Nu ştim de ce ne duci adesea în loc de chin ori de noroi, dar ştim că-n orice loc e-o slujbă pe care Tu o ceri de la noi. Nu ştim de ce ne-opreşti adesea să nu ne ducem unde vrem, dar ştim că drumul fără Tine ajunge cel mai greu blestem. DANA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor poieziile sant intradevar superbe dar...''Dumnezeu ne iubeste pe toti la fel''OARE??? sincer eu nu cred ,nu ca nu cred in Dumnezeu pt.ca fiecare dinre noi avem credinta noastre nu pt.ca nu-l iubesc pe Dumnezeu dar,am avut o perioada grea din viata mea o perioada in care am plans atat de mult incat ajunsesem sa spun te urasc Doamne de ce Doamne???in urma cu 3 luni am pierdut cea mai draga si iubita fiinta de pe pamant(tatal meu) ADINELL stie...am avut o perioada grea din viata mea pot sa spun ca cea mai grea si acum cand scriu imi tremura mainiile,groaza si durerea ma facut sa gandesc ce e mai rau despre Dumnezeu de ce atata nedreptate plangeam si spuneam:te urasc Doamne !dar cu siguranta vb.mele erau spuse doar din cauza suferintei prin care am trecut,am inceput sa vad viata asa cum e ea cu bune si rele dar la momentul acela nu mai gandeam am spus si am crezut ce e mai rau despre tine Doamne, dar imi pare rau acum ,in viata mea am suferit mult dar pierderea tatalui meu ma marcat enorm,desi am 29 de ani ma simt mult prea batrana parca am imbatrinit pe noapte cu 20 de ani,dar cu toate astea VIATA MERGE INAINTE! sper sa nu fiu inteleasa gresit pt. cine a citit biblia capitolul[flo]mi sa parut destul de dureros dar cu toate astea Iov nu sa abatut de la crdeinta lui Dumnezeu ,asta incerc sa fac si eu acum sa cred in tine Doamne si sa traiesc cu speranta ca tu Doamne ai ceva pregatit si pt.mine! CREZUL. CRED INTRUNUL DUMNEZEU,TATAL ATOTIITORUL FACATORUL CERULUI SI AL PAMANTULUI,VAZUTELOR TUTUROR SI NEVAZUTELOR. SI INTRUN UNUL DOMN ISUS HRISOS,FIUL LUI DUMNEZEU,UNUL-NASCUT,CARE DIN TATAL S-A NASCUT MAI INAINTE DE TOTI VECII.LUMINA DIN LUMINA,DUMNEZEU ADEVARAT DIN DUMNEZEU ADEVARAT,NASCUT,NU FACUT;CEL DE O FIINTA CU TATAL,CU CARE TOATE SA-U FACUT.CARE PENTRU NOI,OAMENII,SI PENTRU A NOASTRA MANTUIRE S-A POGORAT DIN CERURI SI S-A INTRUPAT DE LA DUHUL SFANT SI DIN MARIA FECIOARA,SI S-A FACUT OM.SI S-A RASTIGNIT PENTRU NOI IN ZILELE LUI PONTIU PILAT SI A PATIMIT SI S-A INGROPAT.SI A INVIAT A TREIA ZI,DUPA SCRIPTURI.SI S-A INALTAT LA CERURI SI SADE DE-A DREAPTA TATALUI.SI IARASI VA SA VINA CU SLAVA,SA JUDECE VII SI MORTII,A CARUI IMPARATIE NU VA AVEA SFARSIT.SI INTRUN DUHUL SFANT,DOMNUL DE VIATA FACATORUL,CARE DIN TATAL PURCEDE,CEL CE IMPREUNA CU TATAL SI CU FIUL ESTE INCHIANAT SI SLAVIT,CARE A GRAIT PRIN PROOROCI;INTRU UNA,SFANTA,SOBORNICEASCA SI APOSTOLEASCA BISERICA;MARTURISESC UN BOTEZ,INTRU IERTAREA PACATELOR.ASTEPT INVIEREA MORTILOR.SI VIATA VEACULUI CE VA SA FIE.AMIN![flo] camy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camy, draga mea, Dumnezeu chiar ne iubeste pe toti la fel, sa nu te indoiesti de asta. A fost langa tine in marea ta durere si te-a sprijinit sa treci prin ea si va fi langa tine in fiecare clipa a vietii tale. Trebuie doar sa ramai tu langa El.[pup] ________________________________________________ La toate gandurile negative pe care le-ai putea avea, Dumnezeu are un raspuns pozitiv pentru tine. Cu drag, Mihaela www.bconsulting.3x.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cami, ti-am trimis Pm, iti explicam ca faci o mica confuzie intre Adinele :) Eu sunt alta si nu stiu nimic despre tine:) Te pup. Adinella "Cand Isus era pe cruce, tu erai in inima Lui!" [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/adinel_a/album?.dir=6108&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/adinel_a/my_photos"]Andrei[/url] si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/adinel_a/album?.dir=19b1&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/adinel_a/my_photos"]Adriana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...