Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Criza de la 40 de ani


Recommended Posts

Ce ziceti, fetelor, baietilor, lume, lume, exista intr-adevar aceasta criza a barbatilor la 40 ani ? Adica aveti exemple concrete in familiile voastre sau printre cunostintele voastre de barbati (casatoriti sau nu) care pe la aceasta virsta au cam luat-o razna? (Adica stiti voi, au inceput sa se uite dupa partenere mult mai tinerele[:p], care sa le insufle incredere in fortele lor ?.....etc. etc…...bla, bla...…)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Avand in vedere faptul ca sotul meu avea aproape 40 de ani cand ne-am casatorit(el fiind un burlac convins[:D]), in mod sigur e adevarat[:D]! Si vorba Karlei "Eu cred ca barbatii sunt in criza tot timpul. Varsta lor critica dureaza toata viata. Ha! Ha!". Dar asteptam si parerea barbatilor! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karla wrote: "Eu cred ca barbatii sunt in criza tot timpul. Varsta lor critica dureaza toata viata. Ha! Ha!" !? Karla, ar fi trebuit sa [xx(] si sa-ti intorc o replica acida-acida ! Dar nu o sa fac asta pt. ca azi sunt bine dispus (poate din cauza ca tocmai a aparut FHM-'Topul celor mai sexy femei din lume'...) he he he. Daca tot vreti si parerea unui barbat...Eu mai am vreo 10 anisori pana sa ajung la "varsta critica" dar sa stiti ca barbatii, casatoriti sau nu, se uita "dupa partenere mult mai tinerele, care sa le insufle incredere in fortele lor " si la 20, si la 30 si la 40... si la 100 de ani (cine mai apuca :-}). Cei care neaga asta sunt ori minciunei ori ...Problema este: pina unde mergi cu "admirarea frumusetilor patriei" !? Am destui cunoscuti care, intr-adevar pe la patruzeci-si-ceva de ani, au mers cam pana la capat cu 'prospectiunile' ! Au pacatuit o data, s-au convins ca inca sint "competitivi" si... s-au reintors la "baza". Unii au fost chiar "prinsi in misiune" dar dupa citeva 'popiri' au fost iertati de consoarte (bravo lor!!!) si acu' sunt din nou barbateii ideali dinainte. Altii par ca nu au nici o problema ( de ex. cumnatul meu, care se limiteaza la "Mama ce bucatica ! DAr ce sa mai zic de aialalta !". Si o face chiar si cand e jumatatea lui in apropiere si-l aude, dar nu se supara ci doar se amuza...Cam asta va pot spune eu. Care sunt adevaratele cauze ale acestei "crize" si mai ales cum poate fi evitata...asta e o discutie foarte lunga, in care apar f. multe variabile...Pe curand, dragelor !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu, pot sä spun, a fost ideal in privinta relatiei dintre noi...sintem de 19 ani impreunä, imi spunea mereu cä mä iubeste, imi si aräta, mä lauda pe la toti prietenii, chiar si la pärintii lui...chestiile astea le-am aflat in timp, de la cunoscuti, cit despre soacrä, stiam cä si ea mä laudä peste tot si mä iubeste ca pe fata ei...nu vreau sä mä laud, dar nu am fäcut decit sä fiu eu insämi, iar in privinta sotului, am incercat sä fiu femeia idealä, ceea ce am reusit aproape in totalitate. Sotul meu a flirtat incä de la inceput cu alte femei, dar nu m-a deranjat,( subiectul l-am mai discutat in altä temä )atita timp cit intre noi era totul OK. In schimb, eu simteam cä nu mä insealä, sentimentul ästa mi l-a transmis chiar el...färä cuvinte... Dar la 43 de ani, s-a intimplat...m-a inselat cu una de 25 de ani, eu avind atunci, 37...am crezut cä s-a präbusit cerul peste mine!!!...nu puteam sä cred cä e adevärat si-mi fäceam reprosuri cä i-am acordat atita incredere!!!! Chestia m-a ros cam un an de zile, deoarece situatia nu era incä clarificatä...nici nu stiu cum am rezistat atita timp, cä eu sint una care lämureste situatiile pe loc, dacä e posibil... Pe de-o parte a fost si las, nu mi-a spus de la inceput adevärul, ci minciuni, pe care eu nu le-am crezut, dar pe care le-am controlat, asa aflind tot adevärul... O prietenä bunä de-a mea este psihiaträ...m-am dus la ea si mi-a värsat oful, la care, in final, plingeam amindouä de ne säreau capacele!!!...ea mi-a spus de aceastä crizä a bärbatilor la 40 de ani, ceea ce eu, sincerä sä fiu, nu stiam...mi-a zis cä datoritä inaintärii in virstä, simt nevoia de o confirmare, cä mai au succes la femei, in special tinerele... In cazul lui, mi-a spus cä a vrut sä ajute, si pinä la urmä s-a incilcit mai räu...bine, acum s-a lämurit situatia intre noi, l-am iertat, dar dupä ce l-am chinuit psihic o perioadä, dupä care mi-a spus adevärul....ceea ce de fapt vroiam de la inceput...toatä durerea mea s-a intors impotriva lui!!! Acum am fäcut un pact, dupä ce s-a spovedit, ceea ce este fff greu pt un bärbat, si nu inteleg de ce...l-am iertat, am incheiat capitolul..si pot sä spun, cä de atunci träiesc a 2 -a dragoste...atitea declaratii pe metru pätrat, nu am auzit de mult timp...si nu pot sä spun cä nu-mi place!!!! Dar aceastä experientä, mi-a läsat o ranä in suflet si nu o voi uita niciodatä!!! Cum a spus si Sasuke...depinde pinä unde merg...asta e adevärat...intotdeauna depinde de bärbat, de felul cum gindeste si ce släbiciuni are...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va spun ca si al meu in criza s-a insurat cu mine la 43 de ani. Tocmai de aceea nu vorbesc aiurea. Dar s-ar putea ca acesta criza sa se generalizeze. Mie nu-mi place ca el sa priveasca alte femei si nu suport sa se uite nici la poze. Poate sunt deplasata dar asta sunt. Uneori nu-i reprosez dar sufar cand priveste fotografii cu tipe zglobii.[ispita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...