Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tabelul Chinezesc....partea a 2 a!


Recommended Posts

flower, desi la eco mi-a spus ca am sa am o fetitza ... parerile sunt impartite in jurul meu ... poti sa-mi spui si mie ce ar putea fi in fc de ziua de nastere? (m-am uitat pe lamaze.com si cica ar fi baiat) 04.12.1978 multumesc mult, Freia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 112
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Flower, nu trebuie sa-ti para rau ca nu a iesit ca in tabel. Eu vreau un copil sanatos. Atat. Nu conteaza ce va fi. Cum spunea si Daniela, sunt sanse ca in final sa iasa baietel. Si eu am o prietena care a facut 3 eco si la toate i s-a spus ca e fetita. Ei bine, a ramas tablou cand la nastere i s-a spus: "Aveti un baietel!!!". Asta dupa ce zugravise camera copilului in roz.[:D][:D][:D]. Sanatate ca-i mai buna ca toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele , Din nou , scuze pentru intarziere ! Sa va iau pe rand : - STELUTICA - pentru baietzel perioada mai lunga ai anu' asta 29.07-23.11.2003 , iar la anu' 16.08-11.12.2004. Sper sa iasa ce va doritzi voi mai mult ! - FREIA - tre' sa-mi dai shi perioada aprox. a conceptziei ! Revino ! - PUISHOR - pt. COLEGA2 - anu' asta are , pt. baietzel , 29.07-23.11 ! Va [pup] pe toate ! Astept sa revenitzi ! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesac mult Flover si daca nu sunt prea obraznicuta spune-mi si pentru fetita pentru anul asta si pentru la anul. Ti-am spus eu sunt topita dupa fetite,sunt atat de frumoase...cu fustite, cu codite... sper ca nu te-am deranjat prea tare. Iti reamintesc data mea de nastere 12.03.1976 a sotului 24.06. 1964 Numai bine! Stela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.chinagold.com/verify.htm Asta-i link-ul la un tabel chinezesc (habar n-am daca este acelasi cu al vostru). Dar e usor de folost de catre oricine: completati data nasterii voastre, apoi pe cea a copilului in cazul in care deja sunteti insarcinata si pe urma bifati in cerculetul cu "the conception date", apoi mergeti la "GO!". Daca inca nu sunteti insarcinata si ati dori sa aflati cam cand ar trebui sa concepeti ca sa iasa baiat sau fata procedati asa: completati data nasterii, apoi bifati in cerculetul cu birthday, gestation of (si aici eu am trecut 280 zile, durata medie a unei sarcini) si apoi treceti la rubrica "Child" data cand ati vrea sa se nasca bebe. Mergeti la "GO!" si raspunsul va va arata care ar trebui sa fie data conceperii bebeului pentru a se naste la data la care ati vrut voi (mai precis in luna in care ati vrut voi). Daca nu va convine rezultatul, mai faceti cateva incercari (schimband data nasterii bebeului) pana cand obtineti ceea ce vreti. Asta mai mult sa va distrati... caci la cele 66 procente acuratete pe care le pretinde tabelul... e cam putin. Teoretic, sansa de a ghici daca este baiat sau fata este de 50% pentru oricine. Tabelul nu-ti ofera prea multa acuratete in plus, doar 16%. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Asta-i link-ul la un tabel chinezesc (habar n-am daca este acelasi cu al vostru). Dar e usor de folost de catre oricine: completati data nasterii voastre, apoi pe cea a copilului in cazul in care deja sunteti insarcinata si pe urma bifati in cerculetul cu "the conception date", apoi mergeti la "GO!".
Am vrut sa zic "apoi data conceperii copilului", nu data lui de nastere. Interesant este ca puteti face testul si pentru cei care deja s-au nascut, chiar pentru voi, etc si vedeti in ce masura se adevereste. Trebuie sa luati in calcul ca nu toate nasterile sunt la 280 de zile, ca pot aparea erori atunci cand stici ca ati ramas insarcinata la granita dintr 2 luni, dar nu stiti sigur in care dintre cele 2 luni etc. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

STELUTICA - perioade mai sigure ai la anu' , dupa 28 ani , 19.05-15.08 si mai la sfarsitul anului 12.12.2004-8.02.2005. Sa iasa ce-tzi doresti ! TRY - Super Tabel [bis]! M-am jucat shi eu pe el shi s-a verificat in 4 din 5 cazuri ( la respectivul nu stiam exact perioada conceptiei ). LE SFATUIESC PE FETELE CARORA LE-AM RASPUNS SA INTRODUCA PERIOADELE DATE DE MINE SI PENTRU CALCULUL DE PE SITE-UL RECOMANDAT DE TRY ! AVETZI GRIJA LA INTRODUCEREA DATEI NASHTERII SAU A DATEI CONCEPTZIEI ( luna/ziua/anul ) !!! [pup] la toate ! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...