Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

epilat/ problema parului crescut sub piele


Recommended Posts

Eu am scapat, cel putin pentru moment, de crescutul firelor sub piele schimband metoda de epilare. Dupa ani de zile de folosit aparatul de epilat am luat o pauza de cateva luni in care m-am epilat cu crema si pe urma (de vreo 2 luni) am trecut la ceara. Tot timpul folosesc o crema exfolianta si un burete aspru. Atentie, daca la radacina firelor de par va apar bubite s-ar putea sa existe si o infectie cu un stafilococ (sau alta prostie), asa ca dati o raita pe la dermatolog. succes, madi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am primit de la sotior un aparat de epilat destul de scump...cicä älea te smulg mai bine!!! Si avea si trei viteze!!! Eu, foarte fericitä, l-am probat imediat cu gindul: "bay bay pär nedorit!!!...ne vedem peste 3 säptämini!!!"...cä asa suna reclama!!! Sä mä vezi ce schimbam vitezele!!![:)] Dar la citeva zile, mi-au apärut "nedoritii" si bronzul ästa nu vrea sä se lipeascä si de mine, orice as face,[bang][bang][bang], ca sä nu se mai vadä asa alb-negru!!! Cred cä tre´sä stau la soare, nu? [neand] Si uite, cum mä asez eu pe balcon, cu penseta si cu acul in minä, sä-i scot pe äia de sub piele!!!, cä la mine erau o grämadä...parcä s-au vorbit! Am fäcut asta de citeva ori, cred cä o varä, cä la noi vara e in varianta aia scurtä!!! Uite soarele!!!...l-ai väzut???...bineeee...si asta a fost! Dupä aia, am trecut la aparatul de ras al sotului...eu i-am propus un schimb, dar nu a vrut...m-a refuzat rizind.[;)] De atunci, nici cä am mai väzut vre-un pär pe sub piele!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta, nu mä deranjeazä deloc, pt cä eu nu am asa de multi "peri"...si am numai pe gambe!!!...sus am puf!!! ( la pulpe mä refer!!!) [:D][:D] Problema mea era cä niciodatä nu aveam nervii sä stau sä astept pinä se smulg ca lumea toti perii, sau pinä se intäreste ceara, sau pinä isi face efectul crema aia depilatoare!! Tzac, tzac...si gata!!! e fata frumoasä!!!...dupä care mä dau cu "toate alifiile"...dar pe tot corpul...ca sä fiu si catifelatä!!![olala][olala][olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bai fetelor, daca pun lama pe picior ... am pus-o! Nu numai ca perul meu este negru (pe picioare) dar este firul tare, iar cand am mai avut proasta isnpiratie sa folosesc lama ... apoi cine chiua si icnea?? Dianaaaaa. Daca folosesc crema de epilat sau lama efectul este acelasi: fac concurenta cu sotul cine este mai "tare". Mi-a zis odata ca il zgari cu parul meu. Si asta n-ar fi nimic, dar imi cresc si trei fire intr-un por [bang]!!! Asa ca mie mi se potriveste aparatul foooaarrteee bineee[:D]. Succes fetelor Diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bai, nu exista epilat definitiv. Atat timp cat suntem in viata si organismul functioneaza parul o sa creasca. E adevarat, mai rar in urma tratamentelor cu laser. Am avut aceasta dilema si am intrebat un medic dermatolog. care mi-a zis ca e la fel cu pamantul. Creste iarba din pamant, o smulgem, dar apoi apar alte fire in alte loccuri. Cam asa e si cu epilatul asta definitiv... Sper ca m-am facut inteleasa :))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...