Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sarcina si serviciul


Recommended Posts

Ma alatur si eu fetelor care te incurajeaza. Pt tine in momentul de fatza cea mai importanta este sarcina.Cand vei iesi la pensie nu cu laudele sefului ramai ci cu copilul tau....asa ca incearca sa nu mai pui la suflet. Eu lucrez la o firma privata in Targoviste si sunt insarcinata in 27 saptamani, mi-am anuntat seful inca de cand am aflat si din fericire pot spune ca este alturi de mine, s-a bucurat pt mine si a incercat sa ma menajeze cat mai mult(ba pot spune ca imi da chiar sfaturi ...)Nu mi-a spus niciodata nimic cand m-am invoit si mi-a sugerat sa imi fac program mai scurt daca nu mai pot sta prea mult la servici. Pana acum nu a fost cazul sa imi scurtez programul desi lucrez 9 ore pe zi dar cred ca o voi face cat de curand. Eu iti urez sarcina usoara si nu te mai consuma din cauza unei persoane fara suflet.... Magda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Lucia, Nu te lasa coplesita de vorbele unui "director" cu titlul dar in fapt javra ca om! O data ca nu are dreptul sa te dea el afara data fiind situatia ta (prin lege este interzis sa te dea afara cat timp esti insarcinata - ii poti da in judecata - acum la tribunal procesele de acest gen sunt gratuite si ai avea castig de cauza)si in al doilea rand cat timp ministrul insusi cunoaste situatia ta, de ce ti-ai face probleme pentru toti handicapatii? Bolnava nu e societatea, bolnavi sunt oamenii, dupa putere si bani... Eu zic sa fii fericita si mandra de faptul ca faci al doilea copil (si eu vreau sa mai fac inca un bb la 36 de ani), sa-ti porti burtica cu mandrie si daca poti, sfideaza-l .....doare mai tare decat orice alte vorbe sau lacrimi de-ale tale! Iar cand va veni vremea, nu te sfii si ia-ti toate concediile de care AI DREPTUL PRIN LEGE! Repet : E DREPTUL TAU! A face un al doilea copil nu e o crima, ci o bucurie imensa, iar cei care nu iubesc copiii, cu siguranta nu iubesc viata sau poate nici nu stiu ce inseamna sa te bucuri de viata cu adevarat. Stii tu, e o vorba : Cine nu sadit un pom si nu a facut un copil in viata lui, a trait degeaba! Oare seful tau stie asta? Mult curaj si multa sanatate, si asteptam vesti de la tine, pardon de la voi, caci momentan sunteti doi! Cu prietenie,[bum][bum][bum] Denisa si copilul Alecu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...