Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

epilat/ problema parului crescut sub piele


Recommended Posts

mey gagici, sa va-ntreb pe voi, ca in [grup] sintem mai [greutati] si mai informate... se mai loveste cineva de problema parului crescut pe sub piele (mai ales pe gambe), ca eu una..[bang][bang][bang] nu prea mai stiu ce sa fac...creme exfoliante, creme hidratante, manusi aspre de baie...si nika, mai mult se fac bubitze decit rezolv problema. Foooooooarte inestetic... O solutie "de vara" pentru mine e un bronz "natur" dar as vrea sa stiu voi cum faceti... va multumesc [flo]panda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pai nu prea ai ce sa faci la chestia asta, cresc sub piele si dupa epilare cu ceara si dupa aparat, poate ar trebui sa schimbi ceara o fi mai veche si nu mai face treaba ca lumea sau daca ai aparat poate discurile lui s-or fi tocit si nu mai trag firele. Sau inainte de epilare sa incerci sa dai cu o manusa din aia aspra in sens invers cresterii firului de par ca sa se desprinda ca lumea. Si mie imi mai cresc sub piele si le scot cu penseta. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey gagico[:D], tu cum te epilezi? ca si io aveam problema asta cind foloseam lama sau crema...de vreun an am rezolvat-o dar nu mai folosesc decit ceara sau aparatul (cind n-am timp de mers la cosmetica). Cosmeticiana mea a zis ca de la ras sau creme creste sub piele...vad ca avu dreptate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, nu prea ai ce sa faci decat ce ai enumerat. La baie, pielea se inmoaie, foloseste cat timp esti in baie un burete f. aspru sau o piatra ponce mai putin aspra. Mie imi foloseste. Scoate firele din piele cu o penseta, dar daca nu le vezi bine foloseste o pereche de ochelari. EU port ochelari si folosesc o dioptrie mai mare. Nu de alta, dar nu vreau sa-mi fac rani aiurea. Foloseste un ac de unica folosinta sa scoti firul din piele iar penseta sa fie stearsa cu spirt, sa nu faci vreo boacana. Vezi ca mai este un subiect "eilarea in zona bikinilor" un pic mai incolo. Dar in nici un caz nu renunta la creme. Ai tenul uscat, ca si mine. Eu ma oglindesc in pielea de pe gambe dupa ce ies din dus, asa de uscat este in zona respectiva. Pupicei la toata lumea Diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca ti-a placut ce optimista sunt!! [:D][:D] Incercam sa fac 2 lucruri deodata, adica sa postez pe forum si o treaba pe la birou si uita ca nu mi-a iesit niciuna. :) Sa stiti ca si eu sufar din cauza firelor de par crescute sub piele. Insa, indiferent de metoda aleasa, tot creste sub piele. Eu ma epilez cu ceara inghinal si cu epilatorul pe picioare. Si imi cresc sub piele si colo si colo. M-am invatat cu ele si cand am chef si rabdare, cu un ac sterilizat, le scot. Daca nu le ignor cu gratie si gata! [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Ce subiect Anda,hai ca mi-ai captivat intreaga atentie.Aceiasi problema o am si eu si de vreo doi ani sunt numai bubitze pe gambe.Eu ma epilez cu aparatul si firele de par le scot ptr ca i-mi stau pe creier[bang][bang][bang],efectiv nu le suport.Dar cat de inestetic[:(] si cateodata ma apuca o mancarime de cred ca o sa-mi rup toata pielea. Fetelor o sa mai urmez din sfaturile voastre. Va [pup][pup] dulce si mai asteptam sfaturi. Nicole&[copil]Amira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...